SME
Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vo vojne starých proti mladým budú mať starí navrch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Keď vidím

tie dnešné snehové vločky a ich volebné preferencie ako Agresívne Slovensko, ich hudobný vkus ako ten sprostý HipHop a podobný odpad a hnoj, teda väčšiny z nich, aby som nehadzal všetkých do jedného vreca, tak by som bol skôr za zvýšenie spodnej vekovej hranice aspoň na 21 rokov ak nie ešte viac. Samozrejme v našich podmienkach, kde mame dôchodcov v chovaných komunistami, ktorí volia Smer by sa isi zišla aj tá horná veková hranica, ale v západných krajinách, kde ľudia prežili celý alebo skoro cely život v demokracii na ňu nevidím dôvod.
 

Podľa štatistík

medzi prvovoličmi vyhral Kotleba, takže to máš s tými snehovými vločkami trošku agresívne pomýlené.
 

Presne tak,

sú to najmä mladí ľudia, ktorí volia Kotlebu. Lenže každý sa tu ide narýpavať do dôchodcov. V období mečiarizmu som bola 40-tnička; samozrejme som Mečiara nikdy nevolila, považovala som ho od začiatku za nebezpečného psychopata, ktorý nemá čo hľadať na verejnom poste a mať akékoľvek právomoci. Potom prišlo sklamanie vo forme "dzurindovcov". Po nástupe ficovlády ma išlo poraziť, pretože to bol podľa mňa ten istý právnický "vychcanec", s tými horšími povahovými vlastnosťami kariéristu z minulého režimu. Takých ako on som poznala, režim im bol ukradnutý, ale vďaka straníckej knižke mali zabezpečené dobré fleky a kariérny rast. o nič iné ani nešlo, čo aká ideológia, len trepali naučené frázy. Takíto bezcharakterní "típci" boli tým najhorším produktom tej doby. No a teraz som v dôchodku, normálnej zmeny sa už možno ani nedožijem a najnovšie tu čítam, že by bolo dobré, keby som sa vzdala volebného práva. Tak rozmýšľam, že hoci som volila vždy pravicu, aj tak to nepomohlo. No tak to necháme tým mladým. Prišla som na svet do totality a dosť možné, že skončím život zase v nejakej inej totalite, pre zmenu v hnedej.
No čo už, keď sa ľudia posudzujú nie podľa charakteru, vzdelania, životných skúseností, či vedomostí a IQ, ale výlučne podľa veku......
 

Aj v triedach sa volia šašovia.

Mladí volia kotlebovcov a tí počúvajú hip-hop a jedia paštiky a dodržiavajú rožkovú diétu, aby si mohli kúpiť ojazdené BMW, ktoré vytiahli zo záplav.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Vážený pane. Asi Vám uniklo, že v generácií dnešných dôchodcov alebo čoskoro dôchdcov, sú aj tí, ktorí aj Vám osobne svojimi nekompromisnými postojmi umožnili, že dnes môžete slobodne vyjadrovať svoje názory. Mnohí za úsilie o spravodlivosť boli odsúdení a prenasledovaní. V súvislosti s ochranou životného prostredia Vám odporúčam, aby ste sa oboznámili s aktivitou ochranárov pred rokom 1989, napríklad si prečítajte "Bratislava nahlas". Na druhej strane bola v tom istom obdobi veĺká skupina ĺudí, ktorá profitovala alebo sa aspoň nečinne prizerala ničeniu nielen životného prostredia ale aj ĺudských charakterov ....Ich deti sú dnes takisto aktívnymi voličmi, ďaleko pred penziou, mnohí sú v politike a dopúšťajú sa zločinov, ktorých sme práve svedkami.Takže sa hlboko mýli každý, kto si myslí, že ide o generačný problém. Ochrana životneho prostredia je otázkou morálky a svedomia každého jednotlivca. Prajem Vám príjemný večer a porozmýšĺajte o tom, či ako penzista budete mať vôbec možnosť slobodne voliť, bojovať za ochranu klímy a čo pre to urobíte práve teraz. Dúfam, že nie s takým vysokým rizikom, aké by mali Vaši rodičia, pred rokom 1989....
 

Omyl od A do Z

Dnešný dôchodcovia sú v drvivej väčšine práve tí, ktorí budovali socializmus, alebo ho podporovali.
Dnešný 65 ročný človek mal v roku 1989 35 rokov a už 15 rokov makal na normalizácii.
Študenti ktorí začali nežnú revolúciu ešte v dôchodku nie sú.

A k tím pár, čo mali doma Bratislava nahlas, alebo ju nebodaj publikovali, všetka česť, ale je ich bezvýznamné množstvo.
 
Hodnoť

 

Treba odobrať volebné právo hlúpym.
..........
Len jak to urobiť?
....
....
No napr. autor by nesmel voliť....
 

 

...a čo tak dôchodcov rovno utratiť a bolo by po problémoch.
Každý, čo na tom námestí bojoval za záchranu planéty, mal vo vrecku smartfon s lítiovou baterkou. Študujú za peniaze, ktoré na odvodoch zaplatili (aj) dnešní dôchodcovia. Keď vyštudujú, budú chcieť vyššie platy, aby mohli pekne bývať vo veľkých bytoch, zateplených plastami, vybavených superspotrebičmi (aj pračka a i-robot je na wi-fi) a cestovať, najlepšie v lete dve dovolenky, to je jedno kam, ale hlavne letecky, v zime dve-tri-päť lyžovačiek , aspoň v Dolomitoch. Na každú rodinu štyri autá pod dva zadky, z toho aspoň jedno SUV. Jesť budú vo fastfoodoch a reštauráciách, komu by sa chcelo variť. Zeleninku a ovocie každého druhu celoročne, v zime aspoň z Argentíny. Zabije nás chamtivosť, obžerstvo a lenivosť, makáme vo fitkách, ale chodiť sme zabudli, lebo to je nuda.
Nech sa páči. Najväčšie gesto je prestať používať (dôchodcovské) igelitky a plastové brčká. A hlavne treba nájsť vinníka.

Je to celé na hlavu.
 

Jednoducho

Tablet za volebnou plentou. 10 otázok každá správna by mala váhu 0,1. Súčet správnych odpovedí by bola váha hlasu.
Vyberali by sa z 1000 otázok ktoré by boli zverejnené dlhodobo aj s odpoveďami.
 
Hodnoť

Ben JA /ini/ minus

... nedúfam, že vlastných rodičov / predkov/ si ctí .... a možno je pod drogani, ... tento pán je zlý reprezentant mladých .
 

On je mlady?

Mozno vekom, ale aj to na hrane.
 
Hodnoť

Ben JA /iní/ mínus

... nedúfam, že vlastných rodičov / predkov/ si ctí .... a možno je pod drogami, ... tento pán je zlý reprezentant mladých .
 
Hodnoť

Keby som ja napísal takúto

ho....inu pod článok, tak ma okamžite zmažú, že som porušil kódex diskutujúceho. Tomuto ozembuchovi to za chvíľu dajú na titulku. Nechápem. Diskriminácia na základe veku ako vyšitá. Ale jedno ma teší, že páneček starne tiež a možno sa dožije realizácie svojho hlúpeho nápadu. Škoda, že tu už nebudem. Smial by som sa mu preveľmi.
 
Hodnoť

 

Starci sú pekne chamtiví, teda niektorí. Ako jedna babka povedala: "My sa musíme mať teraz teraz dobre, nie naši vnuci... "
 
Hodnoť

Parametre porovnávania...

Autorovi : Už dlho cítim z Vašich textov extrémistov, na ktorých sa nemáme podobať, mali by ste prehodnotiť svoju mieru opatrnosti, konfrontovať seba samého s predošlými, stačí titulkami, kopírovaním radikálov neporazíte.
Nepoznám Vašich predkov a na ktorej strane barikády boli v histórii, i keď nápad s odňatím voličského práva dôchodcom mnohé naznačuje. Mám 78 rokov a som šťastná, že moje deti a vnúčatá označujú Váš nápad za zvrátený, pri ktorom nabiehajú zimomriavky.
 
Hodnoť

 

Dnes som si pozrel diskusné relácie na TA3, RTVS, Markíze. Včera a predvčerom niekoľko tlačoviek. Dospel som k rozhodnutiu nezúčastniť sa volieb. Teraz po prečítaní tohoto článku som a komentárov pod ním som prudko zmenil toto rozhodnutie práve pre to, že mi absolútne nezáleží na tom, ako dožijem tých pár rôčkov, čo mám ešte pred sebou, ale na tom, v čom budú žiť moje deti a vnúčatá. Je mi trošku smutno z toho, že som bol vzhľadom k môjmu veku zaradený k smeráckym ovciam. Johny
 

Velke plus

V prvom rade sa ospravedlnujem za diakritiku, som s prepacenim ITckar, takze najma anglicka klavesnica je u mna vyuzivana. V druhom rade, mam od dochodku este zo 20 rokov, ale absolutne suhlasim s Vasim prispevkom. Mozeme sa hrat na vek, teda starsi ludia jednoznacne SMER. Ale je to naozaj tak? Potom obmedzme mladsich volicov, lebo tam to bol Kotleba. A nemyslim si, ze volici boli hlupi. Ja som nevoli ani jeden z danych taborov a ani nebudem. Ale volit pojdem. A ak sa bude dat, pojdem aj o tych 20 rokov. Nielen pre seba. Ale aj pre dalsiu generaciu. Takze dakujem autorovi, ze presvedcil dalsieho volica ist k urnam.. SMER neznamena dochodcovia a Kotleba neznamena mladi. Rozum neznamena vysoka skola a krestania nie su len bigotni. Ludia nie su len hlupi. A nesuvisi to s vekom
Martin
 
Hodnoť

Ani nie veľmi sci-fi úvaha

Dôchodcovia si založia politickú stranu, ktorá bude kandidovať v parlamentných voľbách. Keďže dôchodcov pribúda, úplne demokraticky získajú parlamentnú väčšinu a odhlasujú si 10-násobné zvýšenie dôchodkov.
 

politická strana dôchodcov

bude mať medzi zakladateľmi autora, ktorého nápad bude nebezpečný v mnohých voľbách do doby,kým sám bude dôchodcom bez volebného práva.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre