SME
Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nepriamych indícií o ilegálnom financovaní Smeru je neúrekom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Nuž a pripomeňme si, ktože to zastavil stíhanie vo veci hlasu podobného klamárovi, zlodejovi a zločincovi Ficovi. Ak hádate, že to bol legendárny 61:0 Kováčik, hádate správne.

KSSmer je organizovaná zločinecká skupina.
 

Pan Schutz,mate najnovsie spravodajstvo

o zdravi pana Falsika?
Ved ten chudak ma zhubne ochorenie uz najmenej desat rokov.
Co na to hovoria jeho zazracni dochtori????
 

Sme ako spoločbost na motalnom dne

Organizovanu zločinecku skupinu tu mame činnu už minim.od 70- rokov min.storočia ak chceme hovoriť o dodnes žijucich / .Stači si prečitst na N-ku Blogy od P.Bedača opierajuce sa o konkretne listinne dokazy z polic.archivu v Kaniciach .Nedkutočne akych zločinov resp.konkretnych NEzakonnosti sa tu vredy dopušťali len v ramci kauzy Cervsnova ŠtB operativci resp.členovia Zboru Väzenskej Straže ,vyšetrovatelia ZNB ZsKraja ,prokuratori a sudcovia..dokonca poctivych miestnepriśušnych prokurstorov /Vochyana/,vyšetrovatelov/Solčanskeho / poukazujucich že mrtvola nedkor “ofic.” storožnena s telom LC nesmie byt predčasne spolpolnena kvoli dalšiemu šetreniu..tak tych operativci bud zavraždili,alebo prinutili spachat samovraždu..a dodnes ich nikto nebral na zodpovednost.. / a poptom sa čudujeme,že Kočner a spol.si dnes tak dovoluju,ked to všetko vidia / ,ba prave naopak su indicie ze sef tychto trojpismenkovych sa podielal koncom 80-tich na podobnej akcii vrazda knaza Polaka v teame ktoreho bol aj isty oprativec K. o ktorom dnes Radovsn Branik a onvestigativec Nvota pisu ze poskytol Zsuzse špec.odb.vycvik
 

alebo pocuvat zakladatelov :-)

Bohumil Hanzel: Chcú ma zabiť!
https://www1.pluska.sk/spravy/...
 

 

a kde su tie dokazy o ktorych hanzel trepal kratko pred volbami aby oslabil smer?

a nebol teraz nahodou fico hanzelovi na svadbe? :)
 

 

Videl som cca 17.000, pravda filmov, kde si kmotrovia navzájom aj niekoho zastrelil, aj niečo podpálili. A následne sa poobjímali, aj na svadbu si skočili. a nastal mier a blahobyt. Klasika je Kmotor, či už kniha alebo skvelý film. A ak ťa nebavia fakty, tak si pozri Niekto to rád horúce.

A tie dôkazy? Buď v nejakej kvalitnej banke, Švajcu sa už veriť nedá alebo zaliate v nejakom kuse betónu, či teraz vyťahujú z Hričovskej priehrady. Ale doma to Hanzel nebude mať, to už čekol Brucho a nyšt...
 

 

Každému, kto nie je úplne zaslepený propagandou, musí byť jasné, že nahrávka "Ficov hlas" nie je vec, ktorá by sa dala riešiť v trestnom konaní. Sú na to minimálne tri silné dôvody, pričom na takéto tvrdenie by stačil ktorýkoľvek z nich.

1. Zháňať peniaze na kampaň, hoci aj vlastnou hlavou, nie je trestné. Trestné by bolo sľubovať za ne nejaké neprimerané výhody (potom by šlo o korupciu), nič také sa ale na tej nahrávke nespomína ani v náznakoch. Inými slovami, keby aj tá nahrávka bola hneď celá pravdivá, nepreukazuje žiaden konkrétny trestný čin (ak niekto trvrdí niečo iné, nech uvedie menovite o aký trestný čin sa podľa neho jedná)

2. Nahrávka je úplne očividne nepoužiteľná ako dôkaz v trestnom konaní, pre mnoho dôvodov. Je zjavne zostrihaná (nevieme s kým sa Fico rozprával, jeho/jej hlas tam totiž nie je), nevieme kedy vznikla, kto ju zhotovil a teda ani kto vie dosvedčiť jej pravosť.

3. Ide o takmer 20 rokov starú záležitosť (odohralo sa to pred voľbami 2002) a všetky mysliteľné trestné činy, ku ktorým pri dostatku fantázie mohlo teoreticky dojsť, boli najneskôr po 10 rokoch premlčané.

V nadväznosti na tento bod stojí ešte za to spomenúť, že nahrávka sa na verejnosť dostala presne až po uplynutí tej 10-ročnej lehoty, keď už bolo isté, že nikdy nemôže byť ani teoreticky predmetom trestného stíhania. Čo myslíte, komu to tak vyhovovalo a prečo to tak spravil?
 

 

Hlas podobný hlasu je len jeden z x indicií/nepriamych dokazov, ktore dnes poznáme. Keby malí vystrovatelia zdroje a podporu z hora, urcite by po rozpracování roznych kauz a závadových osob zistili ovela konkretnejsie skutocnosti. Spirko zistil dost na to, aby pojal dovodne podozrenie o naplneni skutkovej podstaty a podal TO. Ako ta "kauza" dopadla?
 

 

Článok bol o stíhaní za "Ficov hlas" a príspevok vyššie jasne ukázal, aká je to hlúposť. Vaša reakcia? Nevadí, veď máme toho na neho mnoho ďalšieho.

A ak by ste náhodou nič nemali, tak si niečo vymyslíte - veď Fico musí ísť sedieť, také je predsa zadanie. Presne ako komunisti v 50-tych rokoch.

V tejto analógií by Špirko bol akurát tak nová Brožová-Polednová, aj tie jeho "zistenia" tomu zodpovedajú, stačí si ich nezaujate prečítať, čo v tom svojom TO popísal.
 

 

problemy s financovanim mala kazda jedna strana aj ta slavna a mediami milovana sdku a tam boli ovela vaznejsie dokazy o ciernom financovani strany
clenom tejto pofiderne financovanej strany bol roky rokuce aj dnesny najznamejsi NOVY politik mivko blblavy ale vtedy ani len hlasok z neho nevysiel o tom, ze tie take cierne financovanie strany je neprijatelne a to tam boli indicie o tom, ze to financovanie malo korupcne pozadie, kedze ALTERNATIVNY GABO je uz korupcna kauza a nie len financovanie strany mimo oficialneho uctovnictva

ak si este v case dzurindovych vlad nahodou nezil tak si daj vyhladat v googli "alternativny gabo" a zistis, ze oproti gabovi je hlas podobny ficovi len slaby odvar :)


a inak je sranda ako sa medialny mainstream snazi ludom nahovorit, ze gorila je primarne o tajnom financovani smeru a piti coca coly :) pritom gorila je hlavne o korupcii pri privatizacii slovenskych elektrarni a pitie koly je tam uplne podruzna tema
 

 

Ušlo ti to podstatné. Tá nahrávka je jedným z dôkazov, ktorý zapadá do celkovej mozaiky. O tajnom nezaúčtovanom financovaní strany v miliónoch (SK) prehovoril Hanzel. Potvrdil, že vie všetko dokázať, že má k tomu rôzne zápisy a listiny. Peniaze mal pre Smer zháňať Flašík a cez kamarátov podnikateľov Hanzel. Boli na to vytvorené paralelné finančné štruktúry mimo oficiálnych účtov strany. Oni si aj písali zmluvy, kde za finančnú podporu mali dostať buď miesto v parlamente alebo iné výhody.

Na nahrávke Fico vraví, že dúfa, že ho nikto nepočúva, že tentoraz zohnal peniaze on a že aj na to budú musieť byť vytvorené paralelné štruktúry. A že teraz to už ide mimo Flašíka, lebo tie peniaze zohnal vlastnou hlavou.

Po zverejnení nahrávky (kde myslím aj vrabce čvirikujú na streche, že autorom nahrávky je Hanzel) sa Fico pustil vehementne do toho, že ide o falzifikát, kde niekto napodobnil jeho hlas. A že sa to dá vyrobiť do 5 min. Nebránil sa tým, že rozpráva o normálnom financovaní strany, že tam nie sú ani náznaky nekalých praktík, ako naznačuješ ty. Fico vedel, že ide do tuhého a nevedel, čo všetko ešte Hanzel má.

Je to jedna z klasických chýb, že v čase, keď by mal páchateľ buď mlčať, alebo prísť s uveriteľným vysvetlením, tak príde s hroznou blbosťou (nie je to môj hlas, vyrobím to za 5 min - pripadne keď minister vnútra úplne zbytočne začne obhajovať podnikateľa, s ktorým udajne nič nemá, že 12 mil EUR za byt v hotovosti je ok, lebo pred pár rokmi bola doba kešu...).

Problém nie je v samotnej nahrávke. Polícia mala toľko indícií a človeka ochotného vypovedať, že mohla pomaly dávať tú spleť dokopy (oni si písali aj zmluvy...). Čo sa stalo? Kováčik vec zastavil, nahrávkou sa vôbec nezaoberal, nedal ju ani preskúmať, či pravá je alebo nie a dal teda na vyjadrenie Fica, že zo skrátka nehovorí on. Hoci všetci (mediami) oslovení odborníci tvrdili, že zo jeho hlas je a takto sa to zostrihať z bežných verejných prejavov nedá).
 

 

Napísal si toho veľa, ale to najpodstatnejšie - o aký trestný čin by podľa teba malo ísť - si neuviedol. Pritom to je úplne základná náležitosť na začatie trestného stíhania, nedajú sa vyšetrovať podozrenia zo spáchania "bližšie nešpecifikovaného trestného činu bližšie nešpecifikovaným skutkom".

Podotýkam, že neuvedenie príspevku v oficiálnom vyúčtovaní kampane trestným činom nie je. Je to "len" porušenie volebných pravidiel, na základe toho mohol teoreticky niekto napadnúť regulárnosť volieb, ale nedá sa na tom základe niekoho trestne stíhať.
 

 

https://domov.sme.sk/c/2096935...

zatajenie prijmov politickej strany je trestnym cinom. Z rozumneho dovodu. 'Vysetrit' prispevky je jednoduchsie ako dokazovat kto komu nasledne kde 'pomohol'.
 

 

Zásadný rozdiel je v tom, že v linkovanej kauze SDKU existovali indície, že tie cez fiktívne darovacie zmluvy zaúčtované peniaze boli v skutočnosti "odvody percent" z verejných zákaziek.

Čiže tie tam spomínané trestné činy nie sú kvôli tomu, že sa príjmy nepriznali, ale kvôli tomu, že sa na ich priznanie použili sfalšované darovacie zmluvy a tiež kvôli tomu, že pravdepodobne pochádzali z trestných činov.

Takže tá podobnosť je len zdanlivá, ako sa vraví, "diabol sa skrýva v detailoch".
 

Pri dosadzovaní

osôb do výkonnej moci štátu za úplatu sa môže jednať o trestný čin vlastizrady. Premlčacia doba je 30 rokov. Nič sa neskončilo. Chce to len prokurátora a policajtov, ktorí majú riadne gule....
 

 

a kde su tie hanzelove dokazy? este stale na svedskom velvyslanectve? :):):)
a videl vobec niekto okrem hanzela co i len jeden z tych dokumentov ktore za velkej medialnej show odovzdaval hanzel na to velvyslanectvo? :):):)
a preco to potom zradicovej vlada nevysetrovala ked jej uspesne hanzel pomohol vyhrat volby?
po volbach na to kazdy zabudol, lebo kazdy co len trochu kompetentny vedel, ze hanzel ziadne dokazy nemal a cele to bolo len divadlo

a najvacsia sranda je, ze dnes su hanzel s ficom znovu velki kamarati az taki, ze ho hanzel pozval na svoju svadbu :)
https://doma.markiza.sk/clanok...
 

morney

1 ) "zháňať peniaze na kampaň, hoci aj vlastnou hlavou nieje trestné. Trestné by bolo sľubovať za ne neprimerané výhody". Opravím ťa , ani sľuby niesú trestné. Ale keď reálne dáš za peniaze poskytneš protislužbu , to trestné je .. Výsledkov, že Fico poskytoval protislužby viac , ako bolo nutné je zrejmé.. Váhostav , nejaká vratka Baštimu a dalo by sa pokračovať.

Ďalej , keďže peniaze niesú zahrnuté v účtovníctve , tak po prvé môžu pochádzať z ilegálnej činnosti, a po druhé , obišli ste zákon o financovaní politických strán .. Je teda vtipné , že vyčítate napr. Kiskovi peniaze na kampaň zahrnuté v účtovníctve , ale pritom SMER - SD porušuje detto a nemáte od nich ani záznam...

Ináč , na kampane typu "držíme slovo" , financovaných výhradne zo štátneho rozpočtu by sa mohli daniari pozrieť. Ale selektívna spravodlivosť.. smerácka klasika.

2 ) Nahrávka nieje použiteľná ako dôkaz v trestnom konaní , no na druhej strane je použiteľná ako podklad pri vyšetrovaní a odhaľovaní trestnej činnosti. Nieste ani expert , aby ste vedeli , či je/nieje zostrihaná ..a zasa komické... V bode jedna píšete , že zháňanie peňazí vlastnou hlavou zrhnutou v nahrávke nieje trestné ( takže skutok sa stal ) a na strane druhej tvrdíte , že nahrávka nieje pravá.. Tak ako to je ?

Úplne sa stači zamerať na to , či peniaze smeráci obdržali , a či "predplatitelia" potom za to dostali nejaké výhody.. To úplne stačí.

3 ) Zločiny voči štátu niesú premlčané nikdy. Naviac , nahrávka z roku 2002 viedli k činnom , ktoré sa stali neskôr , takže ani to nieje úplne pravda.


A ešte odkaz Matúšovi Čákovi ... Nesprávajte sa ako svine , nerobte svinstvá , a potom sa nemusíte báť , že ako svine skončíte.
 

 

Ad 1 - ako vieš, že neboli v učtovníctve? Neboli v účtovníctve strany, ale úplne kludne mohli byť riadne zaúčtované v účtovníctve nejakého tretieho subjektu, ktorý túto časť kampane financoval.

Veď ani Kiska si neplatíl kampaň sám, ale platila mu to jeho spoločnosť KTAG (čo je účtovne a právne samostaný subjekt), aj Čaputovej kampaň bola z časti financovaná "tretími stranami", aj kampaň SaS bola financovaná tretími stranami - všetko známe a v médiach X krát preberané veci.

Ad 2) Netreba byť expertom, aby ti bolo jasné, že keď v nahrávke chýba jedna strana rozhovoru, tak bola asi zostrihaná. Alebo snáď veríš tomu, že sa Fico o tom rozprával sám so sebou a niekto ho pri tom nahral? :-)
 
Hodnoť

 

Súhlasím. Všetko je to pravda. Mne len ten článok/stĺpček pripadá, ako keby mal byť iba preto, aby sa splnila norma článkov na deň/týždeň. Sorry Ali.
 

 

👍
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre