SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na koho čaká Súdna rada? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Všetky

kolektívy, sudcovské rady rôznych súdov sa vyjadrujú k dôveryhodnosti svojho stavu a potom toto. Hlavná vec, že sa vyjadrujú.
Verejná voľba je najmä o demokracii. Sudca, koho záujmy zastupuje, tajne alebo verejne? My všetci ostatní máme právo vedieť ako je to s tým zástojom voliteľa, kto za koho kope. To nie je o integrite, to je najmä o morálke a etike
Mám vážnu obavu či sú dotknuté persóny v tejto, hádam postficovsko-harabinovskej, dobe akejsi sebareflexie a najobyčajnejšej profesnej odvahy.
Ostávajú len otázky, zatiaľ bez riešenia.
Kto, súdna rada, ani tí sudcovia, ktorích zvolili sudcovia nedali hlas, koho záujmy zastupujú.
Autor má pravdu, sudcovia majú takmer všetko, čo potrebujú k svojmu výkonu, chýba malinký detail, moźno by stačil pohľad do zrkadla a v ňom vždy uvidieť seba.
 
Hodnoť

Zrejme čakajú na to,

ako dopadnú voľby: či sa udržia smeráci a harabinoidi, alebo ako sa k tejto prehnitej sudcovskej organizácii postaví nový parlament. Jednou z možností (a vrelo národom podporovanou) je "preoranie" či rozprášenie Sudcovskej rady v jej doterajšej podobe. Za svoje pozičné zákulisné šachovačky by si to nakoniec aj zaslúžila. Páni sudcovia už dlhý čas lezú národu poriadne na nervy, o čom svedčí aj ich okolo 30-percentná dôveryhodnosť.
 

Presne tak,

len čakajú ako sa vyvinie situácia v politike; samozrejme je jasné, že samotná Sudcovská rada v jej terajšom zložení sa významnou mierou podieľala na marazme súdnictva a v podstate nemá ani morálne právo vôbec o niečom rozhodovať.
 
Hodnoť

Treba to zmenit inak sa nepohneme

V prvom rade treba porovnat u vsetkych verejnych cinitelov majetok priznany a skutocny.Tak sa oddeli zrno od pliev.
 
Hodnoť

Hm,

mimochodom ... politikárčenie právnikov v justícii zaviedol už právnik Mečiar v pokračovaní právnikom Ficom ... prečo sa teda právnici v justícii ako celok nesnažíte zbaviť závislosti politikárčenia právnikov vládnej moci s právnikmi justície ? ... to do nekonečna budete niesť nálepku spolku pracujúceho v zhode s politikmi ? ... načo čakáte, na zbavenie sa zodpovednosti ? prečo nepodávate aj návrhy na vylepšenie situácie v konaní na Špeciálnej, Generálnej prokuratúre a p. v súvislosti s ich ďaľšou nečinnosťou ? ... :)
 
Hodnoť

 

S autorom i príspevkami v diskusii možno len súhlasiť. Mnohí sudcovia "spolupracujú" s menšími Kočnermi, naťahujú priebeh konaní, nerozumejú technickým veciam, len ohýbajú paragrafy... A nie je to o slabom finančnom zabezpečení a zaneprázdnenosť. Píše sa rok 2019 a ukončenie môjho obchodného sporu z roku 1992 je v nedohľadne. Ja som na dôchodku, prvý obhajca to má za sebou, druhý odchádza do dôchodku - zrejme moji potom i sa môžu tešiť... Niečo zhnitého je v štáte Dánskom, nie je to len vrchol ľadoca
 
Hodnoť

 

Súhlas a autorom. Bez toho aby sa vedelo kto za koho kope sa to asi nepohne. Takto mám teraz pocit že súdny stav nie je schopný sa sám spravovať a nie som sám.
 
Hodnoť

je to viacmenej jasne, na spoluziacku-

byvalu sefku sud.rady, ktora sa
opat moze hlasit na sefku ns
aj ked uz raz nepresla, bajan. sa otrasie a jede se dal

dobre zivena prazenkovna
zariadi potrebne a potom hor sa na zabijacku

sikuta nema sancu, prilis by vycnieval
a ten eslp, to tak este by mudroval o lp
jedina sanca - verejne hlasovanie zufalcov
to vsak nedovoli ficin
 


Najčítanejšie na SME Komentáre