SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputovej squadra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Najlepším testom nového ÚS by bolo

znovupredloženie zákona o povinných bezpečnostných previerkach všetkých sudcov
Keď to prejde aj na ÚS, tak to bude prijateľná zostava

Po predpisoch Threemy je táto požiadavka vysoko dôvodná a pre očistu súdnictva priam nevyhnutná. Ale pred realizáciou previerok treba vymeniť tých ŠTBákov na NBÚ, lebo o ich “kvalite” hovorí Jankovskej previerka
 

 

Z Vašou úvahou úzko súvisí nenominácia Procházku na ÚS ! Je vysoká pravdepodobnosť, že by bol vydierateľný!
 

 

Hlavne podplatiteľný, to a dvojtvárnosť podľa vetra
 
Hodnoť

 

Utkvievevaju...
 
Hodnoť

 

Len pre informáciu - rodová rovnosť znamená, že pohlavie kandidáta vôbec neberiem do úvahy, nie že muži a ženy budú mať zastúpenie 50:50. Práve snahy o zastúpenie 50:50 zaváňajú diskrimináciou a predstavujú veľké riziko, že neboli vybraní tí najlepší kandidáti na svoje pozície.
 

 

Vždy ma udivuje, že tento argument používajú muži v situácii, keď ich je niekde 100%. Takže efektívne hovoria, že oni sú teda za rovnosť a rozhodne by pohlavie nemalo hrať rolu, ale v tomto prípade by kvalita zboru prítomnosťou nejakej ženy utrpela.
 
Hodnoť

 

Pan Schutz dufam ze ten postreh o rodovej nevyvazenosti bol len ftip. Pretoze vyberat do akehokolvek zamestnania sa ma na zaklade kvalifikacie a nie podla toho kto ako cika.
 

 

nebol to ftip
liberalom v tomto jb
vsade a vzdy, som za rovnost sanci, to je samozrejme v pohode, ale nie nasilu pretlacat
zeny za kazdu cenu alebo naopak..
ak by caputka vybrala same zeny lebo by rozhodovala na zaklade sposobilosti, bolo by to absolutne ok..
vybrala samych muzov, je liberalka, takze je to tiez absolutne ok
 
Hodnoť

Procházka nemá morálnu integritu.

Po tom ako sa Procházka prezentoval a aké následky jeho politickej aktivity na politickú scénu Slovenska dosiahol (utiekol pred podporou Kisku, nikdy so Smerom, v noci sa obšmietal okolo Úradu vlády, až sa pridal k Ficovi, nebol schopný ani ochotný udržať jednotu Siete) je neustále omielanie jeho významnosti pre ústavný súd len zjavným nepochopením faktu, že Procházka navždy stratil morálnu integritu pre výkon sudcovskej funkcie. Bolo by absolútne nepochopiteľné, aby prezidentka Čaputová akceptovala jeho kandidatúru na ústavný súd, keď už predtým jednoznačne komisia všeobecného súdu Európskej únie ho odmietla, pre pochybnosti o jeho morálnej integrite.

Stačí keď si doložíme, že morálna integrita znamená čestnosť, poctivosť a bezúhonnosť, teda predvídateľnosť, ako sa človek zachová. Skutky a motívy musia byť v jednote a tým pádom aj ústa a srdce musia byť v jednote. Integrita má, v negatívnom slova zmysle, súvislosť s vlastnosťami, ako sú pokrytectvo, farizejstvo a pretvárka, čo je opakom integrity. Ak je niekto pokrytec, farizej, resp. sa pretvaruje, nemôže mať žiadnu integritu.

Procházka bol dokázateľne prichytený pritom, ako sa pretvaroval a ako klamal, čiže jeho odborná zdatnosť v oblasti ústavného práva nemala oporu v jeho morálnom postoji. Znamená to, že akékoľvek kvalitné teoretické odborné ovládanie danej matérie bez pevného morálneho základu je veľkým rizikom pre hodnotenie ústavných otázok týkajúcich sa celej občianskej verejnosti.
 

Súhlasím

Aj Harabina obhajujú jeho kolegovia, ze perfektne ovlada trestne pravo. Ale co z toho, ked nema CHARAKTER...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre