SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nadpráca s Babišom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

babis si vybral dobre, pelerina robi

poskoka neustale, tak preco nie
aj babisovi
prekvapuje ze absentuju dalsi
dvaja z v4
zverenecky fond je dost naivna
vyhovorka, vhodna tak pre prostoduchych
 

 

dost ma desi ako v tejto casti europy budu reagovat populisti ked sa staneme z prijimatelov eu penazi cistymi platcami, zacne to u orbana a cez babisa to pride aj sem, dovi, dopo eu..
 

neboj sa

to sa tak rychlo nestane.
komisia ten rozpocet trochu upravi ale aj tak bude menej penazi.
 
Hodnoť

V4 je paškvil

a mali by sme mať toľko chochmesu, aby sme sa spojili s krajinami, ktoré nás môžu ťahať k lepšiemu. A takými nie sú Orbán ani kacinsky a ani Babiš. Finsko, Estonsko, Belgicko...
 

 

Tak uz len aby nas medzi sebou aj oni chceli. Lebo okrem podobnej minulosti s
Estonskom, s nimi nemame spolocneho vobec nic. Kazdopadne, V4 je na "odstrel".
 
Hodnoť

zlodeji

zlodeji z východnej europy zisťujú, že nebude veľmi z čoho kradnúť, Slovensko by si malo začať zvykať, že treba žiť z vlastného a nie z cudzích daní
 
Hodnoť

Babi,Babi.Babi...

Babi-ce,Babi-nský.Babi-š......a vždy problém s komunistami.
 
Hodnoť

Pellegrini

robí len to, čo vie. Nosiča tašky a cudzích názorov. Agent ŠTB Babiš dopláca na svoju chamtivosť. Duslo Šaľa je ten problém, tam Agrofert je zastúpený práve ním.
 
Hodnoť

 

Spor o kohéziu nie je spor "V4 s Bruselom" ale s chudobných, z ktorých najviac kričí V4 s bohatými krajinami. Tí začínajú mať plné zuby tých, čo dlhé roky pýtajú a nedávajú a ešte aj kradnú. A tak si Nemci, Rakúšania, Holanďania a ďalší povedali a dosť - ste od nás dostali na vyrovnanie viac ako sa patrí už ste mali dosť času na vybudovanie svojich krajín. Donekonečna vás živiť nebudeme. Zdôvodňovať Nemcovi či Rakúšanovi ako je dôležité prispievať Babišovi či Orbánovi na jeho majetok je už neúnosné a peňaženka sa pomaly zatvára. Vot vsjo.....
 
Hodnoť

 

Pán Schultz by radšej liezol do zadnice eurobyrokratom. On totiž nechápe že úlohou našich politkov je pracovať v náš prospech, v náš prospech!

Takí Poliaci si dokázali účinným blkovaním predčasného ukončenia baníctva vylobovať vysoký príspevok z EÚ! Nevidím dôvod prečo by sa naši predstavitelia nemali snažiť získať čo najväčšie príspevky z EÚ.

PS: Aj keď je Brusel nahnevaný na V4 ohľadom migrácie, neboli sme to my kto ich pozýval. Zodpovednosť leží na krajinách bývalých koloniálnych krajín a také Maďarsko len pomohlo svojim konaním minimalizovať počty nelegálnych migrantov.

V4 si svoje povinnosti plní a nemusí servilne plniť všetky požiadavky EÚ.
 
Hodnoť

 

Nesúhlasím, konečne by sme aj my mali začať hájiť svoje záujmy, nie sa iba neustále obzerať cez plece, či sa ostatným páčime...
 
Hodnoť

Večný rebel V4.

sa akoby opäť začala stavať ako tvrdé jadro proti Bruselu. Doteraz nič nové. O peniaze z kasy EÚ budeme bojovať do posledného eura, do poslednej kvapky krvi. Proti protekcionizmu Bruselu sa budeme brániť po všetkých stránkach. No a samozrejme budeme vždy proti akémukoľvek spoločnému jednaniu o problémoch ako vyriešiť/vybrusliť zo všetkých prípadných ďalších problémov EÚ, ktoré iste prídu.. A tak ďalej, a tak ďalej. Budeme vždy jednotne proti všetkému, čo sa zrodí v jednaniach čo len trocha zaváňajúcich akoukoľvek dohodou s dianím sa v našom okolitom svete. Slovakia first! Samozrejme okrem "blokovania" peňazovodu z toho hnusného Bruselu. Všetko toto "ZLO" má však predovšetkým druhú stránku, je ňou ohromný a dosť temný potenciál na svojstojné jednania V-4 voči EÚ. Zvlášť sa to ukazuje v rôznych politických situáciách. Máme možnosť to práve v týchto dňoch pozorovať pred voľbami. Je to veľmi výživná a v konečnom dôsledku otrávená kaša, v ktorej si každý politikár nájde to svoje, ale výsledok bude vždy ten istý: otrava prostredia s výhľadom na definitívny rozklad EÚ. Kuchárov poznáme, netreba si o ich schopnostiach a cieľoch robiť žiadne ilúzie.
Tak, ako si ČS rozmontovali dvaja človekovia pod stromom, tak sa osvedčený rozklad, tentoraz EÚ, začína používať opäť. Pokiaľ si národy a ich príčetnejší občania - aspoň na SK - tieto zámery neuvedomia a nezačnú sa správať racionálne, do historicky krátkeho času sa môžeme ocitnúť opäť medzi Scyllou a Charybdou a neostane nám iné len opäť nadávať na kohosi tretieho, ktorí nás zradili. Lenže záruka, že výsledok bude pre SK dobrý, alebo aspoň vyhovujúci, neexistuje. Tieto riadky neponúkam, ako apel na súčasné rituálne predvolebné tančeky zlepenca a toho, čo sa cíti ako opozícia. Treba zabudnúť na všelijakých sorošov a iné národné a historické strašidla odchádzajúcej garnitúry, ktorá doviedla SK do dnešnej situácie a teraz bojuje o svoje prežtie. O dvadsať dní sa ukáže, či si vieme zvoliť cestu na vytvorenie nových základov normálneho, úspešného štátu bez vyšeuvedeného balastu. Ak áno, ani to sa nestane zo dňa na deň a pekne si nový (dúfajme) nástup všetci vychutnáme až do dna. Bez ohľadu na to, kto súčasnú mizériu zapríčinil a v akej miere. Bolo by načase, uvedomiť si, že malé štátiky nikdy v EÚ nebudú predátormi. Môžu sa však stať uznávanými partnermi. Nie vidláckymi vyžierkami, ako sa to dnes deje pričasto. Preto bude treba každý politicko spoločenský krok v dobe after... dobre uvážiť a účasť v klube zabehnutých a veľkých, využiť k všeobecnému úžitku - nemýľme si však využitie príležitostí so zneužitím. Ako sa to často doteraz stáva. Držme si palce.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre