SME
Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudcovia sa naučili hanbiť sa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ako jedna z možných hypotéz autorov názor isteže obstojí. No možné je i to, že Smer si je vedomý, že v prípade volebného víťazstva dnešnej opozície bude potrebovať omnoho pevnejšiu ochranu než akú predstavovala ktorákoľvek z troch spomenutých dám a teda, aby to nebolo nápadné, toho pravého sudcu, ktorého si želá Smer mať na poste predsedu najvyššieho súdu, dostala Súdna rada pokyn vybrať až v druhom kole. Že je to prehnaná konšpirácia ?, no, ak by v našej krajine bola iná úroveň právneho štátu dalo by sa s tým súhlasiť, zatiaľ však treba ostať pri tom, že všetko ukáže až budúcnosť.
 
Hodnoť

Veľká "dáma" Macejková

konečne narazila. Úplne zaslúžene. Do učebníc dejepisu vojde ako jeden zo symbolov jednej neblahej éry v slovenskom súdnictve.

Pozdravujem starého uja.
 
Hodnoť

Sudnictvo...

To najhorsie,co stat vyprodukoval...svojvola,neodbornost,korupcia,nepotizmus...a casto to prikrmuju advokati,tiez svojou neodbornostou ziskanou klobaskovymi titulmi a plagiatorskymi pracami
 

chcem Vás požiadať, ak máte informácie

o korupcii akéhokoľvek sudcu, aby ste sa obrátili na orgány činné v trestnom konaní.
 

A kam sa obratit, ak

sa mi chce z velkej vacsiny sudcov zvracat?
 

 

a čo tak Macejkovej odloženie rozhodnutia o protiústavnosti vyvlastňovania nehnuteľností až po voľbách... Či to bola súdna nezávislosť ?podla mňa korupcia pre SMER, ale ako inak v súlade so zákonom :D
 

No,to je

taká dobrá rada že ako keď máte informácie o Černákovej trestnej činnosti, obráťte sa na pána Čongrádyho...
 
Hodnoť

Nie je toto až prehnaný optimizmus?

Súdna rada možno len pochopila, že sa treba pripravit na novú éru a takto v predstihu sa jej rozhodla zavďačiť.

Toto je Slovensko a my tu zo dňa na deň nevyberieme zo skrine súdnictvo 2.0, ktoré nemá väzby na politiku a doterajších hochštaplérov.
 
Hodnoť

Iba prokurátor nazvaný 62 : 0

tu stále moralizuje a kritizuje. Voči sebe však dôsledky nevyvodzuje.
 

60:2

Kde bol doteraz? Cíti, že mu poriadne prihára!
 
Hodnoť

Napriek tomu, že

frustrácia ľudí s dlhodobého nefungovania štátu, prerastajúcej korupcie do všetkých oblastí života vždy smerovala k vládnej moci, akosi sa vždy pozabudlo na to, čo tu žiaľ nefunguje vôbec, a to sú prokuratúra a súdnictvo. Keby v nich prebehli skutočné zmeny po roku 1989, vlády typu Mečiar, Fico by nemali šancu, Kočnerovci, Baštrnákovci, Černákovci, Sýkorovci a ostatné bandy by sa tak isto nemohli rozrásť do takých obludných rozmerov. To najhoršie čo nám tu zostalo z bývalého režimu obohatené o tie najhoršie "výdobytky" demokracie zostalo v súdnej moci. Takže treba sa naozaj zamyslieť odkiaľ je treba odvíjať to klbko špiny odkiaľ začať čistiť ten Augiášovský chliev. Páni sudcovia si vydobyli od štátu platy, súdili sa so štátom, veď oni sa v zákonoch vyznajú, vedia, čo je ich právo. Mali by však začať to právo a zákonnosť nastoľovať aj pre iných, nielen pre seba a konečne slúžiť ľuďom, poriadku a spravodlivosti. Ináč táto krehká demokracia sa nikdy neposilní a budeme sa všetci zmietať v bahne korupcie, nefunkčnosti štátnych služieb a nebudeme dostatočne napredovať ani v hospodárskej oblasti.
 
Hodnoť

Hm,

iba zdanie ... jedine, ak bude v druhom kole vybratá autorita do vedenia Najvyšieho súdu, ... som náchylný uveriť, že prvé kolo nebolo v réžii právnika Fica a právnika Harabina ... :)
 
Hodnoť

 

K optimizmu mám ďaleko, veď troch z tej, našťastie, neúspešnej štvorky, navrhli sami sudcovia NS, Bajánkovej chýbal jeden hlas.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre