SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chramostová alebo Gott? V Česku prebieha zrážka hodnôt (Schutzov týždeň) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Autor je veľmi bystrý a vnímavý človek, avšak nepostrehol číselný rozpor medzi počtom medveďov v Tatrách ( cca 130 ) a množstvom hlásení ( 700 ci koľko ) .Keby šiel po tejto stope, prišiel by na to , že ak sa v Tatrách nejaký medveď priblíži k ľudským sidlam, príde na jediný takýto incident od 50 do 200 hlásení , a tak stúpajúci počet hlásení nesúvisí len s počtom medveďov čo sa odvážia blízko ľudí , ale hlavne s počtom návštevníkov Tatier , a keby bežal po stope ďalej , prišiel by aj na to , že problém je úmyselne nafukovany ,ešte ďalej by objavil, že za poskytnuté prostriedky sa vybudovalo asi polovica planovych bezpečných stojísk na smeti a tam je maco zakopaný

PS: keby si častejšie vyšiel z kaviarne do lesa, nebál by sa medveďov ;)
 

A ak teda medvede

boli v obytnych zonach nie 700 ale iba 50 krat, teda raz za tyzden, je to ok?
 

 

celkom hej
 

Nuz, ja myslim,

ze nue.
 

 

šak symbióza, ne?
 

Pán Šuc sa s medveďmi mýli

Medveď je teritoriálne zviera. Má svoj revír a sebavedomý dospelý samec mladého alebo medvedicu s mladými do svojho teritória nepustí.

Do osád chodí preto, lebo v horách je obsadené.

Aj ty, brutus, opakuješ tisíckrát omieľané stereotypy?
 

 

Keď sa našiel medveď pri Pezinku, tak v horách už musí byť naozaj obsadené.
 

Keď sa našiel

medveď v Lučenci tak sú premnožené. Treba ich kŕmiť sušenými ochranármi.
 

 

Pred par rokmi maco skočil po jednom obyvateľovi Vyšnych Hagov. Ten mal obuté lyžiarsky tzv klipsne. Majiteľ si necháva odhryzntú časť lyžiarky a ďakuje firme, že spodok robili taký tlstý - ostali krásne otlačky po odhhryznuti. Noha zostala celá.
 

 

Odkiaľ píšete tieto riadky? Žijeme v Tatrách a bojíme sa.
 

z košickej kaviarne

na Hlavnej v centre mesta. Tam ešte medvede nedorazili :))))) a že je tam odpadkových košov...
 
Hodnoť

Podľa 1571611

je, odhalením nezrovnalosti, všetko vyriešené. "Schutzov týždeň" však toľkokrát trafil klinec po hlavičke, niektoré aj zatľkol do Slovenskej rakvičky, že diskutéri, aspoň podľa doterajších príspevkov, nevedia kde skočiť, čo okomentovať, a do čoho zapárať. To sa však iste spraví. Rýchlejší by boli Pellegrini s Dankom, keby do našich diskusií prispievali. Možno už smútia za mojím aj naším Karolom.
 

 

Číslo mi začína 127 ;) , nemám potrebu zaparat do majstra Schutza a poznámka o jeho bystrosri a vnimavosti nebola ironická ,mne sa jeho články páčia, tento nevynímajúc , len upozorňujem kde môžem a vznikne príležitosť , že okolo medveďov sa robí špinavá kampaň hybana peniazmi ;), a napriek jednoznacnej rozhladenosti autora , si namyslam že o medvedikoch som informovaný lepšie , s niektorými si dokonca tykam , oceňujem aj že moc do hĺbky nešiel , to sa mi na ňom páči najviac , keď nevie aspoň nekeca, ale poznámka o zaslapenom turistovi a zozratom dieťati trochu prezradila že naletel , tak som upozornil
 

 

asi tak, aj majster pisár sa svojím perom alias klávesnicou utne a upískne, najmä keď vypisuje z tej kaviarne...
 

 

Tak dokonca oslovenie cislenym nickom, to je teda gol.

Ak by niekoho prestali ciselne nicky bavit, tu je navod ako si to zmenit
https://imgur.com/a/d5EikxB
 
Hodnoť

 

Zvacsa 100 percentne suhlasim s napisanymi myslienkami p. Schutca v týchto autorských strankach a v jeho komentároch ako takých. Dnes vsak jednu vycitku (teda aspon ako to vidim ja):
Nebudem hodnotit Gottta v tom ako prechadzal rezimami atd., tiez si myslim, ze Pelegriny a Danko budu na jeho pohrebe hanbou, ale nie ako zástupcovia SR ale ako ludia. Proti zastupcovi SR na pohrebe nic nemam, lebo Gott bol sice Cech, ale nebol len mnohonasobny Cesky slavik, ale mnohonysobny Ceskoslovensky slavik a zasadne ovplyvnil kulturu nie len Ceska ale aj Ceskoslovenska. Keby ho povazoval za cisto Ceskeho umelca nejaky mlady novinarik, ktory Ceskoslovensko nezazil a nic mu nehovori, tak nepoviem, ale zrely clovej, ktory si toho pamata mozno viac ako ja?
 

Schutz predsa nikde

neslochybnuje "ceskoslovenskost" Gotta. Moj skromny nazor je, ze s e si ho taj trochu, napriek rozpravkkvemu domy" prisvojili, a za bol hlavne cesky, potom nemecky a az potom ceskoslovensky fenomen.
PS mozno som aj starsi nez Schutz.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre