SME
Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorenie ďalších obchodov je správny krok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ludia prosím vás nedajte sa tak manipulovať mediami.Akých 3-7%?U nás nie je nijaká a ani v Taliansku nie je taká,ako ju vytvárajú media.Lahko vám to vysvetlím.Ked je 100 tis.pozitivnych a 7-8 tis zomrelo to by bola 7-8 %.Háčik je v tom ,že to sú len testovaní,ale pozitívnych je v priemere 10 x viacej, to znamená,že mortalita je 10 x nižšia!!!!!!!!!!!!!
1624546
<< < 1 2 3 4 5 > >>

 

opr. - 0,7% !!!
 
Hodnoť

Asi takto

Vraj "štát má logickú povinnosť odškodňovať, aj keď príčinou bola vyššia moc (ochrana verejného zdravia". Zdá sa mi to čudné, keď porovnám 2 varianty keď fiktívna krčma "na Rožku" musí zatvoriť z dôvodu rozkopania ulice (magistrát a pod.) a znemožnenia prístupu , tak vzniknú majiteľovi škody, o ktorých kompenzáciu sa môže aj súdiť. V prípade corony, tj. ochrana zdravia, je nutné vziať do úvahy aj škody ktoré vzniknú neuzatvorením krčmy, istotou nákazy, liečenia, úmrtia štamgastov a to je tá druhá miska váh, oproti škodám, vzniknutým uzatvorením krčmy. Teda žiadny právny nárok na odškodnenie "ušlého zisku" ako sa draví advokáti domáhajú v čr. To ale neznamená, že vláda by nemala dobrovoľne podľa možností odškodniť takéto prevádzky ,ale žiadny právny nárok na to neexistuje, nestačí sa oháňať literou zákona, ale jeho duchom. Tak pravil ten oný, Zarahustý.
A čo sa týka chvály okolitého sveta za naše rúškové a iné opatrenia, skúsenosť je taká, že nás všade majú v paži, v nijakej TV (okrem čtv občas) ani slovka, iba si robia srandu z našich rúšok, ale my vieme svoje
 

myslim

ze ludia si nakupia nejake veci aby mohli doma kutlikovat obchodom sa trochu zvysia trzby ale ze by to rozhybalo ekonomiku ,,,,,,,,
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Mysli trochu triedne. Komentator tu mysli (najma) na seba...

Printove noviny sa nepredavaju, redakcie asi tiez nebudu mat boh vie ako financnu rezervu, v tiez Pentackom Trende uz vyhodili mnozstvo zamestnancov. Komentator chce vidiet vyplatu aj v marci a aprili...


'Vydavateľstvo Penty začalo prepúšťať, v magazíne Trend končí 8 ľudí vrátane zástupkyne šéfredaktora, píše Omediach.com. Podľa informácií webu sa spoločnosť snaží znížiť náklady po tom, čo jej pre pandémiu poklesli príjmy z inzercie.'

https://e.dennikn.sk/minuta/18...
 

Penta zneužila situáciu. vyhodila

a zlikvidovala polické oddelenie Trendu. pritom Penta vedela, že vláda prijme záchranný balík a napriek tomu sa postavila k redakcii neľudsky.
 

 

Tak neviem ci to hlavne opatrenie vlady sa tyka aj vydavatelov. Myslim to vyplacanie 80% mzdy. Trafiky uz ak sa nemylim otvaraju, okrem toho, vydavatelstva a redakcie neboli zavrete nariadenim vlady.

Ked to potrva dlho, printove media, resp. media, ktore maju vacsinu obratu z printu mozu zacat krachovat.
 
Hodnoť

 

Nesúhlasím so šúcom a hovorím: to nem dopadne dobre
 

 

Presne, u nás BA -NM majiteľ krčmy kľudne večer nalieva štamgastom, kontrola 0 bodov, ale keď zle zaparkuješ už máš papuču. Ľudia majú z tých štatistík mylný pocit, že nás čínsky vírus obišiel.
 

 

Treba ho nahlasit. Lebo spravne pises, virus nas neobisiel, no podaktorych obchadza zdravy rozum.
 

 

No tak zrovna tvoj nesuhlas by som na Schutzovom mieste vnimal, ako ocenenie.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

80% je veľa.

A tiež si myslím, že ak štát zakáže, tak nemá povinnosť odškodniť. Je to iba v jeho záujme. Preto to robí. Ale 80% je strašne moc...
 

80 % sa mi vidí, tak akurát

Treba si uvedomiť, že nebyť vírusu, mali by svojich 100 % mzdy. Je to podľa mňa kľúčové opatrenie, voči masovému prepúšťaniu.
 

 

Dúfajme, že to nepoloží celú ekonomiku. U nás vo firme v obdobiach, keď nemôžme robiť pre prekážky na strane zamestnávateľa, dostávame zákonníkových 60% a dá sa to.
 

Tiež sa mi to zdá dosť 60% štandard

ak marodujem 55 a prezijeme.

Väčšina čakala 60%.. Otázka je dokedy bude stat na to mať.

Nemôžu nás zadlžiť na 200 rokov.

Čo keď bude každý druhý rok epidémia to sa budú tlačiť a znehodnocovat peniaze.

Moji starý rodicia boli roľníci bez dôchodkov a pod a museli prežiť aj keď nebolo úrody , suchá 1947, mrazy ,mor aj cholera a k tomu mizerere a štát im nič nepomohol no vedeli že musia mať rezervy aby prežili a to mali väčšinou na dedine ,7 až 10 detí.
 

 

Presne - ak sa neprodukuje a vydávajú sa peniaze, roztočí sa inflácia. Úspory budú v háji a stratí sa motivácia pracovať.
 

 

bohužiaľ zadĺžia . stojí to vraj 1, 5 miliardy eur mesačne to môžu každému občanovi vrátane detí priamo mesačne vyplácať 300 eur ako nepodmiený príjem a bude to efektívnejšie.
 

Máš zlé info potom zle vravíš

Je to miliarda mesačne a pol miliardy banková záruka a to poväčšine podnikatelia vrátia.

Nemôžu dať 300 každému to by brali aj tí veľmi bohatí aj tí nepostihnuti.

Obchodníci ,potravinari, výrobcovia zdrav pomôcok majú také tržby ako nikdy a to kvasnice nekupis, detto Savo zvyšujú výrobu o 300% a furt to nestačí.Dph ľudia platia len také fukoty
 

 

pravdepodobne nevrátia ale dobre
takže brali by všetci no nebolo by to 300 ale 200, lenže tí kt. teraz pracujú sa majú skladať na tých čo nerobia? Sám píšeš, že sa niekde zvyšujú tržby a tam im aj často chýba pracovná sila, kt. sa teraz bude umelo udržiavať.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre