SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusi sú zdesení z tučného brucha starostu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

No teda...

Takmer nič z toho článku nás v škole pred 40 rokmi neučili.
 

 

Jasne, neucili. Neucili nas o Katyni, o deleni Polska, o Zimnej vojne, obsadeni Pobaltia a Besarabie. Neucili nas o gulagoch, Stalinskych cistkach a dvoch Hladomoroch na Ukrajine. Dokonca ani o Pilsudskeho zazraku na Wisle.
 

 

a ani o pakte Pilsudski-Hitler nás neučili
 

 

Nezavádzaj, nie si medzi svojimi. Zmluva medzi Pilsudským a Hitlerom bola podpísaná v roku 1934 ako mierová zmluva medzi susediacimi krajinami. Bolo to niečo úplne iné ako pakt Molotov-Ribentropp, ktorým si Rusi a Nemci rozdelili Poľsko.
 

Fakty

6.mája 1945 po vstupe US Army / divizia gen.Pattona / do Plzne US general Eisenhower slušne požiadal Gen.štab SOV Červ. armady o povolenie US divízii generala Pattona pokračovať par desiatok km vychodne dalej k oslobodeniu Prahy nakolko pražsky rozhlas v angličtine žiadal US Army o pomoc. SOV genral Antonov bohužial Američanom povolenie oslobodiť Prahu od nacistov NEudelil..čo malo za nasledok zbytočnú smrť desiatok ba až stovak Pražanov ..Aby sa zabranilo ešte vačšiemu počtu mrtvych Pražanov Pražanom potom museli pomahať Vlasovovci z ROA ..až potom ked Vlasovovci pomohli Pražakpm prišla do Prahy divizia maršala Koneva ..až 9.maja 1945,,,tolko fakty..
 

Nezavadzaj ty sam

Prečo je to niečo iné....?
Tých zmlúv medzi Hitlerom a inými štátmi bolo viac, prečo by sa rovnako Rusi nepokusali získať čas.
 

 

To je len dodatočný ruský náter. Dodatočné vylepšenie histórie, v ktorom Stalin nevyzerá ako Hitlerov spojenec, ale múdry predvídavý vodca národa.
ZSSR si s Nemeckom rozdelil Poľsko a správal sa na dobytom území rovnako brutálne ako Nemci vo svojej časti. Anektovali Pobaltie, časť Fínska, Besarábiu. Rusi zásobovali Nemecko surovinami a potravinami a komunistické strany po celej Európe v tom čase oslavovali historické spojenectvo komunistického hnutia s Hitlerovským Nemeckom. Takto veľký vodca získaval čas, aby sa pripravil na obranu vlasti. To už potom aj Hitler mohol tvrdiť, že musel dobyť Francúzsko, aby sa pripravil na inváziu do Normandie.
 

 

Zato sme mali podrobne vysvetlenú cestu Klementa z Hradu na Staromák, kde predniesol tliachanice o svetlých zajtrajškoch.
Pričom Clementis raz na fotke s ním bol a potom už nie.
Lebo už vtedy nebol...
 

 

Klementisova baranica prežila všetky retuše. :D
 

 

Neucili nas ani o spolocnej vojenskej prehliadke fasistickeho nemecka a "dobreho" Ruska vo Warsave, ked fasisti a bolsevici boli jedna rodina.
 

 

Spoločná nacisticko-boľševická vojenská prehliadka bola v Brest-Litovsku.
 

 

Teraz sú jedna rodina v našom parlamente.
 

neucili nas vela

a v Rusku sa stale boja povedat pravdu...

aspon ze mal ten diktator krasnu smrt.
 

to trvá dodnes

tú vetu ("tak toto sme na dejepise" (gymnázium v BB)) som počul od mojho syna x-krát a nešlo o vlasovcov, ale o našu históriu. Obávam sa, že kto nepozná svoju históriu....ale koho to zaujíma...
 

 

Teraz su dolezitejsi Prasloviäni na Facebooku.
 

 

strejda ... Prasloveni ... :)
 

 

Vieš koľko mutácií tohto slova som na internete už videl?
 

 

strejdo ... môže byť, no terminus technicus Sloveni má svoje reálne teda skutočné historické základy ... slová Slovieni, Sloviäni a pod. majú svoje manipulačné pozadie až z neskoršieho obdobia ... :)
 

 

Aaaale ja viem. Ale uz som dokonca cital, ze my sme vlastne Slovaci len omylom. Ze sme sa mali volat Sloveni. Slovensko-Sloveni.Slovenky. To len studenti kdesi na KU v Prahe odvodili Slovaci ako Polaci a uz to ostalo. :-P
 

 

strejda ... nie celkom tak ... hlavným identifikačným znakom každého národa okrem DNA, je jeho vlastný jazyk ... teda slovenčina, ďalej odvodenie slovenský, slovenská, slovenské atď... nehovoriac o odbornostiach či historikoch minulých storočí, ktorí tento fakt zdôrazňovali, no v časoch Uhorska táto skutočnosť bola potláčaná z rôznych dôvodov ... ako jeden z príkladov uvediem Jonáša Záborského, ktorého dielo Dejiny královstva Uhorského čakali na prvé vydanie 137 rokov ... zásluhu na tom meškaní mala hlavne Matica Slovenská ... tiež z rôznych dôvodov atď mimochodm, časť originálov rukopisu Záborského je ešte stále v Prahe ... k menu Slovák vedie trošku dlhšia cesta, neboli to študenti z Prahy ... no práve v Prahe slavista Jiří Polívka člen a predseda mnohých inštitúcií zrejme vedome zbastardil názov Sloven na slovien, slovienin, Slověn a pod., teda úpravou grafém ... kdesi existuje aj o tom jeho dielo, o ktorom v Čechách vedeli čo robia no Slováci to prijali - opisovali, no nevedeli čo robia a ... ujalo sa to ... :)
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre