SME
Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Harabina mali po prvej tlačovke vymknúť z kancelárie na Najvyššom súde (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Je to tak. V Rezolúcii o nezávislosti súdnictva sa uvádza (Dokument OSN A/COF.121/22/Rev. 1 59 (1985)): "Disciplína, pozastavenie funkcie a odvolanie 18.Sudcovia budú podliehať pozastaveniu funkcie alebo odvolaniu len z dôvodov neschopnosti alebo správania, ktoré ich robí nevhodnými pre plnenie ich funkcií." To len u nás s diciplinárnym konaním voči sudcom toľko otáľali. Pán minister Gál, asi nepozná medzinárodné dohovory. Neodkladne by si mal doštudovať minimálne Základné princípy nezávislosti súdnictva ( Siedmy kongres OSN o prevencii zločinu a zaobchádzaní s páchateľmi, Miláno, 26. august –6. september 1985)!
bioetika
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

bioetika,

on je veľmi zlý človek, zlomyselný, zákerný a pomstichtivý.
Nezabúda, čaká a zaútočí, keď iní už dávno zabudli.
Je falošný, arogantný, škodoradostný a myslí si, že ako inteligentne všetkých preč uráva.
Pravdou je, že má stále dosť servilných kolegov, ktorí mu držia chrbát, lebo sú mu dlžní za funkcie a odmeny, keď bol vo funkciách.
Ostatní ho buď nechcú dráždiť, lebo vedia aký je, prípadne chcú mať pokoj a tak vidíme, ako hlavný aktér v priamom prenose za mlčania väčšiny sudcov przní zákony.
 
Hodnoť

 

Keby tu bola spravodlivosť pre všetkých, bez nejakého dvojitého metra, tak na parlament by mali nainštalovať mreže a obohnať ostnatým plotom, za nimi by boli obrovské belgičáky so strážou.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Nech

sa dá na tie bilbordy vycapit rovno v talári a s reťazou okolo krku. Do ľavej ruky jabĺčko do pravej žezlo a na hlavu korunu(samozrejme všetko zlaté a opajcovane diamantmi a drahokamami). Keď už si z národom (Vlasťou) vytiera zadok, tak nech to stojí za to. Ten názov jeho strany je niečo podobné ako Borisova Sme rodina(10deti s 9 ženami na "kresťanskom" Slovensku), výsmech ľuďom do očí.
 
Hodnoť

 

Či sa vám to páči alebo nie, Harabin zatiaľ všetky podania na neho vyhral a vysúdil aj odškodné, takže asi sa v tých zákonoch orientuje dobre. A vymknúť ho z kancelárie na Najvyššom súde? Nič nové, taká snaha tu už tiež raz bola. Rozbil dvere sekerou a bolo po vymknutí..
 

 

nemýľte si dojmy a pojmy, Harabín vyhrával kade čo len preto, že mu to jeho kamoši priklepli, alebo sa ho sudcovia báli ... je to právny nedouk, lebo kto vyhlási (ako on v prezidentskej kampani), že "právo je exaktná veda", by mal vrátiť aj ten starý diplom z čias komunistického práva, ako má aj on.
P.S. A nemýľte si Harabína so Štefankom (to on rozbil dvere sekerou či dlátom)
 

 

Ved toto, a kto mu to priklepol? Zeby jeho kamosi alebo jeho nadriadeni alebo ti, ktorych vydieral ? Alebo len nasi ludia? Snad je v sudnictve jeden nezavisly? A ktoryze, ten, co pomaha mafii ziskavat majetky inych, ten, co prevaza zbrane aj drogy beztrestne, ten, co zakryva korupciu, ten, co...
 
Hodnoť

Harabina by v prvom rade

mali vymknúť z verejného života. A donútiť povracať všetky tie státisícové odškodnenia za nemajetkovú ujmu na dobrej povesti. Lebo nikdy žiadnu dobrú povesť nemal.
 
Hodnoť

 

čakať nejakú očisťovaciu aktivitu od Gála môžu iba naivky .. to je to isté, ako ju čakať od Pellegriniho ... Jankovská bola zjavne príliš na očiach, tak tam dostal pokyn, že musí niečo urobiť, ale tak ako jeho šéf (alebo "šéf") Bugár hovorí, že nebudú hlasovať za odvolanie Glváča, zjavne chýba dôvod, všakže, tak ani Gál nebude riešiť Harabína ... toľko na tému "charakter"
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Demokrata

si spájaš s STB. O ostatnom je škoda hovoriť.
 

 

No, ale môže kandidovať aj Kočner, však aj on je občan, nie ?
Jasné, že podľa nejakého všeobecného ľudského práva má právo kandidovať každý občan. Sú tam však aj nejaké podmienky, ktoré musí spľňať.
To už podla mňa konkretizujú jednotlivé zákony.
Lebo aj do parlamentu môže kandidivať každý občan, detail je, že nie, právoplatne odsúdený. Taká maličkosť.
Aj u nás môže kandidovať každý občan, aj občan Harabin, maličkosť je, že podľa zá - ko - na, nie sudca Harabin.
 

Kandidovat moze

ale musi odist zo sudnictva, ale to by si tu musel poznat jeden z najnovsich zakonov. ale to nebude vzdialenostou, skor intelektom, ty si velku mlaku videl tak akurat u vas na pastvine.
 
Hodnoť

Harabín mal geniálny plán už za mečiara.

Najprv z postu ministra spravodlivosti vytvoril zo súdnictva odpornú žumpu. Prilial do nej kontakty na albánsku mafiu. Ako predseda NS do ním vytvoreného smradu primiešal hnoj a fekálie. No a teraz krásny, čistý a celý v bielom tiahne proti tejto oblude do boja. Hlása, že nám ide vrátiť vlasť, ktorú on sám pomáhal omámiť, znásilniť a uniesť.
... a to všetko za peniaze o pôvodne ktorých nemáme ani potuchy.
 

Harabin bol "orthodoxny" komunista

a teraz je "orthodoxny' Demokrat a Patriot , a nie nejaky globalny "slnieckar" - ktorych vacsina Slovakov NEMUSI ! ... TOTJ VSO !
 
Hodnoť

Smutné

na tom je že sa tu rieši či môže kandidovať a za akých podmienok v normálnom štáte by mohol uvažovať o skrátení trestu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Môžeš

uviesť dôvod?
 
Hodnoť

Gal

Ma sam za usami on nic robit nebude az mu nepojde o kejhak je ubohe ze zberaci penazi zo statnych podvodov ako gal ci harabim tu kludme nieco vobec hovoria, je to nasa chyba
 
Hodnoť

 

Platný zákon o sudcoch a prísediacich 385/2000 Z. z. (s aj bez novelizácie "Lex Harabin")

Druhá hlava. Základné povinnosti sudcu a základné práva sudcu

§30
(2) V záujme záruky nezávislosti a nestrannosti výkonu sudcovskej funkcie je sudca povinný najmä
c) nenechať sa pri výkone svojej funkcie ovplyvniť záujmami politických strán, politických hnutí, verejnou mienkou alebo oznamovacími prostriedkami,
...
(9) Sudca nesmie byť členom žiadnej politickej strany ani politického hnutia, ani vykonávať aktívnu politickú činnosť v politických stranách alebo v politických hnutiach.

===================================================== ======
Nie je o čom. Politik Harabin mal sedieť doma, bez talára, bez platu.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre