SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Progresívci nech sa vrátia k základom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Ano a hned budú mať 4,9 %.
 
Hodnoť

toto je celé zložitejšie

1. PS - S sa svojho programu nevzdalo ani v oblasti práv menšín (dokonca sú za to označovaní za ultraliberálov)- má niekoľko programových a ideových pilierov a priorizovanie niektorého z nich neznamená, že sa vzdáva iného

2. ten prieskum dával ľuďom otázku, či podľa nich má byť homosexualita spoločnosťou prijímaná

A tam je problém. Pretože samotní aktivisti LGBTI si stanovili , čo konkrétne sa má pokladať za prejav prijímania spoločnosťou - napríklad manželstvo.Takto je podávané spoločnosti aj zo strany LGBTI aj zo strany odporcov manželstiev homosexuálov. Takže pri položenej otázke o prijímaní homosexuality respodenti vidia tento obsah.

Ja myslím, že homosexualita je akceptovaná oveľa širším okruhom ľudí - ako určitá dispozícia, ktorú si homosexuáli nevybrali a ktorá z nich nerobí menejcenných ľudí.

Neverím, že cez 60% ľudí homosexuálov "neprijíma".
Čo by to znamenalo?
Že ich nechce v svojej blízkosti? Že by ich chcelo postaviť mimo zákon?
 

pre mňa z toho

prieskumu vyplýva len jedno .... že komunikácia o LGBTI téme sa nevedie dobrým spôsobom a namiesto diskusie sa téma polarizuje a zneužíva, zužuje na čiastkové požiadavky a stáva predmetom ideologického boja - z oboch strán

Nepokladám za dobrý prieskum, ktorý sa pýta na prijímanie homosexuálov a neupresní, čo to prijímanie vlastne znamená. Pomohol by link na samotný prieskum. Či ide o serozny a metodologicky zvládnutý prieskum, alebo len účelový nástroj spomínaného ideologického zápasu.
 
Hodnoť

 

Čo už si počať s ľuďmi, ktorí sa síce tvária veľmi inteligentne ale pritom ani na 20 krát nevedia alebo nechcú pochopiť, že témy LGBTI alebo náboženské, pri týchto voľbáích nemajú miesto. Nevedia a nechcú pochopiť, že prvoradým je odstavenie súčasnej politickej garnitúry o moci, vyčistenie štátnej správy, súdnictva, prokuratúry a polície od skorumpovaných zločincov a začať reformy školstva a zdravotníctva atď. Nevedia a nechcú pochopiť, že toto všetko predpokladá predovšetkým vynechanie tém, ktoré opozíciu rozdeľujú. a namiesto toho sa zamyslieť ako presvedčiť voliča, že ich úmysly, priniesť zmenu v spravovaní vecí verejných, sú úprimné a uveriteľné. Čo sú to za lídri, ktorí nevedia a nechcú pochopiť, že kvôli ich egoistickým žabo-myším postojom, ktoré im vynášajú 6% preferencie, nepríde 40% voličov k urnám ?
 

 

nevedia a nechcú pochopiť .... všetko čo ste napísali je úplná pravda. Ja sa obávam, že ich cieľom nie je vyčistenie štátnej správy, súdnictva, prokuratúry a polície od skorumpovaných zločincov a začať reformy školstva a zdravotníctva atď ale iba odstavenie súčasnej politickej garnitúry od moci a pokračovať v ich metódach.
 

 

Pokial viem, tak to boli Progresivni, ktori sa pokusali spojit s dalsimi opozicnymi, aby to tu 'vycistili'. Nepodarilo sa. Takze co navrhujete okrem obvineni lgbti a veriacich? Tesim sa na konkretne navrhy.
 
Hodnoť

liberálna a progresívna politika

Autor má zmätok v pojmoch ako typický ľavicový "liberál". Progresivizmus nie je liberalizmus, teda spoň nie liberalizmus v kalsickom slova zmysle. Progresivizmus je v skutočnosti neomarxizmus. A neomarxizmus nemá s klasickým liberalizmom skutočne nič spoločné.
 

chlapca ma v hlave paradny hokej

co uz, pise si ze umelec - z ktorej odnoze?
hovori o progres.a liber.hodnotach
potom o progres. lib. politike,
v koncovke o progresiv.hodnotach
ako tomu rozumiet, celkove progresivci
kam sa radi zrejme aj ***** by konecne
mohli prezradit onne progres.hodnoty
predsa lud.prava, slob. su stare zname liber.hodnoty
co mi je obzvlast na rehot, ked sa berie progres
-pokrok ako nieco pozitivne - ako je tomu napr.
v suvislosti s ekolog. kolapsom?
 
Hodnoť

 

PS má od presadzovania osobných slobôd pomerne ďaleko a niektoré prúdy progresivizmu napr. multikulturalizmu sú s nimi v priamom rozpore. Poruchy sexuálnej identity(rodovej dysforie) a poruchy voľby sexuálneho objektu, heterosexuálne, či homosexuálne správanie mi pripadá v agende politickej strany zbytočné, nakoľko sexuálna orientácia, či duševné poruchy a poruchy správania sú vecou súkromnou a nie verejnou.
 

 

Áno, sexuálna orientácia, či duševné poruchy a poruchy správania sú vecou súkromnou, no zabezpečenie možnosti uplatňovať svoje práva pre týchto občanov, ako aj zabránenie ich diskriminácie je vecou verejnou, a teda je legitímnou súčasťou agendy politickej strany.
 

Ľudským

právom nie je automaticky všetko čo si kto z myslí.
Ak sú poruchy sexuálneho správania chorobou, môžeme síce konštatovať, že byť chorým nie je nič odsudeniahodné, ale nevyplývajú z tohto faktu žiadne na práva.

A teraz sa môže rozprúdiť búrlivá debata čo je normálne sexuálne správanie.
 

Eech,

mobil.. errata - zmyslí, nadpráva.
 

 

Do roku 1990 (vtedy vyškrtla WHO homosexualitu zo zoznamu duševných porúch) to bolo len heterosexuálne správanie. Po roku 1990 sa zo skratky LGBTI prvé tri písmená nepovažujú za chorobu a zvyšné áno.
 

Ono

začalo skôr v USA, tuším v 1973.om hlasovala americká spoločnosť psychiatrov a na tretí x odhlasovali, že už to úchylka nie je.

Vždy to bolo považované skôr za politický ako medicínsky postup.
 

 

presne ako píšeš v 1973 bola vyškrtnutá z DSM(Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders) a áno bolo to skôr politické rozhodnutie(zmenšiť intoleranciu voči homosexuálom) ako vedecké resp. medicínske rozhodnutie.
 

Nuž,

takto formulovaná motivácia vyzerá napohľad dobre. Poznám aj inú verziu motivácie.
Navyše jej zodpovedá realita 45 ročného vývoja.
 

 

Sú nejako diskriminovaní ľudia z úzkostnými poruchami, obsesívno- kompulzívnymi poruchami, poruchami s príjmom potravy? Majú nejaké špeciálne práva vyplývajúce z ich choroby?
Aké konkrétne právo vyplýva napr. z poruchy sexuálnej identity (transexualizmus, transvestizmus )?
 

 

je tragédia, keď chorí ľudia, trpiaci insuficienciou inteligencie, považujú rôzne varianty sexuálnej orientácie za chorobu. Treba vám pripomenúť vaše porekadlo: vidíte triesku v cudzom oku a brvno vo vlastnom nie.
 

 

Hovorí Vám niečo medzinárodná klasifikácia chorôb V. Kapitola- duševné poruchy a poruchy správania F64 -poruchy sexuálnej identity konkrétne F.64.0 transsexualizmus alebo F.64.1 transvestitizmus. Pravdepodobne ste si vďaka progresívnej kognitívnej deteriorácii nestihli všimnúť, že niektorí účastníci Pride pochodov sú naozaj chorí ľudia.
 

 

A teraz čo? Vrátite sa k tradíciám vášho ľudu spred osemdesiatich rokov a nasadíte týchto chorých na vlak s 500 ríšskymi markami na poskytnuté služby:?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre