SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Smere sa vedia aj odznámiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Lekár nemá brať úplatky, t.j. peniaze. Dezert, fľašu, prečo nie, ak je len pozornosť vďačného pacienta. A teraz ten rozdiel zásadný rozdiel. Slovensko je vďakabohu právny štát a naše trestné právo je založené na mnohých osvieteneckých zásadách. Nebudem ich menovať, kto chce, nájde si ich. Ich podstatou je v skratke aj to, že radšej jedného zločinca nepotrestáme, než neoprávnene potrestáme nevinného. Medzi tou nahrávkou a ďalšími indíciami a skutočným dôkazom, ktorý by viedol k Usvedčeniu Trnku a Kočnera je veľký rozdiel. A tak sa môže stať, že v tejto kauze nebude nik potrestaný. A hoc my všetci si budeme myslieť, že obaja sú vinný, súd o možno nakoniec nevysloví nikdy. Je to smutné ale taký je život. Možno si poviete, zlé zákony. No nie je to tak. Ak má byť trestné právo bezpečné aj pre nevinných, tak je dobré, že takto funguje. Toto som nenapísal ako obhajobu kohokoľvek skorumpovaného, ale ako obhajobu práva.
OB
Myslím si, že argumentácia historickou skúsenosťou v našej situácii zaváňa trochu zovšeobecňovaním i dávkou demagógie. Tu sa predsa jedná o konkrétne prípady trestnej činnosti a zneužívania právomoci štátnych úradníkov. Naším problémom je iba dostať na príslušné posty správnych ľudí aby trestné zákony, ktoré máme, mohli byť uplatnené a nie účelovo blokované a deformované nejakými Kováčikmi a spolužiakmi. Aby sa zločinec, ktorého hlas na zvukovom zázname pozná celá verejnosť, nemohol oháňať spochybňovaním autenticity záznamu. Aby nejaký Majský nemohol 20 rokov byť PN a vyhýbať sa zaslúženému trestu. Aby konečne niekto začal vyšetrovať trestnú zodpovednosť najvyšších politikov v štáte za ich prepojenia s mafiou a zločinom etc., etc... A k prípadu Trnka, ohýbaním práva by bolo práve to, ak by dnes nejaký prokurátor alebo sudca odmietol autenticitu zvukového záznamu. Že ju odmieta Trnka to je predsa samozrejmé, no aj irelevantné. Alebo nie ?
18cynth
<< < 1 2 3 > >>

viera, že keď dáme nabok zásady

civilizovaného procesu za tým účelom, aby sme konečne dosiahli odstavenie a potrestanie tých, u ktorých to považujeme za žiadúce, tak to PRVÝKRÁT v dejinách dopadne dobre, zaváňa naivitou a sociálnym inžinierstvom. Ale rozumiem jej. História má svoje zákonitosti a jednou z nich je aj nepoučiteľnosť z histórie a tvrdošijná chuť opakovať tie isté chyby.

Viera, že "naším problémom je len dostať na príslušné posty správnych ľudí", je tiež trochu problematická. Pokiaľ neopravíme systém smerom K dodržiavaniu zásad právneho štátu (nie smerom OD neho),tak nám tí "správni" ľudia nijak nepomôžu a časom sa zopsujú na úplne rovnakú, resp. ešte horšiu úroveň, než tí, ktorých nahradili. Uvediem príklad formou kvízovej otázky: Kto bol ministrom vnútra a ministrom spravodlivosti v čase, keď sa Trnka stal generálnym prokurátorom, Kováčik špeciálnym prokurátorom a Tibor Gašpar šéfom Úradu boja proti korupcii? Nápoveda: bolo to v r. 2004 a 2005. A tí skôr menovaní boli v tom čase všeobecne považovaní za tých "správnych ľudí, ktorých potrebujeme dostať na príslušné miesta".

Naším problémom je dosiahnuť fungovanie zásad právneho štátu a úvaha, že to dosiahneme upustenímaj od tých, ktoré ešte akotak fungujú, je mylná.
 

 

Nezabudaj, ze na takom poste ako Trnka v slusnej krajine nedovoluju ani len podozrenie, nieto dokazy na urovni hlasovych nahravok...
 
Hodnoť

Tak po

Rádiovej výpovedi v Nku je konečne aj Sulík ten dobrý.
Radicova prezradila, ze jej vláda padla v podstate už pri voľbe GP Trnku, kedy dostal Trnka zaskodnicke hlasy aj z vtedajšej koalície. Jeden mizerný hlas chýbal.
A Sulík nebol dohadovať u Kocnera voľbu GP ale bol zisťovať, kto sú zradcovia.
Takze nakoniec sa tu pravdu aj dozvieme.
Volím sas.
Jediná normálna strana.
 

Mozno budem sas volit,

ale ako naposledy, len aby nespadli pod prah.
 

nie su taki

uderni, ako Matovic, ale pravdupovediac, Matovica si ani ja neviem predstavit vo vysokej statnej pozicii. Chyba mu trochu diplomacia.
Zo Sulika sa stal celkom slusny politik.
Mne ta galkova skupina velmi nerezala.
navyse sas si ide svoje a verim, ze konecne presadia gro z programu.
PS a Kiska (zatial) su pre mna osobne malo citatelni.
 
Hodnoť

Na to, ako sa SMERáci kedysi za Trnku

bili, je naozaj ironické, s akou ľahkosťou ho teraz vyhadzujú z koša von, v nádeji, že ich čoraz nižšie letiaci balón potom opäť začne aspoň trochu stúpať.

Ideálny čas pre Trnku pekne im to vrátiť a vyšetrovateľom pekne porozprávať o všetkých tých špinavostiach, ktoré dlhé roky pre SMERákov a Kočnera robil.
 

 

Aspoň by sme videli, či sa jedná o právu mafiu s omertou.
 

Jedná.

A preto Dobros aj brucho budu drzat zobak, nikoho nenamocia, len pomocou pravnikov a spriaznenych spolupachatelov budu minimalizovat svoju skodu. Maju celkom slusnu sancu.
 

Trnka a Kocner.

Studio T + K. Necudoval by som sa, keby vyrukovali s verziou, ze citali scenar k novej divadelnej hre na vianocny vecierok GP. A mozu im fukat praskovy cukor....
 

ak by porozprával,

mohol by to byt jeden z jeho posledných monológov....mafia sa pomstí...
 

 

mudro vravis
Trnkovi je jasne, ze dobry pravnik (s pomocou spriazneneho sudcu) ho z tohto problemu vyseka, ale z betonu by ho uz nevysekal
 

 

Horuci zemiak...
 
Hodnoť

Je

to taká slovenská anomália, topiaci sa slamky chytá, len Dvojka pije viac a viac. Posledné udalosti sa správajú ako vír, krútidlo pôsobí dostredne a panoptikum záujmových osôb sa už krúti a naberá rýchlosť, som zvedavý, ako sa chce čerstvá Dvojka kandidátky dostať z tej krútňavy von, lebo pri všetkej skromnosti, Dvojka patrí do prostriedka krútidla.
 
Hodnoť

nechcem porušiť kódex

diskutujúcich, tak len toľko, že FUJ
 
Hodnoť

NAVRHUJEM

v predvečer výročia novembra v piatok 15.11. zablokovať pokojne na celom slovensku vstupy do súdov a prokuratúr, neumožniť sudcom a prokurátorom vstup...šírte túto myšlienku po soc. sieťach, verím že to dokážeme zorganizovať v spolupráci so slušnými...alebo je aj druhá možnosť - NEČINNE SA PRIZERAŤ A DOMA TÍŠKO NADÁVAŤ
 
Hodnoť

A čo SME?

Aj to sa akosi odznamuje od toho, ktorý sa tam najviac spomína, šéf akejsi Pently, či ako sa to volá...
(-:
 

Pouzi test Blahom

Ak Blaha furt omiela, ako penta riadi smer, evidentne je to nezmysel. Fakt je ten Blaha na nieco dobry.
 
Hodnoť

 

Tak, Trnka dnes doma redaktorovi z Markízy povedal, že takých nahrávok so Sulíkom a Matovičom vyrobí za chvílku kopec. So Sulíkom a Matovičom.
Trnka je už na dlhodobo plánovanej dovolenke.
 

 

Ale ved nech vyrobi, s takou kvalitou a takym posunom do minulosti, zlozime si klobuky, hor sa do toho, alebo bude len tliapat?
 

 

Nech vyrobí, čakáme. Je to len primitívna odpoveď skorumpovaného a neschopného blbečka. Aj hranol sa takto vyhováral a nič nevyrobil, je to len na oklamanie tupovoličov, ktorí tomu uveria. Je zaujímavé, že či už politici koalície, vysoký štátny úradníci alebo verejní činitelia pri svojej obrane hneď berú do úst na porovnávanie Čaputovú, Kisku, Sulíka, Matoviča.....Sú ako trápnučké malé deti, ktoré keď prichytia pri niečom zlom, tak sa hneď vyhovárajú štýlom ja nie, to on. Ale už koniec srandy. Túto skorumpovanú háveď treba čo najskôr odstíhať, obžalovať a odsúdiť, inak tu spravodlivý a právny štát nikdy nebude. Slušným a neskorumpovaným policajtom, prokurátorom a sudcom držíme palce pri likvidácii štátnej mafie.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre