SME
Pondelok, 1. jún, 2020 | Meniny má ŽanetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aha, Sulík je nenápadný hlas rozumu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Pravda, do veľkej miery sa o to postaral formát koalície – pri psychopatovi z Úradu vlády, vekslákovi z parlamentu a popradskému predsedovi, ktorý nebol.
:-)))
 

 

mám obavy o zdravotný stav autora komentára...matovič je jeho chorobná úchylka...
 

 

ja ani nie. skor mam obavy o Matovica. opat tu ide robit politiku "cez fejsbuk". nech si uvedomi ze je premier. ak takto bude pokracovat tak Fico prestane pozivat a zacne si to uzivat.
 

...

Slovník ktorý tu používa p.Tkačenko to som nevidel ešte ani na Hlavných Správach. Veľmi mi pán Tkačenko ale začína pripomínť Štefana Harabina a jeho Youtoube kanál. No asi sa rozhodol pán redaktor založiť si vlastnú verziu podobného "KANÁLU"
 

 

Áno - súhlasím, zdá sa že SME sa nevedelo dočkať, ale už to tu má - zámienku a teraz môže kopať do tejto vlády - ono, nie že by nebolo prečo, ale ten emotívny slovník?! Pán Tkačenko sa urval z reťaze.
Fascinujúce je, že objavil aj Sulíkov zdravý rozum, ktorý tento má bezpochyby najviac asi z celej exekutívy a chyby Sulíka sú skôr v EQ, ale Tkačeno ho zdá sa chce tromfnúť!
 

nič nebráni SME

aby vyspovedalo o aktuálnej situácii neúspešnú stranu vo voľbách - PS-S
Však nech Truban povie,čo je v súlade a čo nie s jeho presvedčením-víziou
Ak Matovič s koalíciou neuspeje a možno budú predčasné voľby- má PS-S možnosť zvrátiť smerovanie SR
ZKH ideš
A možno T dá podporný hlas IM-hľadá sa celospoločenská dohoda
A PS-S podporilo fest veľa ľudí a nesmú byť stratení-treba ich lídra zapojiť
Teda, minimálne, vypočuť si jeho názor
Teraz sa láme chlieb
A je potrebné na stránkach SME získať spojencov
Že Peter T ?
 

 

A ty chceš mat novinára ktorý bude písať to čo chceš citat? Tkacenko vcelku výstižne vystihol Matovicov chaos v hlave. Už nech sa zobudí a uvedomí si z eje premiér.
 

 

Tkačenko hlavne vystihuje to, čo sa odohráva v jeho hlave. Jeho príspevky vyzerajú čím ďalej tým horšie. Proste človek sa zacyklí, a potom produkuje to, o čom si on myslí, že je to dobre a správne napísané, ale - nemusí to tak byť. Preto by podobne ako matovič aj on potreboval umiernenosť. Lebo takto vyzerajú jeho príspevky ako predpojatosť. Neviem.. prečo sa mi zdá, že sa snaží tentokrát Sulíka vynachváliť.. Ak to uroví ešte raz do týždňa, už budem vedieť, koľká bije. Lebo po 3 kopancoch do matoviča tiež viem, koľká bije... Vadí mi tá moc, tá sila, ktorú môže mať "ledajaký" novinár. Je to ako na súde, kde sudca je podplatený a vy ste bezmocný. Ani na toho sudcu si nesuahnem (až na výnimku raz za 30 rokov..18 sudcov). Aj pán Tkačensko si bude celý život písať to, čo je výsostne JEHO názor. Oukej.. tak by som prosil teraz tento môj názor dať na titulôku SME, však aj ja tomu rozumiem minimálne tak, ako pán Tkačenko.. či??? Byť novinár, a zamestnanýv SME, to je patent na rozum! Predstavme si, že by sa striedali po 4 rokoch, a na Tkačenkove miesto by nastúpil Matovičov brat. To by sa akože šmahom ruky zmenilo všetko, čo činí matovič o 180 stupňov??? (nie. len by sa o 180 stupňov vymenil človek pri stole číslo 4 v kancelárii SME..).

Nie som matovičov volič.Ale ak by chcel niekto .....stručne vysvetliť veci p.Tkačenkovi, rád by som sa prizeral. Lebo nemám rád pre-pre-premúdretých, čo v živote nič nedokázali, okrem kopania okolo seba.
 

Tkacenka možno nasadil resp. dotuje Smer

alebo fašisti.
I keď má trochu pravdy a aby koalíciu rozostval nepluje na všetkých ale vybral si jedného dobrého a jedneho narušeného.

Tkacenko sa vyjadruje ako posledný nenavistny volič smeru resp fašistov.


Našťastie je to koaličná vláda a Igor dobre vie že keď mu sas a za ľudí dajú košom je v kybli.

Kotva vo vláde bol Most a veľa zachránil no sebci to nevideli.Ani Matovič to neuznal pre neho predtým nevznikla iná koalícia.

U Matovica mám obavy o jeho psychiku .

Stres, frustrácia, povinností ,ohrozenie dokážu zamávať aj so silnými jedincami.

Matovicove plačlivé prejavy svedčia o zranenej psychike.

Tak sa zamotáva teraz do koronaviru že sa z toho môže ozaj pomiast.

Druhá vec je že svetlá kamier boli ca sú jeho droga a je to závislá droga.

Keď sa začne miast stratí pevný bod a môže nás priviesť do nešťastia teraz s tym vypnutím.

To by bol vabank s obrovskými stratami keby sme koronavirus u nás zastavili vrátil by sa aj niekoľko krát.

Bohužiaľ dá sa obmedziť nedá sa zničiť len v 1 krajine.

Čína keď sa vypla tak pri ich miliarde je to akoby u nás sme vypli mesto Revuca.

Pomôže jedine evolúcia a imunita alebo liek.

Bez obetí to nejde dajú sa zredukovať.

Tam kde mal Matovič babku oblasť Častá Borová bol mor v 17 storočí 3 x a zahynulo 90% dospelých ostali siroty .

Pán Farár prosili preživších aby sa ujali sirôt.

Mor prešiel a vďační ľudia na znak vďaky postavili Kaplnku ROZARKA doteraz tam chodia procesie.

V tamojších dedinách sa vtedy úplne zmenilo obyvatelstvo a z Horniakov, Oravských, Modranskych, a iných Slovanských priezvisk tam priviedol gróf Pálffy poddanych z Rakúska tirolska aby mal pracovnú silu
 

 

v demokracii si môžeš založťiť noviny a písať čo chceš v rámci zákona.
Ja by som to napísal stručnejšie: Náš premier je totálne bezradný a v spolupráci s Kollárom sa schyluje ku katastrofe.
 

 

Napísal som vyššie: ak by som chcel mativiča skritizovať, vedel by som dlho hovoriť.

Tkačenka už nebudem čítať - aj keď jemu to nijako neublíži.Považujerm ho za neseriózneho novinára (ak vôbec je novinár..).
 

(:

Proste človek sa zacyklí ..., fakt? zacyklený Tkačenko a čo je prosím podľa vás vedúci sekty - guru Matovič?, však ten je podľa vášho slovníka zacyklený na Fica, Kičuru, Druckera a iných na Googolplex.
Však nevidíte v ňom ten trockizmus?, nevidíte mesiášske sklony?, pozrite si Vagoviča najnovšie - rozoberal psychopatov v politike, a prečo náhodou teraz?
Guru Matoviča zamestnávateľské zväzy roztrhajú na atómy a to nehovorím ešte čo spravia odborári.
 

 

Ale veď už som to písal - vyššie: Hhdnoťme až o nejaký čas, 100 dní, rok...
Súčasný Matovič je pre mňa 100x lepší ako to, čo tu bolo 12 rokov, nehovoriac o posledných 4.rokoch...
 

(:

pane,
nerozumiete ničomu,
nie je čas na nič, žiadnych sto dní, SVK potrebuje každú hodinu, ak ste si nevšimli
preto je veľká smola pre SVK, že teraz sa menila vláda, presne, keď sa to láme
 

veľké šťastie

že sa menila vláda, bývalej vláde by pri ďalšom rozkrádaní nevadila ani epidémia - ešte by ju aj využila - rozkradla by aj eventuálnu pomoc z eurovalu, prípadne inú pomoc..
 

 

Pane :).. mám 58 r, Ekon. univerzitu, od 27 rokov šéfujem väčším oddeleniam alebo firmám. To nepíšem pre vychvaľovanie, ale pre snahu urobiť si obraz: mám skúsenosti, viem posúdiť. Aj ja mám v duchu výhrady ku súčasnému vedeniu štátu, ale viem to vyhodnotiť. Za 1 či 2 dni sa veľa pokaziť nedá. Mnoho vecí by mohli uribiť lepšie, sám som prekvapený z toho amaterizmu, ale: neamatérsky smer už nechcem ani vidieť ani počuť. Ak sú títo noví úprimní, a len trochu inteligentní, tak tú zákrutu vyberú..

PS: láme sa to, ale výsledky zatiaľ ukážkové: 20-30 chorých denne.. Áno: viac testovať, áno: nový min. zdravotníctva pôsobí mdlo, áno: igor sa sebastredne vyžíva.. ale z hľadiska x mesiacov či 4 rokov je to ešte krátka doba na hodnotenie.
 

(:

Tak, keď ste ekonóm a viete čo je to krízový stav vo firme, tak moc dobre viete, že tu sa jedná o hodiny, nie dni, nebodaj týždne, alebo mesiace, že zásadné rozhodnutia musíte robiť v čase okamžite, koľko krát ani nie po poradách, ale ste na to sám, o 10 hod sa dozviete informáciu - o 12 hod. ju pretavíte do firemného života.
Moc dobre teda viete, že cashflow firiem je extrémne citlivá vec, že na SVK je xy firiem, ktoré ho mali nahnuté už v "čase mieru", nie teraz, potom asi aj viete, že xy firiem mala našponované kontokorenty a veľa vecí riešila len cez dlhé splatnosti na vstupe a veľmi malé na výstupe, tak isto si upravovali nakupovanie tovaru/ surovín a predaj hotových výrobkov do tej miery, aby im platby DPH neohrozili cashflow (viete o čom je reč, že?)
Tak isto musíte dobre vedieť, keď ste ekonóm, že xy firiem využívalo zásoby obežných prostriedkov aj na iné účely na čo sú určené.
Veľké firmy sú tak isto čiastočne zraniteľné, lebo tam sa platia ročne dividendy, ale v podstate sú +/- ok, ale tiež by neustáli 6 mesiacov výpadku tržieb v kombinácií predkrízových nastavení - ale o tých sa matky postarajú.
Keď ste ekonóm tak viete, sociálne nastavenie obyvateľstva SVK, aké sú reálne mzdy väčšej časti a aká je jeho zadĺženosť (časovaná bomba), cca 800 tis. ľudí na pokraji chudoby, 1/3 obyvateľstvá má problém pri mimoriadnom výdaji peňazí (napr. pokazená práča, tv a jej nové zakúpenie).
O nastavení štruktúry priemyslu sa asi baviť nemusíme, že? - katastrófa, ideálne podhubie pre prúser, keď prídu vlny v dopytoch, alebo v zmenách výrobných napojených napr. na životné prostredie, o pridanej hodnote tohto priemyslu sa asi tiež nemusíme baviť, že?
A do tohto celého tu vstupujú na scénu super- amatéri na čele s Matovičom a Remišovou (bez komentára), ak by tam bol Sulík - dával by som tomu akú takú nádej, ale ten je potlačený a musí poslúchať. Kollára ani netreba komentovať, je to obrovská hanba pre Slovensko.
 

 

Všetko viem.. Ale nikde nevidím nejakú oveľa vyššiu rýchlosť v postupe tých opatrení.. Aj Európsky parlament drieme. Neviem, prečo to nejde rýchlejšie, ale nedarí sa to.. Aj 3000 testov denne sme si popočúvali cez prvý víkend 14-15. marca, a prešlo 14 dní, a 3000 je v nedohľadne.. Ale keďže neviem príčinu, neviem asni, či bysom to ja, alebo kto vlastne(?) dokázal zrýchliť.
 

(:

Veľké chyby z pozície riešenia ekonomických dopadov spravil už Pellegríny, ako nastúpil krízový štáb pre zdravie, mal ten moment vzniknúť krízový štáb pre ekonomiku a financie.
Na druhý deň ako to pozatvárali už mala sedieť Tripartita v plnom zložení (lebo bez nich to fakt nejde) + NBS a generálne komerčné banky + ľudia čo sú priamo v EU a majú nejakú páku tam.
Moc dobre viete, že čím skôr reagujete - tým sú menšie náklady a škody.
Ja osobne som bol v tom, že Sulík už pripravuje veci keď ešte nebola vláda aby do toho naskočili, preto som sa neustále čudoval, že nič nemali v rukách.
Slovensko predrbalo (sry) minimálne mesiac času, či to bol Pelle alebo Matovič, obidvaja sú zlo pre ekonomiku.
 

 

100 dní má na štandardné veci. nie na riešenie terajšej krízovej situácie.
tá tlačovka nebola trapas. tá tlačovka bola ukážka bezradnosti skrížená s narcisizmom. a ten prejav v parlamente? žiada opozíciu o zhovievavosť? On sa úplne pomiatol. Opozícia je opozícia. Nemá byť prečo zhovievavá.
Ja mám najväčšiu obavu, že koronavírus oslabujeľudí, ale zosilňuje Fica. Jeho tlčovka mala hlavu a pätu. A to je asi horšie ako koronavírus.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre