SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mečiar to vybudoval, Dzurinda využíval a Fico zdokonalil (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Ako vždy,

výborne napísané, len ako sa z tohoto marazmu dostať? Vkladám nádej do mladých, my sme stáli na námestiach, ale takto sme si to nepredstavovali.
 

Nie je to dobre napísané.

Ak niekto hovorí, že všetci sú rovnakí, rovnako zlí, zavádza. Nie sú.
Ako sa z toho dostať? 30 rokov potom, ako sme neodstavili komunistov od válova, stále nevidíme ten prienik. Veď to komunisti kradnú, klamú a vraždia.
 

my z obdobia nežnej musíme

spraviť reparát pre budúcnosť našich detí

Nie som z rodu revolucionárov, ale 17.11. zdvihnem zadok aby som tej bande zaštrngal na odchod, viem ako ich paralyzuje strach z plných námestí.
Druhý krát zdvihnem zadok 29.2.2020 aj keby som tam mal ísť na vozíčku a hodím hlas strane z demokratickej opozície.
To že sa to radikálne po voľbách zlepší netreba čakať, ale ak tú bandu nevyženieme, tak to čo spravia po voľbách bude horší masaker ako to čo nastalo v 2012 a potom ja už v tomto štáte nevidím budúcnosť.
 

Lenže.ten náskok čo majú mafiáni

Sa nedá dohnať.
Nedá sa len tak založiť banku, zdravotnú poisťovňu.
Sieť lekární a podobne.
Proste komunisti si zaistili kontinuitu v kradnuti a vznikla Penta JaT ale hlavne ako autor píše
Mnoho malých mafiánskych buniek v každom meste.
A to sa nedá vymazať
 

 

Ono to má celé tri úrovne. Jedna je na úrovni vlády, správy VÚC, obce a pod. Tam môže zmena nastať zo dňa na deň. Akú vládu, županov, starostov si zvolíme, také máme. Druhá úroveň je systém ako taký. Tam zmena môže nastať až potom, ako sa nastavia pravidlá. Písané aj nepísané, zvykové. Na to, aby sa tieto pravidlá uchytili a zakotvili, treba viac času, než je funkčné obdobie jednej vlády. Preto omnoho dôležitejšie než jedna lepšia než horšia vláda sú dve lepšie než horšie vlády po sebe. No a tretia úroveň je spoločnosť ako celok. Tu môže byť pokrok len pomalý a postupný, z krátkodobého hľadiska neviditeľný. Napriek tomu ja tam ten pokrok vidím. Si zoberte, akí boli novinári, tretí sektor aj samotní voliči ešte 10 rokov dozadu naivní, hlúpi a neskúsení. To už nehovorím 20 rokov dozadu (viď spomenutý Ľupták). Spomeňte si, aké bolo vtedy všetko hrubokrké, samí ozembuchovia, primitívi typu Mečiar, Slota, Harabin. Niektorí z týchto primitívov prežívajú dodnes, ale je to už len dožívanie - dožívajú rovnako ako ich voliči. Mladšia generácia politikov (aj ich voličov) má už predsalen o level vyššie štandardy aj nároky. Skrátka nároky spoločnosti sa posúvajú, to je to čo som tým všetkým chcel povedať.
 

Sulino má geniálny recept

Odvodový bonus!

Síce chodil na raňajky k bossMafiánovi, ale má najlepší program, na 100 strán, aby ani náhodou nenapadlo niekoho to čítať.

Ale myšlinka je jednoduchá: Mafia má nakradnuté, treba jej znížiť dane.
 

Noví sa budú chvíľu vzpierať.

Ale keď dostanú na výber - buď spolupráca a profit, alebo ...
Čo myslíte, čo si vyberú ?

A tak nám to tu ide od 89-eho.

Budem voliť opozíciu, len som už skeptickejší ako na začiatku. Vôbec netuším, ako vyhubiť tú zlú burinu, ktorá prerástla celým našim štátom. Mám na mysli nečestných zbohatlíkov, mafiu, zločincov a skorumpovaných ľudí na každom poste. V tomto systéme, kde darebák má väčšie práva ako slušný človek, sa im darí čoraz lepšie. Na to už voľby nestačia, bude potrebná revolúcia.
 

Nádej je na mieste

Ja mám naopak nádej, že sa výraznejšie dostane k moci politici, ktorí už dokázali, že nebudú spolupracovať s mafiou a byť otrokmi kapitálu ako sú napr. Janka Žitňanská, Veronika Remišová, Edo Heger, Marek Krajči, Gábor Grendel, Anna Záborská, Rišo Vašečka, Anka Verešová, Soňa Gáborčáková, Milan Krajniak, Jozef Lukáč, Ondrej Dostál, Peter Osuský ap. Sú to poslanci opozičných politických strán. Naprieč. Je to teda nádej na výraznú hodnotovú zmenu. Určite to nebude ľahké. Prerastená oligarchia sa bude brániť zubami-nechtami.. Ale ja som realistický optimista.
 

 

presne tak to co sa aktualne deje je výsledok ze sme sa vôbec nevyrovnali s minulostou ako napr nemci a byvali komunisti su zrazu velki demokrati , katolíci a socialisi ale v duchu su to stale rovnaki zli ludia ako to bolo pred 89 akurát sa divim ze tento krat si to narod voli dobrovolne
 

Lebo

Nežná bola príliš nežná. Komunistická čvarga aj so svojimi potomkami boli pos ratí od strachu, ale keď zistili, že sa nič nedeje, tak vyliezli z kanálov a začalo eldorádo, ktoré trvá doteraz. Beztrestná rabovačka už tretej generácie zlodejskej komunistickej pliagy.
 

 

žiada nežná, išlo kontrolované odovzdanie moci...tak podnikajte a voľlne cestujte...
 

 

To je zas také alibistické zjednodušovanie hodiť všetko na komunistov. Prezradím Vám, že kradnú aj nekomunisti.
 

Samozrejme!

Následne sa stávajú komunistami, klamú a tvrdia, že brať tam, kde nič nedal, je právo.
 

Rozmnožiť

tento text a povinne ho napchať každému do schránok. Poslať e-mailom, viberom, whatsupom, holubom, oblepiť všetky billboardy po celej krajine, vysielať v rádiách aj v televíziách.
Nie preto, aby to zapôsobilo na voličské tupelá Smeru, SNS, či Kotlebu. Ale aby išli voliť tí, ktorí na to roky kašlú.
 

 

Tento text je dokonalá reklama pre Kotlebu. Hádzať ho do všetkých schránok by vynieslo Kotlebovi minimálne 30%.
 

Nezáleží na veku.

Vkladám nádej do normálnosti. V politike aj v ekológii.
Len sa normálni ľudia musia postaviť a niečo urobiť...
 
Hodnoť

 

Pán Marec, svojím komentárom ste predostreli celú tú hrôzu pomerov v našej krajine, ktoré treba okamžite riešiť, ale obávam sa, že ak sa aj podarí odstrániť všetkých zločincov z funkcií, nebude ich mať kto súdiť, preto v tomto prípade asi nebudú stačiť demokratické zákony.
 
Hodnoť

 

Toto je celá pravda o Slovensku.
............
Nuž, ale predsa.
Ktosi povedal, že to bude trvať aspoň 40 rokov, teda tá cesta z komunistického bahna.
.............
Asi predsa tí mladí.
Ja neverím, že prezidentka je skorumpovaná...
A asi ani zopár iných....
.............
Hej, vnašej rodine teraz prebieha dedičné konanie už piaty rok....
Čistá korupcia
Neverím, že sa táto spoločnosť predsalen neposunie dopredu
 

Posunie, cez všetky kaluže a tŕnie,

ktoré si cestou slobodne a demokraticky vyberie.
Lebo MÁ jedno, čo desiatky rokov nemala: možnosť voľby. A tiež možnosť angažovať sa, ak cíti potrebu: v občianskom združení, v obci, v župe...
A v tom je nádej i občasná beznádej z toho, akí sme a ako volíme.
 
Hodnoť

Nadej prosim

Vyborne napisane pan Marec, palec hore, trafeny klinec po hlavicke, presne tak to cele je, sme zufaly, unaveny, bezradny ale potrebujeme mat stale nadej a verit ze sa nam podari sparvit zo slovenska moderny, spravodlivy stat kde platia zakony pre kazdeho rovnako,kde sme si vsetci rovny a nikto sa nemusi nikomu klanat aby vobec prezil a dokazal normalne existovat.Ja to nezdavam aj ked som tiez v koncoch.A co vy?
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre