SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Táto nákaza by SaS zahubila tak či tak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Sulík určite predstavuje istotu
ale trochu inú a nie veľmi vítanú, myslím si.
Viliam66 2 bodka 0
Nemáš ten
Program naštudovať a dovolíš si ho kritizovať? Ako mam s tebou viesť dialóg na aspoň nejakej minimálnej úrovni? Diagnózy si nechaj keď pôjdeš k lekárovi.
Zenger
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Ja tu teraz musím študovať

oveľa dôležitejšie veci....pre zákazníka.
 

 

Budes volit SaS ?
 

Ani náhodou

povaľovačov slušných vlád nevolím.
 

Vilko, buď tak láskavý a buď prvý,

kto po 8. rokoch dá relevantný dôkaz, že Sulík povalil slušnú vládu a nie, že tí slušní z tej slušnej vlády si ju povalili sami, lebo chcejúc opäť a zase vydierať SaS, aby hlasovala v rozpore so svojimi zásadami a zmenila názor a podporila euroval. A tak tí zo slušnej vlády spojili hlasovanie a výsledok sa dostavil. Hoc premiérka slušnej vlády večer pred hlasovaní tvrdila Sulíkovi, že spojené hlasovanie nebude.
A dám ti ešte jednu úlohu:
Skús ako prvý na SK (a vojdeš do dejín politológie aj logiky) napísať, ako sa dá jednou odpoveďou ÁNO alebo NIE odpovedať na 2 otázky, ak na jednu máš kladnú a na druhú zápornú odpoveď. Sulíkovci uznali len ejdinú chybu a tou bolo to, že sa zúčastnili hlasovania. Ale to vládu nepovalilo, ale povalilo ju absolútne nezmyselné vydieračské spojenie dvoch otázok do jedinej jednej odpovede. Cvič si pamäť, kolega, nepamätáš a troluješ. ja neviem, či mne funguje všetko, ale pamäť mám skvelú.
Takže skús rozmýšľať a napíš, a neblbni o slušnej vláde. Nie je slušná tá vláda, ktorá podráža svojho koaličného partnera.
 

Nuž neviem, ale

ja som to vtedy videl v priamom prenose.

Stačí si urobiť prehľad komentárov našich popredných denníkov na túto tému za posledné roky, z ktorého jasne vychádza všeobecný akceptovaný názor, že Sulík bol tým hlavným, ak nie jediným, vinníkom. Nepredpokladám, že by sa na tom ešte mohlo niečo zmeniť. Tak to vidí veľká väčšina ľudí a tak to zrejme vojde aj do učebníc dejepisu, ak to tam už nie je.
 

aj ja som videl

v priamom prenose ako Fico odstúpil a nahradil ho Pellegrini. A žiadne predčasné voľby k tomu nebolo potrebné urobiť!
Tak si to zhrňme celé, Dzurinda s Miklošom sa cez "sprostredkovateľa" Sulíka zbavili Radičovej. A Fico urobil obchod desaťročia s Dzurindom. Predčasné voľby! A ako bonus Fico pridal k tomuto obchodu Dzurindovi kauzu Gorila.
Viliam teda odpoveď je na tie udalosti aj možnosť, že pád vlády Ivety Radičovej nemusel znamenať hneď nástup Fica!
 

Ehm... a čo ešte tie

svedectvá Miškova a spol. o tom, ako už mesiac pred pádom Radičovej vlády sa im narcista Sulík na nejakej chate pochválil, že chce pováľať vládu, aby o ňom písali v novinách?

Toto svedectvo je vierohodné, ak nie priam kľúčové.
 

Nuž, niet nad "vierohodné" svedectvá

toho, kto sa pokúsil prevziať SaS, no neuspel a skončil, no čo budem písať ako... a potom sa "rozpomenul" na kde-čo, no bolo mu to platné ako mŕtvemu zimník.
Ale jedno využitie tie "rozpomienky" majú: niektorí jedinci ich nadšene využívajú ako palicu na bitie psa, ak inú nezoženú. Ber kde ber...
Ja som napríklad SMS-ku premiérky I.Radičovej o "nespájaní" hlasovania v Sulíkovom mobile osobne videl. Ale, časy sa menia, stačilo 24 hodín. Nepotrebujem svedectvá, ktoré Vy považujete za "vierohodné, ak nie priam kľúčové".
 

Pán Osuský,

ale vám úplne uniká celkový obraz. A ten celkový obraz bol, že Sulík sa ukázal byť v kritickej situácii úplne rigidný, emočne odťažitý, a nepochopiteľne neoblomný. Aj keby sme mali na tom eurovale vtedy prerobiť miliardy, aj tak by to bolo menej než škody za ďalších 8 rokov ficovlády. To bolo jasné vtedy ako aj teraz.

Na eurovale sme neprerobili a škody tých dlhých 8 rokov ficovlády sú takmer nevyčísliteľné. Finančné, morálne, aj na ľudských životoch.

O tom to vtedy bolo. Sulík aby vtedy, obrazne povedané, ušetril jedno euro, bol ochotný obetovať aj ďalších 100. Tomu sa nehovorí zásadovosť ale obyčajná ľudská hlúposť. A všetky tie výhovorky okolo toho, kto komu kedy zasielal nejaké SMSky sú vyložene trápne.
 

Ešte aj tá "dohoda" o predčasných

voľbách, ktorou doniesla vlastné sľuby opustiaca koalícia je ukážkou zlej kalkulácie. Ak by Fico ako jediný európsky socdemák pochoval euroval a neuspel vo vydieraní koalície (tak ako predtým vydierala koalícia SaS a OKS), musela by EÚ hľadať iné riešenie, ktorým by neporušovala vlastnú ústavu. Ten paragraf o "zákaze platenia sekier za iných" tam dodnes je...
Vláda v demisii mohla požiadať parlament o dôveru (ktorú by nepochybne dostala) a Zem by sa točila ďalej...
Fakty sú trápne, sprostosti ktoré vytrvalo papagájujete sú priam "Písmo sväté".
A úplne na záver, Fica zvolili občania a to, že SDKÚ kauzy Gorila či napríklad platinové sitká preferenčne príliš neprospeli, má zrejme tiež jedného jediného vinníka - SaS, prípadne OKS.
 

Pán Osuský,

Ja tu nepopieram, ani nezmenšujem kauzy SDKÚ, a voči Dzurindovi som tiež mal rôzne výhrady, no prípad pováľania Radičovej vlády bol v prvom rade o Sulíkovom egoizme a narcizme, o jeho neschopnosti domyslieť veci do dôsledkov. Jeho argumenty proti Eurovalu boli na vode a čas to riadne ukázal. On si naozaj vtedy myslel, že je chytrejší a prezieravejší než mnohí iní v pozícii moci a rozhodovania v EÚ. No nebol. A nie je ani teraz. O pol roka to snáď bude jasné už aj Vám.
 

Viliam

Co ti Sulík frajerku prebral?
Dnes už máme príklad, čo by sa stalo, keby sa Sas zachovala, ako by si si želal.
Stačí sa pozrieť na mosthid.
Most držal klapacku, ohybal svoje vlastné výroky, vid 3 dodatok a podobne.
Sas sa mohla tiež zachovať pragmaticky.
Podporiť Trnku za GP, držať hubu pri palatine, aj pri KE daňovom úrade a iných kauzách gorily 3.
Dnes by sas už neexistovala.
 

Presne tak.

Lenže sas nepočúvala starých vlkov a nechceli sa pozerať na gorilu3.
A Radicova tiež. Tak sa dohodli s Ficom a skrátili volebné obdobie.
Dzurinda s Miklosom predali Slovensko Ficovi.
 

Dzurinda s Miklošom

obetovali dva roky vlády, aby prešiel ten euroval a aby sa Slovensko vyhlo veľkej medzinárodnej hanbe.

Fico ich vydieral a inú možnosť vtedy nemali, ak chceli aby ten euroval prešiel. No ten, kto umožnil Ficovi to vydieranie bol Sulík, nik iný.
 

 

Hm. Pozri na to, ako to ocenili volici. SDKU je mimo s 0.27 a SAS bola v parlamente a mozno aj bude
 

dzurinda nic neobetoval.

chcel utopit radicovu, tak na podnose dal ficovi predcasne volby. Dohodol ich dzurinda. Ci ani to uz neplati.
Kludne mohla byt rekonstrukcia vlady.
Lenze dzurinda si vladu predstavovla ako gorila 3. A to zjavne bola proti radicova aj SaS. tak to SDKU na cele s Dzurindom ODPALILI.
A zvalili to na SaS.
Volico (okrem Viliama) to samozrejme prekukli a SDKU je uz mimo parlament.
SaS uvidime, podla mna sa do parlamentu dostanu.

Treba si uvedomit, ze SaS dostala nesplnitelnu ulohu a dzurinda to velmi dobre vedel. A urobil to naschval.
Euroval, keby nepresiel, nic by sa nestalo. Vobec nic. referendum v Irsku sa opakovalo, az kym nebolo podla predstav unie. To iste by bolo u nas. Fico by zahlasoval. Dzurinda mal tlacit do kuta Fica s eurovalom a nie SaS a Radicovu.
Lenze on velmi dobre vedel, co sobi. Predcasne volby s Ficom boli uz dohodnute pred hlasovanim.
Este aj Osusky ti napisal, ako sa to stalo a ty furt len svoje...
 

ak by

to aj bolo ako píšeš .... (zdôruzňujem AK - lebo to tak nebolo) .... tak by bolo jasné, že jediná možnosť ako zachrániť vládu je hlasovať za euroval a to aj bez spojenia hlasovania (Fico by nemal čím vydierať) ....

Jednoducho záchrana demokratickej vlády pred nástupom Fica bola prioritou ... to, čo hovoríš ty a Sulík je stranícka kalkulácia , ktorá strana získa alebo sa urobí renomé principiálnosti .... ale išlo ONAS VŠETKÝCH.

To ... za akú cenu ... to Sulík urobil - to je pointa.

A tým, ako to zarputilo neprizná a ako aj teraz ohrozil možnosť vytvorenia novej koalície po voľbách .... nasvedčuje, že by to urobil kľudne zase.

Teraz má v programe tzv. Reverse Charge ... systém zmeny platby DPH. O tom bude rozhodovať EU. Čo by sa stalo, ak by ho EU neprijala (akože zatiaľ to naozaj nemá v EU podporu) a museli by sme zaviesť niečo iné .... či by to zase Sulík nevetoval, aj za cenu pádu vlády. Lebo podľa neho je RC lepšie.
 

Sulík

s jeho 12% predstavoval záujem cca 6% populácie voličov - asi ani toľko, pretože mnohí ho volili kvôli inému ako eurovalu

A kvázy dodržanie sľubu tomuto zlomku voličov znamenal, že obetoval záujem celého zbytku národa, ktorému záležalo na demokratickej vláde.

To kvázy je tam preto, lebo ak aj nejaký sľub, ktorý sa týkal gréckeho dlhu... to riešenie sa vyvíjalo - nebolo len o gréckom dlhu (bolo o stabilizovaní situácie), menili sa podmienky (aj naše boli čiastočne zohľadnené) ... takže trvalý euroval bol už niečo iné a aj situácia bola niekde inde.

Lenže demagóg Sulík stále neprestal hovoriť o "nezodpovedných grékoch" a ako my na nich nemáme doplácať. On zásadne argumentuje zjednodušeniami. Aj v prípade imigrácie napr..
 

Po páde Radičovej vlády

bola potrestaná celá pravica, nielen SDKÚ. SDKÚ sa rozsypalo na Gorile, no aj SaS prišla o 50 % podpory a boli radi, že v ďalších voľbách sa vôbec preškriabali do parlamentu.

To, čo sa vtedy stalo, bolo jasné ako facka. No priaznivci SaS sa odvtedy až dodnes snažia falšovať históriu. A s tým sa nedá zmieriť.
 

uvedom si

co sa stalo a preco by isla SaS proti sebe samej aby sa dostala von z parlamentu.
Trochu logiky do toho.
Co sa stalo?
fakty:
Radicova pod tlakom spojila hlasovanie, lebo vraj euroval bol zivotne dolezity pre SR.. To akoze F A K T ?
SaS nezahlasovala, podla toho, co sami deklarovali. ToDzurinda fakt s tym nepocital? Dnes si myslim, ze pocital. A preto si hned aj dohodol predcasne volby.
Takze bud budu Saskari kryt nasu gorilu3, alebo idu do prdele aj s radicovou a my vyhrame volby, pripadne sa spojime s ficom. Lebo v SDKU bola aj tato moznost na stole...

Takze vladu si polozil dzurinda sam. Nevyhovovala mu. Z roznych dovodov. Napriklad Galko chcel vysetrovat Mokys... TUUDLE. Hned na druhy den bol nahradeny radicovou...
Viliam, bud mas slabu pamat, alebo si zaslepene nahnevany na SaS a nevidis fakty. Alebo ich nechces vidiet.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre