SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Utečenci na Lesbose sa búria. Čo iné sme čakali? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Mudrákovať vieme,ale babo porad.
 
Hodnoť

Predovšetkým si ujasnime pojmy.

Utečenci sú ľudia, ktorí utekajú z vlasti kvôli vojne, násiliu, neľudskému zaobchádzaniu, tyranii či prenasledovaniu z rasových, náboženských či politických dôvodov. Môžeme k tomu pridať ekologickú katastrofu, či zmenu klímy, ktorá im bráni riadne sa uživiť.
Avšak utečencami v tomto zmysle nie sú ľudia, ktorí idú iba za lepším a ľahším životom a už vôbec nie takí, ktorí zo špekulatívnych dôvodov zahodia pasy, či o sebe podávajú nepravdivé informácie, aby získali azyl.
Keďže predpokladáme, že klimatické zmeny v dohľadnom čase zrejme prinútia migrovať milióny skutočných utečencov, musíme rozhodne utlmovať ekonomickú migráciu. Európa to jednoducho nezvládne a zákonite to vyvolá násilné konflikty, nepokoje, občianske vojny a nástup extrémistických vlád. Ani Čína, Rusko, USA, Austrália či Nový Zéland sa tieto milióny migrantov nechystajú prichýliť.
Najhoršie je, že o týchto existenčných problémoch sa v EÚ otvorene nediskutuje, čo je voda na mlyn rôznych extrémistov. S tzv. politickou korektnosťou v spoločenskej diskusii, ktorá často účelovo zahmlieva pravý stav vecí, už ďaleko nezájdeme, pretože ľudia jej už prestávajú veriť. Takže, ako nám tá príslovečná baba poradí?
 

Poradím ja

Utečencov z Lesbosu rozdeliť medzi VŠETKY štáty EU. Na Slovensko by ich nepripadlo viac ako 300.
 

 

podla UNHCR je na svete momentalne 70.5 miliona utecencov. Keby sme ich rozdelili medzi VSETKY statu EU, na Slovensko by ich nepripadlo viac ako 700 tisic, nevidim problem.
 

ad.Twaroch

vy nevidíte problém?? 700.000 migrantov * cca (aj viac)1000€/mesiac = 700.000.000€ *12 = 8.400.000.000€= 8,4 mld. €,rozpočet SR je cca 37,2 mld.€... a vy nevidíte problém, dáte zo svojho ?? To ste myslel ironicky, či???
 

 

pochopenie ironie by sa malo vyucovat na zakladnych skolach...
 

Odľahlo mi

V diskusiách som čítal všeličo,irónia sa cez písomne vyjadrenia nedá s istotou odhadnúť. Ale aj tak môj výpočet je určený pre fans imigrácie (tzv.slniečkarov),aby si osvojili tento primitívny vzorec a hlavne si spomenuli naň pri pohľde na dôchodok, na dane na výplatnej páske, čísla kriminality,finanacie ľudsko právnych organizácií platených z našich daní...V Nemecku zamestnali asi len 1/3 ľudí z veľkej migračnej invázie r.2015...takže Ims Mr.Twaroch :))
 


Najčítanejšie na SME Komentáre