SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Povaľači z kaviarní, do polí a tovární (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dobre

napísané.
 
Hodnoť

 

Nemam nic voci nijakej praci alebo profesii. Ale najvacsi problem predstavuje najvacsie odvetvie, cize automobilovy priemysel. To je nasa tepna.

Inak naco dotovat zabavu, ak bude problem so zasobovanim potravin ? Vseto ostatne, menej zaujimave ide nabok a kadernik za pokladnou, osobne si myslim ze docasne, je realna predstava. A co ?
 

 

Vieš, čo je zaujímavé, že na tých najmenej zarábajúcich si naši kultúrnici spomenuli len teraz. Skôr nevedeli, že títo ľudia robia za ponižujúcu mzdu a sú rovnako potrební pre výsledný efekt? Apropo, obchody budú v nedeľu zatvorené, aby mali nejaké voľno aj predavači a budú sa dezinfikovať prevádzky. Tak tam nech sa prihlásia páni umelci, môžu pomôcť upratovať a dezinfikovať na dohodu obchody. Hádam sa len neštítia práce?
 

 

No to nie je zlý nápad. Všetci ti z pathodinoveho inkognita by mohli sedieť v pokladniach nejakého reťazca a aby nevyšli z cviku mohli by hádať profesie nakupujúcich. Konečne by spravili ieco zmysluplne a tie peniaze by si zaslúžili.
 
Hodnoť

 

Hm... Každý z nás si bude musieť skôr či neskôr predefinovať svoje hodnoty aby prežil. Športovci a umelci len o niečo skorej lebo sú prví na rade.

Aby bolo jasno. Umelci ani športovci niesú niečo extra... ako každý iný (ako napríklad predavačka v obchode) produkujú hodnoty... a to niekedy dokonca pochybnej kvality.

Dobrou správou je, že umenie aj šport túto pandémiu prežijú... Bohužiaľ niektorí z našich spoluobčanov takéto šťastie mať nebude.
 

 

Ale ludovi zabavaci a umelci tu budu stale :-)
 
Hodnoť

všetci sme len takí SZČO

Áno, zrejme bude musieť byť nejaký ten Kaufland alebo opatrovazeľská služba. Alebo je na výber ešte smrť hladom. Iste, nie je to fér. Ale toto je druh vojny. A toto nie sú Goebbelsove filmové ateliéry. Nemyslím, že táto všeobjímajúca výčitka adresovaná do vzduchu niečo vyrieši. Sme v tom každý sám a zároveň spolu.
 

Dovolím si miernu úpravu

Sme v tom každý sám pre všetkých
 
Hodnoť

 

da sa nejak nastavit ignore list na niektorych autorov ? dost by mi to pomohlo v citani sme.sk
dakujem za odpoved.
 

 

tebe nepomoze nic! ibaze by si presiel na postoy!
 

 

Ty puk. Stačí nekliknúť na článok. A teraz daj niečo k tomu článku.
 
Hodnoť

 

Článok je reakcia na Wandu Hrycovú?Tá si vyžrala aj s Andym v diskusii.
 
Hodnoť

Nuž - to už tu bolo,...

...keď boli umelkyne a umelci a ľudia s tvorbou umenia spätí, považovaní za triednych nepriateľov, do divadiel sa chodilo povinne v teplákoch a v montérkach a muselo sa freneticky tlieskať častuškám... 50. roky XX. storočia, časy Jáchymova, Urválka a popráv, šikanovania...
 

 

Pán Droppa, nepreháňajte.Spomínať 5O-te roky minulého storočia, to ste mohli rovno pridať, že prvotnopospolný človek bol barbar, lebo nechodil do divadla. Nuž, dnes už nechodí v montérkach do divadla asi nikto, zato nie je problém vidieť na spoločenských udalostiach omladinu v roztrhanými rifliach, alebo “celebritného” ženícha v bielych teniskách a vo fraku. Holt, každá doba má svojich “protagonistov” v móde - inak sa to nedá nazvať, lebo si myslím že ani komunisti nenútili nikoho chodiť do opery v teplákoch. Ale k umeniu: hádam, nikto tu z diskutujúcich nie je apriori voči umeniu, kultúre ako takej. Ľudí skôr pobúrilo pokrytectvo a falošná kolegialita najlepšie zarábajúcich hercov, producentov, že si až teraz “spomenuli” na svojich menejzarábajúcich kolegov. Signatárka výzvy pani Hrycová je producentka, financuje dielo, rozdeľuje peniaze. Doteraz jej nenapadlo, že na konečnom výsledku sa podieľajú okrem hercov aj ďalšie profesie, často rovnako dôležité, ako je aj personálne obsadenie? Alebo herci - tí nevedeli doteraz, že je dôležité ich aj správne maskovať, obliecť do kostýmov, postaviť kulisy, správne osvetliť, ozvučiť? Prečo sa neozvali doteraz a neprejavili spolupatričnosť s týmito profesiami? Nuž jednoducho preto, lebo keby bol producent pridal štábu, bol by zobral hercom - oni sa deliť nechceli. Teraz apelujú na národ, aby sme to zatiahli všetci. Ale aj tu im ide v prvom rade o seba, lebo dúfajú /herci/, že sa zvezú aj oni.
 
Hodnoť

neviem sa zbaviť dojmu,

že tí, čo si tak s pôžitkom kopnú do tvorivých profesií, patria ku skalným divákom úpadkových produktov rangu Súdnej siene či Zámeny manželiek.

Formáty pre nenáročného diváka kreujú nekreatívnych a nekritických konzumentov, ktorí sú presvedčení, že za svoj koncesionársky poplatok 4,63 eur mesačne, sú vlastne zamestnávatelia všetkých siedmich múz a tie majú tancovať ako on píska a ak sa mu pískať nechce, tak majú držať hubu a krok a počkať si, až sa mu zase bude chcieť.
 

Naozaj dobre tomu rozumiem

že tí čo teraz kopú za "audiovizuálny priemysel" sú: Najznámejší dôchdca - golfista a Lasica, známy umelec zo Sedem s.r.o a prísediaci v Zlatých časoch Eleny Vacvalovej? Aktivistka a bojovníčka za príchod imigrantov na Slovensko Vanda Hricová? a umelkyňa umelkýň herečka Zuzana Fialová, ktorá sa správa k tým professiám na "pľaci" arogantne a povýšenecky! A teraz ako prví pýtajú peniaze pre "audiovizuálny priemysel"?...To je ten priemysel, ktorý tvorí na Slovensku -5 percent HDP?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre