SME
Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kremeľ sa bojí Grety viac ako opozície (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Veľmi dobrý článok,...

...veľmi dobre napísaný a výborne ilustrujúci jeden z mnohých fragmentov toho, čo sa v Rusku deje.
V. V. Putin, ruská vláda a pod. nie aby sa zaujímali o problémy - oni sa zaujímajú o tých, ktorí na problémy ukazujú alebo ukazovať chcú.
A pritom - popularita V. V. Putina klesá. Možno keby prejavil rázny záujem, a hlavne by rázne konal proti ekologickým katastrofám a problémom v Rusku, keby ich začal intenzívne riešiť - tak by jeho popularita vzrástla. Rusi sú naučení počúvať a mať až v úcte tvrdú ruku nekompromisných rozhodnutí.
A montovať do toho G. Sorosa a "zlý Západ" - to je už skutočne až ficovsko-dankovsko-kotlebovsky komické a smiešne. A v Rusku obzvlášť.
Mimochodom, opis stretnutia Marie Bogdanovovej s agentami FSB - to je pre mňa ako zo živej spomienky. Tiež ma párkrát vypočúvali ŠtB-áci aj kontráši, a vždy to bolo tak, že jeden bol dobrý a druhý zlý. Jeden sa ku mne správal "milo," druhý na mňa reval a vyhrážal sa mi.
 

Staré a opakujúce sa ...

manuály. Bič a cukor, usmievavé líčka, ženy ministerky.
 

Gréta T. a ruská Gréta

majú viac rozumu a cítia viac zodpovednosti za klímu a životné prostredie ako všetci svetoví lídri na svete dokopy. Tieto mladé dievčatá už vytočili Trumpa a Putina. najmocnejších mužov sveta. Totálne ich zahanbili.
 

 

Petruška a kdeže si bola, nebodaj zase v Čečensku? Dlho Ťa nebolo počuť. Možno by som aj bral ten článok vážne, keby ho nenapísala PP. Tá ešte nenapísala nikdy nič iné, ako totálne negatívne správy o Rusku. Proste v Rusku ani slnečné svetlo nie je životodárne, aj včely sú lenivejšie ako inde...lebo Putin.... To je už choroba, nejaká diagnóza, alebo skôr je za to proste platená. Na Petrušku je vždy spoľah.
 

 

A už tu máme prvého.
 

 

Je to pre mňa česť byť prvý. Vyvráť mi aspoň jeden argument z príspevku. Stačí, ak mi pošleš odkaz na jediný článok, kde P.P. nepíše negatívne o Rusku. To je podľa Teba objektivita? Prečo nenapíše aspoň jeden kritický článok napr. o USA, keď je taká bojovníčka za spravodlivosť ? To je tam totálny raj na Zemi? To si fakt myslíš, že v Rusku nie je vôbec nič dobré? Potom máš rovnakú diagnózu ako P.P. Zažratosť, nenávisť, neobjektivita, predpojatosť, riťolezectvo....
 

 

PP píše o Rusku, pretože tam žila a naďalej ho sleduje. A keďže ju tak pozorne sleduješ, tak vieš že jej skúsenosti na konci pobytu v Rusku ťažko nazvať pozitívne. Žiadať od nej aby písala o niečom inom je rovnaký nezmysel ako žiadať od spravodajcu z Izraela aby písal o Číne.
To pri novinároch ináč tak býva, že píšu o negatívnych veciach. Ak nehovoríme o diktatúrach, tak novinári prevažne píšu kriticky. Pozri si dnešné SME, alebo iný relevantný denník a porovnaj koľko je kritických, nanajvýš neutrálnych článkov a porovnaj ich s počtom pozitívnych. Zistíš, že pozitívnych je minimum. Možno preto lebo ľudí nebaví čítať, že v niektorom regióne Ázie sa urodilo ryže presne podľa plánu a že hydinu tento rok vtáčia chrípka nezasiahla, alebo že v Rusku alebo Poľsku dnes nikoho nazabilo pri ťažbe nerastných surovín.
Ak chceš tak napíš, niečo pozitívne o Rusku a uvidíš akú to bude mať sledovanosť. Ja som v Rusku bol a určite sa niečo pozitívne napísať dá, ale určite vo mne zanechalo hlbší zážitok napríklad to, že v miliónovom meste na letisku reštaurácia vyzerá horšie ako u nás na Horehroní ako to, že v centre mali niektoré budovy pekné fasády.
 

magnific univers

Keby tam mali niečo dobré, tak napíše aj o tom.
 

 

Predpokladám, že túto reakciu si Petra Prochádzková napísala sama. Nazvať totiž horeuvedený článok dobre napísným je totiž prinajmenšom podivné.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Čo je toto za chorá spoločnosť,

keď pre širokú vedeckú problematiku sa berú ako najvyššie autority postihnuté šestnásťročné decko a bábkoherečka?!

.
 

 

Spoločnosť, ktorej mienku formujú médiá hlavného prúdu.
 

Kto zobral

bábkoherečku za najvyššiu autoritu?
Ja nie som slniečkár, ale nedá sa nevidieť kam nás autority dostali. Dýchame a pijeme toľko plastových mikro častíc, že za chvíľu budeme sr.ť bakelit.
 

 

Autority majú svoj podiel viny. Ten však má aj súkromný sektor, ktorý s prispením médií hlavného prúdu tlačí ľuďom do hláv konzum a hedonizmus.
 

 

Z čoho by mal zisky?
A kto je sprostý ?
Ten, ktorý ovplyvňuje, alebo ten, ktorý sa nechá ovplyvniť?
 

 

U dospelých je to pomer 50:50. V prípade detí (detskej reklamy) je ten pomer výrazne v neprospech manipulátora. Keď tu máme generáciu detí, ktoré vyrastajú na tupej reklame, tak to s našou civilizáciou ani nemôže byť nádejnejšie.
 

 

Ty autorita, kto Ti bráni začať od seba a kupovať nápoje v sklenených obaloch a chodiť do obchodu so sieťovkou ako naše mamky a babky?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre