SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozičný pakt o neútočení sa nestal presvedčivou agendou (píše Marek Maďarič) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nepredbiehajme udalostiam

O dojmoch zo Smeru to možno opakovať donekonečna. Voličský potenciál tejto vládnucej strany ako prejav návratu k tradícii rodičov má v posledných mesiacoch svoje stabilné percentá ako keby táto politika “silného muža” ponúkala čosi trváceho alebo spoľahlivého.

Až po vraždách v Mači začali ľudia tušiť podvod tohto projektu a prezidentkou sa stala Čaputová a nie dnes už zabudnutý smerácky kandidát.

Podobne tomu bolo s Kiskom, preferencie jeho strany dnes už jednoznačne rastú ako prejav dôvery a nádeje v solídnu zmenu bez krkolomných turbulencií a “uťahovania opaskov”, to Kiska počas svojho prezidentovania už jasne ukázal, tu nie sú nutné žiadne ďalšie dôkazy, čo Maďarič tvvrdošijne prehliada, hoci jeho poznámka o príživníctve malých strán bez vážnych ambícíí, bez solídneho prístupu k veci a bez triezveho uceleného programu pre dlhodobú existenciu týchto hnutí a stránok má svoje opodstatnenie.

Jasné, svoj prístup k voličovi musia komplexne prehodnotiť, inak im hrozí odchod zo scény, na tom nie je nič zvláštneho, pakt o neútočení týchto subjektov ako prvý krok k možnej budúcej koalícii bežného kompromisu možno však hodnotiť iba pozitívne.

Tu nie je nutné akési splynutie farieb do všeobecnej šedej - bezfarebnej. Od plochého dvojrozmerného uvažovania bývalých ministrov kultúry však nemožno očakávať prekvapivé uzávery s mimobulvárnou úrovňou.

Programová dohoda ako kompromis býva až konečným výsledkom zdĺhavých koaličných jednaní.
 

 

Po každom výgrcku od pána Maďariča pre SME sa sám seba pýtam jedinú otázku? Prečo? Prečo to stále v novinách uverejňujú? Prečo? Prečo toho karieristického zombíka udržiavate pri živote?

Pán Maďarič stále verne od začiatku pri všetkých Ficových svinstvách. Od pána Maďariča sa nedá veriť ani keď vám popraje dobrý deň.
 

 

Súhlas. A dokázal to aj naposledy, keď hlasoval tento rodený demokrat za 50 dňové moratórium.
 
Hodnoť

 

Ved hej SMER to mal ľahké-ľudia chcú istoty-a už ich máme diky Kočnerovmu telefonu.
 
Hodnoť

Pakt...

...o neútočení by si mali vziať príklad s prezidentskej kampane od Čaputovej. Smer tiež chcel útočiť na Ćaputovú ,ale zistil že v druhom kole volieb by si aj tak nepomohol. Javí sa mi podľa krokov opozície, že v marci bude skladať vládu Smer a pribratí do koalície bude niekto s opozície, a tým nemyslím Kotlebu.
Bude to také dežavú kde naposledy i gazda pravice i rozhodujúci charakter v stúpili do koalície. Predvolebná kampaň bude drahá a po voľbách budú rozhodovať peniaze nie predvolebné sľuby paktistov.
 
Hodnoť

Vykľúva sa šidlo z vreca

bude tu raj keď SMER bude porazený? Raj možno hneď nie ale čerstvý závan zmeny určite. Aj ja sa pýtam, prečo SME systematicky umožňuje Ficovmu trójskemu koňovi publikovať a zneisťovať.
 
Hodnoť

 

... prekrocit vlastny tien nejde, acak mr. volebny strateg :)

cert ber spolupracu, kaslat na vizie a programy, udri do chlebovej temy, prizvukuj to co chcu pocut a vyhras ... abstrakt uvahy, ako ho vnimam ja
 


Najčítanejšie na SME Komentáre