SME
Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Igornomics zatiaľ OK (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Miliarda a pol mesačne je obrovská suma

Sú to priemerné mesačné výdavky štátneho rozpočtu alebo polovica výdavkov celej verejnej správy, teda vrátane SP a zdravotných poisťovní...

Treba sa zamyslieť aj nad krátením miezd v školstve a verejnej správe...

Ja by som teda išiel do radikálnej reorganizácie a tým zníženia réžijných nákladov

Štát nemá peniaze, tak nie je mysliteľné, aby zamestnaci v štátnej a verejnej správe boli "v pohode" a tí čo na to všetko robia, zápasili s existenčnými problémami...
 

 

Radikálna reorganizácia je beh na dlhé trate. Najprv treba zmeniť kopu legislatívy, spravidla značne prepletenej. To treba široko konzultovať - časovo náročné.
 

 

suhlasim, staci jeden boj s virusom 19 a potom aj tym vhlavach ked ludi napadnu rozne blbosti... netreba sa hned teraz vybijat na boji so silnym statom (o tom je reorganizacia, jeho zostihlenie).

a tak ako prompte sa zavreli hranice, tak promptne treba strihnut to co netreba, blaznive 13 dochodky, znizit statnemu aparatu o 20% platy v pripade ze sedia doma, 80% ze stat bude platit aj sukromnikom na platy je podla mna bezuzdne rozhadzovanie, by som takto rozsafne pomahal len tym co naozaj museli zavriet kram (restauracie, predajne sportovych potrieb....) a radsej zjednodusil ludom moznost si ist privyrobit brigadnicky hodi aj maingot hoci do sedej ekonomiky. Nema kto varit, roznasat stravu, potraviny z tesca na roznasku sa caka tri tyzdne !? a stat ide motivovat ludi aby sedeli doma za 80% platu.
 

 

"len tym co naozaj museli zavriet kram " toto je trochu komplikovanejsie.lebo napr aj manzelka sedi doma, zavriet vyrobu "nemuseli", akurat polotovar bol dodavany z ITA, dalej to potom putuje do Hu..., jednoducho kolobeh sa zastavil.
jedine ze by sa napisalo "bolo im nariadene zavriet.."
 
Hodnoť

 

"Hlasom, že opäť sa vraj idú „socializovať“ straty bohatých, by mohla stačiť poznámka, že ak ekonomiku položili na dlažbu štátne zásahy"

ekonomiku položila na dlažbu pandémia, štátne zásahy len bránia jej šíreniu. a áno spolu s vírusom sa vkradol podnikateľský socializmus kde sa budú sanovať straty podnikateľov z peňazí daňových poplatníkov ale o zisky o dva roky sa už podnikatelia deliť nebudú. Lacnejšie a efektívnejšie je využiť existujúcu sociálnu sieť a o existencii alebo bankrote podniku nechať rozhodnúť trh.
 

Nikto predsa nejde sanovať straty.

Podnikateľom, resp. zamestnancom, štát dá prostriedky na udržanie zamestnanosti ergo, vytvoril špecifickú sociálnu sieť.
 
Hodnoť

 

Len sa nesmie stratiť zo zreteľa, že „pôžičky raz treba splatiť“ je paradigma, ktorú neprepisuje ani korona

tak túto paradigmu korona prepíše, lebo sa pôjde na také dlhy kt. sa nebudú dať reálne splatiť. nastáva socializmus verzia 2.O s kapitalistickou tvárou.
 

Dlhy sa vždy musia splatiť

Je otázka kto to splatí a akou formou.
Ale vždy platí, že nič nie je "zadarmo"...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

kto si dnes spomenie na Kapitáňa

čo si chcel požičať tuším 5-6 mld € na dostavanie diaľníc a nemocníc?
 

 

Časy sa menia.Ani Kollárove byty nevyzerajú v tejto chvíli ružovo.Jeho super expert čo dostal vládny post čučí v kúte. Niečo však nechápem. Za obdobie od Gottwalda cez Husáka,Mečiara,Dzurindu i Fica sa nalialo do riešenia rómskej otázky také prachy,že všetky klučky na chatrčiach by mohli byť zlaté,ale tí ludia žijú horšie ako zvieratá. Kravy v maštali majú lepšie bývanie.Najviac pomohlo,keď Romovia chodili robiť do UK.
 

 

Súhlasím a prízvukujem ROBIŤ, bez práce sa nič nevytvorí.
 
Hodnoť

Matovičove

blúznenie o ľudových hlasovaniach začínajú byť hrozbou ako dankove ekonomické nápady. Sulík nebol na tlačovke. je to predzvesť niečoho?
 
Hodnoť

s Prstom v nose

by mal nastupit a najst tých 400 mega čo sluboval už teraz.A nech si zavola aj jamkateho.Môžu hladať spolu.
 
Hodnoť

Automobilky nemajú komu vyrábať

Ich sanovanie je neúčinné (výroba na sklad?, aj tak ich zavreli ich majitelia zo zahraničia), aj keď prinášali ich zamestnanci dane zo mzdy. Radšej nech sú dočasne na sociálke.
Štát nie je dojná krava pre ich znížené zisky).
Pomôcť je potrebé adresne iba prevádzkam, ktorým zakázal podnikať štát.
A dôchodcovia majú (zatiaľ) svoje príjmy isté, nepotrebujú ani vianočný ani 13.ty dôchodok na prežitie. Nie ako mladé rodiny žijúce z rúk do úst.
 

vox deiro

 

Ale Kia nič od štátu nechce

Okrem toho Južná Korea nemala zásadný problém s Koronavírusom.
mali prísne opatrenia.
Aj Kia ale spomalila výrobu, pretože na sklad je zbytočné chŕliť autá.
Asi vedia kde ich predajú.
Najviac kecajú zamestnávateľské zväzy a ešte aj odborári.