SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stará Európa nás má plné zuby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

...bude čudovať
keď tie Eurofondy priškrtia. Systém v EÚ funguje byrokraticky a pomaly. Ale v momente, keď sa určité kritériá dajú na papier a príjmu rozhodnutia, už nebude ľahkej cesty späť. V4 si tie eurofondy roky užívala a zneužívala. No zrejme dlho to už trvať nebude. A som zvedavý, čo sa bude diať potom. Dá sa čakať, že potom budú na EÚ a Brusel nadávať ešte viac ako doteraz.
Viliam66 2 bodka 0
<< < 1 2 3

 

su ludia, co za peniaze zradia aj vlastnu mater...
Eurofondy deformuju trh, vytvaraju podmienky pre korupciu, peniaze idu na zbytocnosti. Cis skor bude po eurofondoch, tym lepsie. Zmiznu tisicky fiktivnych firiem napojenych na eurofondy a statny cecok.
 
Hodnoť

 

Bojovať za ochranu klímy zväčšovaním finančnej záťaže pracujúcich Európanov a ignorovať pritom Áziu, je ako bojovať za ochranu nefajčiarov tým, že vo fajčiarskej miestnosti zriadim nefajčiarsky kútik.
 
Hodnoť

 

suudruh Palata sa v svojom rozhorceni smerom k vychodnym kandidatom na eurokomisarov nejak zabudol zmienit ze europoslanci odmietli zveriť jednotný trh a priemysel do rúk Sylvie Goulard - zeby aj francuzsko patrilo do V4?
 
Hodnoť

K situáci pristupovať komplexnejšie

Neslobodo tu zabúdať na pre Brusel všeobecne nepriaznivé okolnosti zdanlivo s našou témou úplne bez súvislosti, ako povedzme brexit, nech sa to na papieri vyrieši akokoľvek, je to problém na celé volebné obdobie, podobne zahraničná politika USA či už s Trumpom alebo neskôr azda bez neho. Ďalej nie sú definitívne vyriešené sankcie na Putina, čo v našich končinách iba ženie vietor do plachiet extrémistov.

Ďalším problémom je Taliansko a najnovšie náladové fantazírovanie Macrona, takže na radikálnejšie alebo dôslednejšie ignorovanie autoritárskym orbánizmom nakazenej V4 a ostatnej východnej časti EÚ nebude mať nikto ani trpezlivosti ani nervy, nanajvýš sa možno sprísní dojenie z Eurofondov, tento proces však je už spustený, čo určite neskôr pocítime aj v iných odvetviach ako doteraz, povedzme aj na spomalení výstavby ciest a diaľnic, ale inak by som neočakával žiadne zmeny kurzu zo strany Bruselu.

Iba ak si o to svojim provokačným, adolescentným niekedy až mafiánskym nasmerovaním V4 sama nebude prosiť. Podľa doterajšieho správania sa V4 možno však od nej očakávať i tie najneprijateľnešie scenáre počnúc od Orbána až po Babiša a Zemana a teda nedivme sa i tomu zodpovedajúcim patrične odmietavým reakciám z Bruselu.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME Komentáre