SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Truban nech sa naučí hádzať aj kamene (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6

Hodnoť

Omieľa

sa tu aký je Truban zlý rečník a nedostatočne vyhranený k svojim protidiskutérom a úplne uniká to podstatné.
Že Truban je úplne myšlienkovo a zásadovo prázdny panák akých stretnete cez obed v Eurovei zástupy. "Úspešní" potetovaní chlapci v úzkych gatiach a zúžených košeliach, ktorí rozbili bingo v nejakej hovadine, ktorú si nikto nepamätá, najčastejšie v IT a poradenskej oblasti (pozdravujem chlapcov z Deloitte).

Tá prázdnosť je vôbec problém PS, otvorte si obrázok s fotkami ich lídrov - hádam s výnimkou Mihála, vidíte na 90% jupíkov, ktorí sa doteraz živili príspevkami na tretí sektor alebo z európskych peňazí - zelenodúhoví nadšenci "sociálnej spravodlivosti", ktorí bľabocú, že trhové hospodárstvo zlyhalo. A ani nedokážu rozoznať, že na Slovensku nikdy trhové hospodárstvo nebolo, lebo to je v mafiánskom štáte nemožné.
Môžete si prejsť po jednom tých "tímlídrov", odporúčam gúgliť si ich profesné skúsenosti. To nie je tieňová vláda, to je partia organizátorov vorkšopov za cudzie peniaze.
 

 

S Trubanom môžeš už mať napríklad aj generačný problém. Ja mám. Môže a určite je múdry a úspešný. Pre mňa je totálne nezaujímavý, nepresvedčivý a bez akejkoľvek charizmy, divný spôsob vystupovania aj reči, studená žaba. Ale možno tých mladších práve tým "cool" prístupom, reklamami a príbehmi ako zvládol drogy, k volebným urnám priláka. Ak by sa dalo voliť cez net tak jednoznačne. Umelá inteligencia je bez emócií.
 

Múdry

snáď nie, úspešný možno, ale u potenciálnych politikov by bol vhodnejší iný druh uspechu. Toto nie je prípad úspešného podnikateľa, ktorý chce krajinu viesť trhovo ako firmu (Babiš). TRUBAN v sebe nečakane objavil "sociálny rozmer" a ide robiť utopickú socializáciu s dúhovými prvkami. Na to mu uspech v tvorení web stránok robí len zámienku.
 

Ešte

k tým mladým voličom. Ano, mladí do 40 budú PS voliť masovo, ale to je len súčasť stavu, v ktorom Slovensko je.
 

ale

mladí do 40 ú rodičmi našich vnukov a oni majú právo rozhodovať o budúcnosti svojich detí ..majú právo na inú predstavu ako my

Ano tiež si myslím, že tu na SME je problém s PS aj generačným problémom - prevládajú tu starší diskutéri. Takí ktorí ako každá generácia drží určitý sentiment za tým, čo predstavovali 90-e roky s liberalizáciou trhu, zásluhovosťou a pod.. Lenže ubehlo 30 rokov. A svet je inde.
 

:-)

To si musím občas pripomínať - že to už oni sú prirodzene v kurze. I keď sa mi mnoho nepáči, ale je to tak. My sme neboli iní.
 

však práve

z nášho pohľadu sú mladí ... ale to sú zrelí ľudia na svojom výkonovom vrchole, ktorí ťahajú hodpodárstvo a vychovávajú deti .... sú zodpovední a schopní, vycepovaní vysokými nárokmi zamestnávateľov v čase vysokej nezamestnanosti, scestovaní a slobodní ... nejeden z nich má zodpovednosť, ktorú jeho rodičia za socíku nikdy nemali (mnoho miest boli zašivárne)

My ich tu nemôžme "cajchovať", že mladí ... neskúsení. Mnohí majú viac skúseností a vedomostí ako my - lebo žili v inom tempe a potýkali a s inými problémami.

V 1989 sme mali + - 30. A to najktívnejší boli ešte mladší. Pamätám si, ako mnohí ľudia vo veku mojich rodičov skepticky pozerali na ten "kapitalizmus", ako nedôverovali a hovorili nám, že sme naivní. Zubami nechtami chceli zachovať nejké socialistické istoty. Dnes časť našej generácie zubami nechtami bráni "pravicovosť", ako nás ju naučil Mikloš. Ale už aj ten Mikloš sa posunul.

Do popredia idú iné kritériá ako ekonomické. Pretože ekonomika bez morálky je skaza.
 

Ja

som mal s rodičmi na hodnotové otázky značne podobné názory a na politické bez výnimky identické. Že my deti sme počúvali inú hudbu a inak sa obliekali na tom nič nezmenilo.
Nuž, dobrá výchova je na nezaplatenie.
 

Ale to máme

i my. :-)
 

<< < 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie na SME Komentáre