SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kde bude Havlovo námestie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Je čas postarať sa o pamiatku prvého československého postkomunistického prezidenta"...ktorého zvolil komunistický parlament.
:-D
 

 

prvy termin bol posledny komunisticky a druhy termin bol prvy postkomunisticky
 
Hodnoť

Tak

Ak moze byt namestie hraniciarov co nas strielali na hranici tak Havel mal uz davno byt. Ale mohlo by byt aj nam. Karola I ci Marie Terezie nech nezacina historia iba rokom 1918
 

myslim ze je uz ten spravny cas

podla neho pomenovat nejaku ulicu, kde sidli väznica. alebo podla neho mozu rovno nejaku väznicu pomenovat. myslim, ze by to bolo primerana zasluzena ucta.
 
Hodnoť

Kde bude Havlovo námestie ?

Skôr v Hornej Volte ako na Slovensku ? Uvedomuje si autor príspevku komu je adresované jeho odporúčanie ? Akých všelijakých pohrobkov Tisa, Gottwalda, Husáka, Bilaka, Mečiara, Fica je tento národ holubičí schopný vzývať ešte aj dnes a na večné veky ? Tie zvratky čo sa na nás valia z najvyšších poschodí politiky, polície, súdov, prokuratúry ( Harabín kandidát na prezidenta, Kotleba útočí na druhú priečku !!! ) a Vy si myslíte že sa nájde sedem statočných v nejakom zastupiteľstve , ktorí reálne presadia to, čo by malo byť samozrejmosťou v každej slušnej spoločnosti ? A ak by sa ten zázrak aj udial, tak na druhý deň je tabuľa strhnutá. Mimochodom viete, že ašte dnes je na SK Leninova ulica ?
 

Všetkému je na vine denacifikácia,

presnejšie povedané, že sa nestala pre nás, i vo východnej Európe vzorom, pre dekomunizáciu, deboľševizáciu, spoločnosti. Proste spôsob, ako sa so zločineckou ideológiou, aspoň ako-tak vysporiadať. Bohužiaľ, po temer 70 ročnom pôsobení boľševickej ideológie a jej propagandy, naprieč Európou, by sa deboľševizácia dotkla aj silného ľavicového krídla európskych politikov, novinárov, literátov, ktorí horlivo kolaborovali s boľševikmi vo Východnom bloku. Ak by sa prípadné "zúčtovanie" so zodpovednými komunistickými politikmi aj začalo, Európa, aj USA, by sa postavili proti.
Takže ten marazmus, ktorý sa nám valí cez dvere, majú na svedomí aj vonkajšie sily. Akurát my si to teraz musíme poupratovať.
 

ano, spravne.

navrhujem napichnut na kol, rozstvrtit, lamat na kolese, tahat za ziva po dialnici za kamionom a dat zozrat hladnym krokodilom.
nech ten krvilacny rezim, co tu nastal jasne vyjadri svoje hodnoty.
 
Hodnoť

Havlovo náměstí

Najlepšie na Barrandove. V roku 1997 predal VH svoju polovicu dedičského podielu spolocnosti Chemapol, vedenou agentom STB za 200 mílioov korún. Po krachu Chemapolu asi v roku 2002 to kúpila švagriná VH za 145 miliónov, (inak dcera asi najznámejšieho slovenského fyzika) a stala sa vlastníčkou celého majetku bratov H.

Vzhľadom na 74 rokov existencie ČEskoslovenska, by to bolo veľmi dobré riešenie.
 
Hodnoť

Letište

nestačí? Vašek Láhev už dostal myslím dosť.
 
Hodnoť

Dlhá čakačka

Pokiaľ by sa urobil poradovník s "čakateľmi" na nejakú novú tabuľu ( a "nas..." množstva "postihnutých", čo si budú musieť zasa vybavovať nové doklady, firemné papiere a pod.) tak Václav z Hrádečka bude určite až na konci dlhého radu "zaslúžilcov" o štátnosť a demokraciu SR.

V parlamente bude treba asi rýchlo prijať nový zákon, ktorý by uložil tým, čo navrhnú nejakú ulicu alebo námestie premenovať a aj za takýto nezmysel dvihnú ruku, zafinancovať všetky náklady spojené s takýmto krokom z vlastného, rýchlo by ich iniciatíva prešla. Ja už viaceré ulice resp. námestia v Ba poznám aspoň pod tromi - štyrmi menami a nevidím dôvod, aby bolo zasa treba ulice po pár rokoch zasa premenovávať. Tam kde bývam, má ulica "Družstevná" najväčší nádych "šokializmu". Zatiaľ tak nebolo treba a verím, že ani v budúcnosti nebude treba, žiadnu z nich premenovať.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Ďakujem

Ja neprosím resp No in my Name! Aby mi všetci rozumeli.
 
Hodnoť

 

Dajte pokoj s Havlom, Slovensko má úplne iné problémy a tento človek si to nezaslúži.
 

 

Je to váš názor, ale ja si pána Havla vysoko vážim. Sorry som československej národnosti.
 

 

... detto ...
 

Aj ja som bol Čechoslovákom.

Až prišli istí českí politici a povedali mi, že už nemusím. Ani Havel sa ma nezastal. Ukázal mi vztýčený prostredník, dovi, dopo! Potom sa odporúčal a stal sa prvým občanom, ktorý prelomil cez svojho strýka Benešove dekréty.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre