SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Už vieme, čo je to zodpovedná zmena (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Vcerajsi komentar P. Tkacenka o nemoznosti postihu komunistickych zlocincov sa mi nezdal dobre vyargumentovany. Dnes je to lepsie )). Zial, je to tak, ze SMER este stihne napachat vela zla a skod, kym definitivne zatrepe kopytami. Zvlast ocenujem kriticku zmienku do vlastnych radov o M. Madaricovi . Je nepochopitelne, ze mu SME dava priestor. Madaric sa tvari ako disident, ktory v SMERe za nic nemoze. Ked som na to pred casom upozornil redakciu, neodpovedali mi. Celkom vtipne od P. Tkacenka inak je, ako kazdy svoj clanok o SMERe konci stylistickou variaciou na temu znicenia toho gangu.
 
Hodnoť

asi sme videli

rôzne videá alebo autor v rámci svojich dobrých zvykov znova zavádza. V spomínanom videu nie je nič o "navození imigrantov" ale veta "prijmeme tisíce imigrantov" takže drevo je skôr autor. Na druhej strane už vieme aká je predstava liberálnej diskusie sarkazmus pokiaľ sa týka rasy sa nepripúšťa, keď sa týka napr. náboženského presvedčenie hlavne kresťanského tam je to ok. S tým rasizmom autor tiež nič neurobí, pretože naše mozgy sú jednoducho vyladené na rasu a že to využívajú vo volebnej kampani je úplne legitímne.
 

Dobre som rozumel?

Pouzivat rasizmus vo volebnej kampani je legitimne? Ja by som povedal, ze to je trestny cin.
Co to znamena ...mozgy vyladene na rasu? Tebe musi nacisto hrabat.
oS chvilu som ta chcel nahlasit, ale nebolo by to dobre, je treba, aby tu tato tvoja vizitka zostala.
 

 

mozgy vyladené ba rasu, znamená že keď napr. premietneš obrázky tvári napr. belochovi v dĺžke tak krátkej, že to nestihneš podvedome(cca stotina sekundy) zaregistrovať v prípade že je to tvár černocha amygdala zaznamenáva zvýšenú aktivitu na rozdiel od tváre belocha. čím je implicitný rsismus silnejší tým samozrejme prejavuje amygdala vyššiu aktivitu. Rozpoznávanie tvári je ďalším príkladom vyladenia na rasu. Tváre príslušníka svojej rasovej skupiny alebo etnika rozpoznávaš lepšie ako inej rasy. Využívať pocity strachu a ohrozenia je legitimné vo volebnej kampani, bez ohľadu na to kto alebo čo je jeho zdrojom.
 

 

oprava "že to nestihneš vedome zaregistrovať"
 

Ach, ty

kotlebacka amygdala.
 

 

nespájaj ma prosím s kotlebami. to že mozog reaguje na odlišnosť inej rasy predsa neznamená, že schvaľujem agresívne správanie voči akejkoľvek inakosti.
 

 

Môj mozog vykazuje zvýšenú aktivitu a ešte zvýšenejší odpor a hnus pri tvári Don Vlastná Hlava a ani nemusia premietnuť jeho tvár, stačí, keď si ju predstavím. A to, podotýkam, nie je žiadny černoch amygdal. A tých tvárí z toho zoskupenia je viac, na ktoré reagujem rovnako. Toľko k Tvojmu vedeckému filozofovaniu.
 

nevedomost...

ak by beloch vyrastal medzi ludmi s inou farbou pleti, tak bude "vyladeny" na tento typ a nie na belochov. treba si nieco nastudovat a potom vypisovat. to iste sa tyka rasovej teorie, je to pomerne nova vec suvisiaca s kolonializmom.
 

 

Reakcia amygdaly je nevedoma. Rasizmus ako postoj je konanie vedome. Je dobre to odlisovat.
 

 

áno máš pravdu reakcia amygdaly je nevedomá. Ak sa na tvár dívame dostatočne dlho aby prebehlo vedomé spracovanie podnetu reakcia amygdaly sa utlmí a aktivuje sa prefrontálny kortex, kt. má dôležitú pri sociálnom správaní, riadení emócii či krotení impulzivity. Nie je bez zaujímavosti, že úplny vývoj frontálneho kortexu je až okolo 25 roku života a väčšia obľuba strany LSNS je tiež u voličov do 25 rokov.
 

 

nacisto hrabat => nacisticko hrabat
 

Veď hej, aj Hitlerova ríša

bola "vyladená na rasu". Podľudia, ako napríklad Slovania, boli vyladení na "odladenie" - podľa Vás zrejme "úplne legitímne".
 

 

nie to nie je legitímne, nič také som ani nepísal.
 

Prečítajte si Vaše texty s porozumením

a nájdete to tam dokonca dvakrát. Aj Hitler využíval v politických kampaniach "rasové ladenie" a "pocity strachu a ohrozenia" svetovým židovstvom, teda robil niečo, čo Vy považujete za "legitímne bez ohľadu..." aspoň vlastným príspevkom by ste rozumieť mohli.
 

 

Vaša strana nevyužíva v predvolebnej kampani pocity strachu? Ťažko sa dá tomu vyhnúť, kedže je jednou zo základných emócii. Kto a čo je arbitrom toho čím strašiť je legitímne a čím už nie?
 

Ono možná bude třeba rozlišovat

STRACH A "STRACH". Je asi rozdíl strašit lidmi a/anebo konáním vedoucímu k chudobě, nespravedlnosti, nepotrestaným zlodějinám apod. Na tomto území žije vedle sebe široké spektrum lidí s rozdílnou barvou pleti. Někdo jako já na slunci akorát tak zrudne, druhý ještě více ztmavne, přičemž oba jsme více-méně Slováci. Takže je na místě otázka, jakou barvu kůže má ten originální Slovák. A potom se promítne video s někým opáleným ve volební kampani. Já mít tmavší kůži a tmavé vlasy, tak bych se normálně začal obávat o svou budoucnost. Jiná kategorie jsou sice lidé "mého výzoru", ale jako "bílé límečky" páchající zločiny se úplně "ztratí". Tak z těchto lidí mám úpřimně řečeno strach mnohem větší. A strašení těmito lidmi je úplně na místě, poněvadž takoví jsou schopni ohrožovat nás všechny, kolik nás tu je. A měli bychom si vyvinout na takovéto lidi zvýšenou citlivost. Co dokázali doposud se v posledních pár měsících vyplavuje přes treemu apod.na povrch.
 

 

a "vyladením na rasu" sa zaoberá veda
https://www.nature.com/article...
 
Hodnoť

ja pre zachovanie duševného zdravia

na stránku Smeru ani Fica nechodím. Dnes Lučanský povedal, že polícia začína vyšetrovať mýtny systém. Vážny a Choma sú však len biele kone. bez Fica by taký podvod as mýtom neurobili. Vážneho Fico dirigoval a prinútil ho v roku 2008 ako ministra povedať, že diaľnica do Košíc bude hotová v roku 2010, resp. aspoň v jednom profile. Udialo sa to počas Ficovej návštevyna MD SR. .
 

 

Mám podobný pocit, ak náhodou kliknem na odkaz na dennik pravda, či čas....
Každý môže bičovať emócie poukazovaním na "zločiny" iných, ale len pre svoje tvrdé voličské jadro. Ostatní sú svojprávni.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre