SME
Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď sa chce Macron zbližovať s Ruskom, musíme sa ozvať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

“...ponúknime svoj vlastný príbeh”

Nuž pouvažujme, o ktorom z našich príbehov by sme tu mali hovoriť. Fakty ponúkajú iba neutešené obrazy:

Prvý štát Slovákov z milosti Hitlera a potom štyri desaťročia ruskej okupácie.

Rok 1968 sa niesol síce v znamení Slováka Dubčeka, ale bola to ilúzia, naivné snívanie, a tak to i skončilo.

V roku 1989 sme sa zviezli na vlaku ruských satelitov spoločne s ostatnými a boli sme radi, že na rozdiel od Rumunska sa u nás brutálne neprelievala krv.

Tieto naše zamatové rukavičky však využila nová domáca mafia a komunistickou výchovou zdegenerovaná nová generácia rýchlo-zbohatlíkov, zaplatili za to svojim životom i takí ľudia ako novinár Kuciak a mnohí ďalší.

Stagnácia v zavedení demokratických štruktúr priniesla so sebou v tejto oblasti chaos exponovaný nedostatkom skúseností a unáhleným vznikom samostatného štátu, korupciu, praktickú nevymožiteľnosť práva a emigráciu mladej inteligencie.

Nuž spýtajme sa teda, aký je ten náš príbeh. Preferencie pred blížiacimi sa voľbami prezrádzajú opäť pokračovanie línie nakloneného stromu, kam asi padne, nie je ťažké predpovedať. A ani to nie je nutné, to si možno matematicky vyrátať.
 

 

Tvoj depresivny melancholicky temny svet ma vyprovooal a skusim zopar svetlejsich obrazov:
- odpor a prezitie naroda napriek fyzickemu narodnostnemu utlaku v uhorsku (zatvaranie skol, prenasledovanie a zabijanie ludi, roky 1848 a 1918)
- spoluzalozenie Ceskoslovenskej republiky (Stefanik, Clevelandska a Pittsburska dohoda)
- Slovenske narodne povstanie, genialny prof. Karvas, pomoc prenasledovanym zidom obycajnymi ludmi a rodinami
- volby po vojne v prospech Demokratickej strany a nie v prospech KSC ako v cechach,
- odpor voci komunizmu, 1968, to nebol len Dubcek,
- Svieckova demonstracia 1988, Tajna cirkev, 17.november 1989, VPN a jej ultimata o odstupeni KSC
- dve vlady Dzurindu a vstup de EU a NATO,
- dve vyhry vo volbach poslednych dvoch slusnych prezidentov (Kiska, Caputova) a ich podpora,
- aj posledne volby nevyzerali az tak zle, malokto pocital s totalnym moralnym zlyhanim prochazku, bugara, sebeja a spol.
Nastastie zijem asi akoby v inom casopriestore ako ty a neviem stale vidiet len to zle ale vidiet aj dalsie dobre moznosti. Preber sa! Vyhrali sme nad ksc, aj meciarom, vyhrame aj teraz.
 

 

Vyhrali sme iba na papieri. Vymožiteľnosť práva je aj 30 rokov po revolúcii +-rovnaká. Fašizmus na vzostupe. Keď bude mať nová "normálna" vláda, krvopotne poskladaná z X strán 51 %, to nie je žiadna výhra...
 
Hodnoť

Trefa do cierneho

Na akých ideáloch stojí náš štát?

Bez roboty (klamstvom, lstou a ked treba tak aj cez mrtvoly) zabezpecit pre rodinu rozpravkovy blahobyt na niekolko generacii. Pre zopar vyvolenych. Zvysok populacie nech si nosi mydlo, plienky a toaletak do nemocnice.

To je jediny ideal na ktorom otec vlasti zalozil dnesnu Slovensku republiku. A presne tak ten stat aj vyzera.
 
Hodnoť

Problém Slovenska je úplne inde

Jeho meno je Bratislavocentrizmus a neochota politikov vysporiadať sa s týmto Mečiarovým dedičstvom. Prečo by sme sa mali vážne znepokojovať pri Macronových vohľadoch u Putina, keď nám na domácej scéne dlhodobo uchádzajú omnoho vážnejšie veci, vyplývajúce z obrovských rozdielov, priam priepasti medzi hlavným mestom a zvyškom Slovenska. To, čo ma rozčuľuje, je skutočnosť, že v celoslovenských médiách o tom nikdy a nikde nie je ani zmienka. Pritom nikde vo vyspelých krajinách nie je celý štát jediným volebným obvodom. Práve tento Mečiarov vynález, ktorý mu mal pomôcť pri nastolení autoritatívneho štátu, zdeformoval slovenskú demokraciu a skoncentroval politickú i ekonomickú moc do rúk politických centrál v Bratislave. Práve to vedie k dlhodobému nedostatku zdrojov v regiónoch, prokorupčným modelom rozdeľovania financií a zneužívaniu moci nezávisle od toho, či hovoríme o koalícii, opozícii, terajšej vláde, alebo o vládach minulých.

https://www.youtube.com/watch?...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre