SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Močiar je všade a my sme jeho súčasťou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Každý, kto má oči otvorené vidí, čo sa tu deje. Ale je tu stále veľa takých, čo sú napojení na tento systém. Počuť hlavne od mladých ľudí, "veď ja mám rodinu, ja mám úver, atď" je také krátkozraké.
Potom je im jedno, ako peniaze zarobia, len aby boli. Ďalej od vlastného nosa si väčšina nevidí a nezaujíma ich to, čo sa tu deje. Lebo tej asi väčšine to príde normálne.
Začať ale treba od seba a nepodporovať ani drobné "všimné", tam to začína. A rozmýšľať v iných rozmeroch (nielen ja a moja rodina) je nevyhnutnosť.
Ak sa to naučíme, určite už nikdy v budúcnosti takéto organizované skupiny nebudú mať vo voľbách žiadnu šancu.
Dnešných 20 percent pre smer, je výpoveďou o našej spoločnosti.
Pekný deň všetkým.
 

 

Úplne s tebou súhlasím Tých desivých 20% vypovedá o všetkom, škoda reči.
 

 

Prepac, 20 % pre Smer je velmi neuplnou vypovedou o nasej spolocnosti. O cosi uplnejsou je viac ako 50 % pre Smer, SNS, Kotlebu, Harabina a Kollara (ano, aj jeho pocitam do tejto vyberanej spolocnosti zlodejov, bolseviko-ludakov, psychopatov a vidieckych populistov) dohromady. Este o cosi uplnejsou aj rozhadanost, jesitnost a cirkusova insitnost vyraznej casti opozice, ktora sa vie zjednotit prakticky len na tom, ze "lebo fico mafia vrazda korupcia" - ANO, TO VSETCI VIEME! Parafrazujuc "klasika" - sorryjako - Slovenska spolocnost za 30 rokov slobody nedozrela na zivot v demokratickej spolocnosti a jej velmi vyrazna cast ho ani bud nechce, alebo jej je to uplne jedno.
 
Hodnoť

dobre napísané

konečne musíme opustiť tézu, že zmena závisí od toho, či nájdeme dokonalých politikov ...

Treba zmeniť paradigmu. Zmena závisí od toho, či sa prijmú také mechanizmy kontroly politikov, ktoré budú minimalizovať ich pokušenie zneužívať moc. Už aj tých pár zákonov, čo napríklad pretlačila Žitňanská s Radičovou a potom samotná Žitňanská - pomohli.

Nemôžme sa riadiť tým, či nám politici sľubujú vyššie dôchodky - ale tým, či majú predsavu aké zákony by zabránili rozkradnutiu peňazí hoci aj na tie dôchodky.

A ano, ak viem, že ja pár ľudí, ktorých poznám, by dokázali nepodľahnúť pokušeniam obísť pravidlá - tak je nádej, že nie sme sami.
 
Hodnoť

priznajme si konenčne, koľko percent

Slovákov je bojazlivých, resp. zbabelých, lenivých, závistlivých, neprajných, predajných a schopných okradnúť aj vlastnú mater...koľko?
 

 

Určite sú to voliči smeru,SNS a Kotlebu.Kolárových neviem pochopit.Určite to nie sú voliči PS,Kisku,Oľano,SAS
 
Hodnoť

Prístup Smeru ku kauzám.

Len tie dve posledné, počuli sme na vlastné uši ako mafián Fico bránil Jankovskú a Glvača a ďakoval im za vykonanú prácu. Za ktoru? Za tie machinácie, kšefty a podvody ? A Fico, náš náropdný hrdina, ktorý podvodmi dávno preskočil zbojníkaJánoščíka, ktorý krado 1,5 roka, kým Fico so svojou družinou cca 12. A to že posiela do debaty v telke svopj poskoka a smrada, ktorý mu niekm lezie. Je to výsmech. Ale môže si to dovoliť, veď má cca 22%. Otázka je, kde sa podel ten lastovičí národ, bohabojný a pracovitý? Parlament prijíma zákony, ktoré nás zaraďujú medzi nerozvinuté národy, nás hrdinov? Podobne vláda, škoda sa vyjadrovať, ale z telky počúvame o úspechoch o balíčkolch a železniciach zadarmo(akurát zabnudli dodať, že rozpadajúcich sa,. Len nech Fico vyhrá, aby sa dalo ďalej kradnúť!!!
 

 

Lastovičí národ? To ma pobavilo!
 

 

V roku 1989 som si ani vo sne nepredstavovala, že nám tu bude vládnuť aparátčik z ústavu narxizmu - leninizmu (Fico).
 
Hodnoť

 

Myslím si, že tu by pomohlo len to, aby to parlamentu mohli kandidovať len ľudia, ktorí nikdy neboli v politike a zrušili by sa všetky staré väzby.
 
Hodnoť

 

Myslím, že to je zároveň odpoveď na otázku prečo sme svedkami toho, že čím viac svinstva a hnoja sa pred verejnosťou odkryje, tým viac rastú preferencie Smeru. Apropo, pre opozíciu by mal začať platiť zákon, že ktorá strana nedosiahne 10 %, nemala by sa dostať do parlamentu. Aby si 5-6 % geroji nemysleli, že môžu ďaľšie 4 roky válať gule v parlamente, lebo sú pre túto krajinu nepostrádateľní.
 
Hodnoť

Pán Rumpli som Váš policajt,

spĺňam Vaše kritériá. Policajti mnou riadeného vyšetrovacieho tímu odhalili prípad podvodného konkurzu v Kovošrote a vo veci bolo aj začaté trestné stíhanie. Vec dokončil po mne Tibor Gašpar, to hovorí samo za seba a o výsledok sa netreba strachovať, všetci dotknutí s prípadom boli povýšení. Prvú analýzu vyšetrovacieho spisu som pre Jeňu Kordu spracoval ja a bola podkladom pre prvú televíznu kritiku. Keď ma minister Palko vyhodil, pretože som rozbíjal policajný zbor, rozumej, keď sme už stíhali a chceli sme stíhať mnohé ďalšie politické a finančné špičky, tak ma poslal obrazne "na ulicu" čo som odmietol. Chápem Vás, viera je dobrá vec len sa to s ňou nesmie príliš preháňať, tak ako všeobecne so všetkým. Pozrite sa, že vraj sa všetko vymenilo, odišiel Gašpar prišiel Lučanský, odišiel Kaliňák prišla Saková a teraz pred našimi očami a bez hanby trestnú vec podvodov s verejnými zákazkami, ktoré podal prokurátor Špirko proti Kaliňákovi a Počiatkovi vyšetrovatelia ... z a s t a v i l i, lebo sa nejednalo o trestný čin, a je to! A prečo už dávno neurobili u takých ako je Peter Tóth, Vorobjov, Gašpar, N. Bodor, Trnka, Jankovská ... domové prehliadky?! Lebo!

PS : od skutočnej "zmeny" toto má veľmi ďaleko. Len sa obávam, či sa to zmení po voľbách, pretože nevidím nikoho v polícii kto by zdvihol tú zástavu. Ak niekto namietne, že veď Juhás, áno súhlasím pod jeho vedením tím urobil kus dobrej a poctivej práce, ale stačilo, že jeho Zurian mu prikázal mlčať a on ... mlčí a to ticho hovorí dosť.
 

Asi máme už iba jednu a poslednú šancu

na konci februára.Tu sa ukáže koľko zločineckej DNA má táto spoločnosť a či jej vôbec prekáža že sa štát zmenil na jeden veľký chliev.Alebo volby pochopí ako šancu chliev vyčistiť aby nám deti neutekali do slušnejšieho a inak fungujúceho sveta.Nikdy som väčšie znechutenie nazažil (u tých normálnych a čestných) ako je prítomné tu a teraz
 
Hodnoť

Dovetok

neviem si predstaviť v akej fáze vyšetrovaní by sme sa nachádzali pred a po parlamentných voľbách ... keby právnik Fico vyhral prezidentské voľby resp. sa stal predsedom Ústavného súdu ... no našľastie ešte stále máme šancu na zmenu politicky poraziť koalíciu, extrémizmus v riadnych regulárnych parlamentných voľbách 29.2.2020 ... po voľbách riešiť čo, keby, ako, prečo práve močiar ... už bude zase neskoro ... :)
 
Hodnoť

" Močiar je všade .... "

Mečiar a jeho nasledovníci sú všade.....
 

urológ Močiar

Známa komiksová postava z tých čias.
 
Hodnoť

 

prosím, Kiska, Truban, Beblavý, Hlina, Sulík, Matovič PREBERTE SA!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre