SME
Nedeľa, 5. apríl, 2020 | Meniny má Miroslava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Správkyňa a bašternákovská epizóda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Podvodníkom majetok nezoberú

Ale ak má niekto iný názor ako väčšinová lúza tak mu hrozí prepadnutie majetku aj keď si ho poctivo nadobudol.
Aspoň teda v Čechách sa to už stalo. Stačilo súdu vyriecť ortieľ :"podnecovanie rasovej neznášanlivosti"
Takže v budúcnosti ak budete kritizovať nelegálnu migráciu tak Vám zoberú majetok aby to mali s čoho živiť.
 

A nieje to skôr

tak , že dotyčný človek mal podlžnosti na niečom , ktoré sa rozhodol ignorovať , súčasne sa však voči nemu viedlo konanie za "podnecovanie rasovej neznášanlivosti" , a tak si to "kotletovec" zjednodušil , že ho prenasledujú za názor ?

Prečo píšem "kotletovec". Poznám jedného priaznivca..prišla mu výzva na uhradenie podlžností , reakcia , hoď to do koša... Potom je prekvapený , že je na neho uvalená exekúcia, zablokovaný účet , a jediné, na čo sa zmohol je , že ho štát prenasleduje za názor...

Ak trochu poznáš zákony , tak dobre vieš, že trest zhabania majetku za rasistické výroky nieje podľa nášho právneho poriadku možný ... https://www.lewik.org/term/140... Máš tam jasné sadzby , čo za to , ale prepadnutie majetku sa tam nespomína.

Ak však si protistrana uplatňuje nemajetkovú ujmu , ktorú má poškodený zaplatiť , a tým sa dostal do dlhov, tak to už možné je . I keď nemajetková ujma sa u nás dokazuje dosť ťažko..

Takže namiesto šírenia bludov na úrovni 7.ročníka základnej školy si radšej prezisti fakty , či voči dotyčnému nieje vedené viac trestných stíhaní , resp. či si niektoré fakty značne nezjednodušil , nakoľko myseľ človeka s dvojciferným IQ ich nieje schopná absorbovať.
 
Hodnoť

Správca konkurznej podstaty

Sudca, Prokurátor, Policajt sú u nás tie najskorumpovanejšie zamestnania. Kde sú tí poctiví sudcovia, ktorí odstavia Trnku, Jankovskú, Čižnára , Andrea Haitová. Všetko čo má JUDr. sa v súčasnej situácii môže hanbiť. Gašparovič, Cuper, Kováč vychoval po sebe dobrých nástupcov a profesorka Ficová v tom pokračuje https://juliuskovacs1.blog.sme...
 
Hodnoť

Bolo by asi vhodné doplniť,

že správkyňa začína byť podozrivá, že "toto zrútenie inštitúcií" môže byť aj jej práca.
 
Hodnoť

Dojem, že ak sa niekto rozhodne

študovať právo, už má zlé úmysly, sa napĺňa každý deň.
Potrebujeme takýto štát, kde aj tajné služby sa zaoberajú iba kriminálnou činnosťou?
 
Hodnoť

 

Chcelo by to, nie ze reformu, ale revolucnu zmenu v justicii a OCTK - dramaticke sprisnenie kriterii pri vybere, IQ testy, testy na detektore lzi v pravidelnych intervaloch, viac pravomoci pre sudnu radu atd.

Doteraz sa nevybudovali ziadne ucinne mechanizmy brz a protivah, ktore by pochybnych sudcov, prokuratorov a vysetrovatelov vypuduli zo systemu, mozno to bude tym, ze v parlamente je prilis vela JUDr-ov a tak prirodzene nebudu stazovat podmienky hry na ich vlastnom ihrisku.

Dospelo to do takej absurdnej situacie, ze Trnka moze byt prokuratorom aj pri silnych podozreniach z obludnej trestnej cinnosti, cele je to postavene len na jeho moralke (na moralke nemoralneho cloveka), ci sa sam rozhodne prerusit svoje posobenie na prokurature, ved to je chore!
 
Hodnoť

A co taka absurdita, ze

disciplinarne stihanie sudcu je prekazkou pre jeho trestne stihanie?!
 
Hodnoť

 

Najnovší klip Elánu to ukázal v celej nahote....kam smeruje naša spoločnosť . Veci treba vidieť v širšom kontexte. Spoločnosť sa pomaly fašizuje, prebieha tu totalitný pokus zlikvidovať akúkoľvek reálnu názorovú opozíciu. Škandalizovaný je nový mediálny zákon za to, že už neumožňuje prestitútom beztrestne klamať a ohovárať, nositelia opozičných názorov sú diskriminovaní, nálepkovaní a hanobení, sú označovaní za hlupákov, bláznov, fašistov a kto sa s nimi vôbec baví, je za to šikanovaný...zase ideme ako za bolševika - len naša pravda je tá správna a podla hesla _" fašistický liberáli na hrad".
 


Najčítanejšie na SME Komentáre