SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Nechali sme si ukradnúť právo a spravodlivosť práve justíciou. Súdy, ako jedna z troch mocí v štáte sú až tak nezávislé, že nedodržiavajú ani zákony - lebo iný právny názor, ktorý je nepostihnuteľný. A za to potom vedia schovať našich ľudí.
 

Kde sú tí čestní ľudia zo sudov

a policie. Veď sa tu kradne, klame vo veľkom. Baštrnák je len biely koník na ktorého bol napísaný majetok, ktorý nie jeho ale smerackých mafiánov https://juliuskovacs1.blog.sme...
 

 

Bašternákove firmy, ktoré EVIDENTNE PRIPISAL NA BIELE KONE !!!!!


FULKRUM, s. r. o. (Historický názov: REAL FORUM INVEST s. r. o.) - Dlhy a nedoplatky
Daňový nedoplatok 3 401 554,26 € 23.9.2019
https://www.finstat.sk/4465819...
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=36...


BL - 202 s.r.o. - Dlhy a nedoplatky
Daňový nedoplatok 10 057 385,64 € 29.4.2019
https://www.finstat.sk/4654169...
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=30...


lEN PRI TYCHTO 2 firmách má danový úrad pohľadávku za 13 milionov EUR !!!! A je to nehnuteľnosti, ktorú stavali a kde býva fico.

Real Forum Invest alebo R.F. Invest ?

lebo EGOuj fico si dával takto značiť svoje firmy
vid:
R.F. DEVELOPMENT , ičo: 35 863 471 a teraz tam má cyperské biele kone. Firma funkčná, platila danové licencie ale tržby 0 eur. Prečo? Prečo?
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=38...
https://www.finstat.sk/3586347...


R.F. DEVELOPMENT , ičo: 35 863 471 vlastní:
ELWING Slovakia I, s. r. o.
Boženy Němcovej 8
Bratislava 811 04
IČO:
36 737 909
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=91...


ELWING Slovakia I, s. r. o., ičo: 36 737 909 vlastní anglická firma, ktorá má pre istotu SKRYTYCH MAJITELOV !!!!!!!

ELWING LIMITED
Dunstan Close 10
Londýn N2 0UX
Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska
https://beta.companieshouse.go...
 
Hodnoť

Kto je správkyňa Ivanová?

Nie je tam nejaké prepojenie na advokáta Ivana? -spoločníka advokáta Filipa, ktorý právne zastupoval Bašternaka
To len pre zaujímavosť, lebo Ivanovú ustanovovalo do tejto funkcie Kaliňákové Ministerstvo vnútra

Ak sa ukáže prepojenie, tak je to rovnaká fraška ako pri Piťovi
 

 

Ja som si myslela, ze sa to dozviem z clanku. Z diskusii sa clovek dozvie viac ako zo samotnych clankov.
 

 

Pán autor a čo tak hybaj sa spytať pani Sakovej? Lebo toto je sice poukazovanie, ale prečo sa nespytať, čo na to zodpovedný?
 
Hodnoť

 

Pokiaľ sa nemýlim majú byť v tomto konkurze dvaja správcovia, jeden normálny vybraný elektronicky a jeden zastupujúci záujmy štátu menovaný okresným úradom (tzv. dočasny správca). Tak neviem prečo je tu len jeden správca - lenka Ivanová.
je to v §107 zákona o konkurze č. 7/2005, kde sa vyslovene píše o dvoch správcoch ("...právo popierať prihlásené pohľadávky má len správca a dočasný správca...", "...je správca povinný bez zbytočného odkladu po zrušení konkurzu vydať dočasnému správcovi...")

dalšia vec je, že ak správca robí v konaní blbosti, môže ho ministerstvo spravodlivosti odvolať
 

 

ešte by som podotkol že tzv. dočasný správca plní len úlohy príslušneho orgánu, čo vlastne znamená akoby orgány veriteľov
speňažovanie atd, v zásade celé konanie má na starosti ten "normálny" správca zvolený náhodným vyberom.

keby chcel niekto velmi špekulovať, dalo by sa uvažovať o vymene elektronického správcu na schodzi veritelov, ale neviem či to zákon umožnuje, nechce sa mi to pozerať. Každopádne v registri úpadcov žiaden dokument o výmene správcov nie je.
 

Kde nie je žalobca

nie je ani sudca. Pokiaľ formálne niekto nezareaguje, nie je dôvod pani exekútorku riešiť. Bohuýial, bude môcť pokračovať v chránení Ficových záujmových osôb.
 

 

A čo keby dali žalobu podfinancované ministerstvá školstva a zdravotníctva? Veď pŕave tieto boli Bašternákovinami okradnuté.
 

Tak toto bol

skutočne dobrý fót. Nehnevajte sa, ale to ste skutočne tak naivný a myslíte si, že predstsvitelia vlastizradnej koalície niečo také podniknú? Práve som sa tu na SME v sekcii ekonomika dozvedel, že na základe informácií o konkurze denník SME podal podnet ktorý preveruje ministerstvo spravodlivosti.
Takže žiadny štátny orgán túto ženskú nekontroloval, bačovala si podĺa svojho a až SME dalo podnet.
Mafia predsa nepójde proti sebe
 

mýlite sa.

Tým "dočasným správcom", ktorého má na mysli § 107a ZKR, je práve príslušný okresný úrad. Právoplatnosťou rozsudku o prepadnutí majetku prechádza správa majetku odsúdeného na tohto dočasného správcu - okresný úrad. Okresný úrad prepadnutý majetok spravuje a správkyňa ho v konkurze predáva. Správca konkurznej podstaty je iba jeden a tým je v danom prípade Ivanová.
Tento konkurz teda logicke smeruje k postupu podľa § 107a ods. 1 pís. d) ZKR: Pohľadávky proti podstate a prihlásené pohľadávky už boli z prevažnej časti uspokojené a po ich úplnom uspokojení bude konkurz zrejme zrušený. Zostáajúci spísaný majetok, ktorým správkyňa disponuje, následne odovzdá okresnému úradu. Čo s tými puškami bude okresný úrad robiť, na to som zvedavý:)
 

 

Aha pardon.
 
Hodnoť

 

Správkyňa konkurzu je podozrivá, že jej výber bol zmanipulovany. Konkurz vypadá ako zločin na odr.anie veriteľov a štátu.

Komplex Bonaparte je Ficov majetok. Ficova žena v ňom stále byva, dohliada a chráni rodinný majetok. Konkurz a rozpredaj majetku je iba komédia na občanov.

Je načase zrusit imunitu sudcom a vytvoriť zákon, podľa ktorého o koľko dopomôžeš zločincom okradnúť štát, toľko zaplatíš zo svojho. Koľko umožnís zlocincovi nesediet, toľko pôjdeš ako sudca sedieť za neho.
 
Hodnoť

hmm

a preto treba ist volit - ked sa zmeni vlada,tak sa zmeni aj spravca a sudruzka Ivanova potiahne tam,kam patri - teda do perdele aj so sudruzkou Sakovou,ktora ju tam nasupla..a potom sa bude dat velmi rychlo zistit,ze ci majitelom Bonaparte je nas najsocialnejsi psychopat,alebo zistit odkial maju Kalinak a spol. zrazu tolke miliony..len ist volit,nic ine
 
Hodnoť

Na Slovensku je to tak. /náš človek/

Jeden sedí vo väzení za daňové úniky sa druhý sa pohybuje na výslní.
 
Hodnoť

Slovenskí právnici a celá justícia

sú organizovaná zločinecká skupina,kým sa táto žumpa nevyčistí až do dna,tak sa nič nezmení,Slovensko nie je právny štát,ale štát právnikov.Bez razantného riešenia to nepôjde.
 

 

slovensko nie je pravny stat ale stat pravnikov

- to si krasne vystihol
 
Hodnoť

Nezaplatil?!

Fajn. Tak zmenit rozsudok. Za kazdych sudom vycislenych 10.000 eur skody dalsi 1 rok natvrdo, bez moznosti odpustenia. Mozno si potom Basternak rozmysli, ci ma este nejaky majetok, alebo nie. A voci nasej spravkyni disciplinarne konanie axzbavenie funkcie. Ked nevie konkurzovat nema tam co za drahe peniaze robit. Nech ide zametat ulice, bude prospesnejsia.

Dokedy si ti mafiani budu mysliet, ze ludia su sprosti? Slovaci su rovnaki ludia ako v Parizi, ci Hongkongu. Aj na SK vedia lietat dlazobne kocky na urad vlady. Len potrebuju ziskat sebauctu. Mladi su ini ako stari. Statisice ludi nepostrielaju ako Kuciaka...
 

zaplatil.

Bašternák už peniaze, za ktorých podvodné vylákanie bol odsúdený, vrátil. Spravil tak ešte pred prvostupňovým rozsudkom v novembri 2018.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre