SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blackout v hlave premiéra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

Mňa by zaujímali tí odborníci

ktorí toto pánu premiérovi radia. Lebo na tlačenkách vidíme akurát jeho, na všetko odpovedá sám a akosi som nepočul, že by sa odvolával na nejaké kapacity. Teda možno mu krivdím a je dohodnutý s Borisom....
 

Ešte chvíľu

Ešte chvíľu a bude z neho rovnaký hranol, ako predchodca, ktorý stále nikam neodchádza a vylieza, straší a číha! Musí pustiť do hry expertov. Čo ich nevie nájsť?! V Prahe na to síce majú obr ústav, ale aj odtiaľ mi už hlásia, že Češi tiež, strácajú rozum. Kde sa toto berie, čo nás niekto ožiaril alebo stále ožaruje, že takéto sprostosti a tak vysoko, niekoho vôbec napádajú?!
 

 

On tym horsim hranolom uz je. Od momentu zistenia preferencii nadranom, tesne po volbach.
 

 

Úplný nezmysel to nie je. Pri takom blockoute by sa zistilo, kto je nakazený a kto nie a ak by sa naozaj dodržal, tak by sa zastavilo šírenie choroby. Potom by bolo treba vyliečiť chorých a sme všetci čistí. Ale čo potom?
 

 

Potom pride virus zvonka a mozes blackout zacat odznova. Preto je to nezmysel.
 

Schutz..

si môže podať ruky so Zemanom a jeho výrokom "jen idiot nemení své názory"
nieje to tak dávno, čo milý autor situáciu zlahcoval, alebo podceňoval, alebo sa ľuďom vysmieval, vid napr. jeho nadpis "Rúškomóda je zachvev kultúry stádovitosti"
Počuj starec, aktualizuj si konečne tu 15 rokov starú fotku, nech ľudia vidia kto im v skutočnosti píše, plus sa zauvažuj, že Ty ako "mienkotvorna" nachádzajúca sa v "rizikovej skupine, by si mohol trochu upustiť zo svojej nadutosti a byť o niečo lepším radcom pre ľudí v Tvojom veku...
howgh
 

V Španielsku blackout je

kvôli objektivite by sa ale mohlo spomenúť, že v Španielsku už niekoľko dní blackout je - z nariadenia vlády nepracujú VŠETKY firmy, ktoré nie sú životne nevynutné, Španielsko je vypnuté
 

Dôvod na Blackout v ES je že skolabovalo

Skolabovalo im zdravotníctvo, ktoré kapacitne nedokázalo pomôcť ľuďom čo prichádzali do nemocníc s dýchacími problémami. Áno, v takej situácii je blackout nevyhnutný.

Ono to totiž nie je len o dýchacích prístrojoch. Potrebujete ľudí, schopných chorým ale aj ich rodinným príslušníkom izolovaným v karanténe efektívne pomôcť.

Okrem preškolených lekárov tu už mohlo dnes byť zaškolených tisíce dobrovoľníkov schopných postarať sa o nevyhnutnú logistiku. Slovensko má veľa úžasných a múdrych ľudí, ktorí nepotrebujú tlmočníkov na to, aby sa dorozumeli s ľuďmi zo Singapúru, Južnej Kórei alebo Taiwanu, keď ich sem konečne niekto pozvve aby nám pomohli so svojimi prístrojmi, materiálom a predovšetkým skúsenosťami.

Čudujem sa prezidentke Čaputovej, ktorá keď vidí tú neschopnosť politikov bývalej aj aktuálnej agentúry, že neprevezme iniciatívu a nezaštreši dobrovoľnícke organizácie aby zorganizovali podporné tímy. V dobe keď je minister zahraničných vecí v karanténe a z nejakého dôvodu nič nerobí (my ostatní pracujeme aj z dobrovoľnej karantény), je hlavou zahraničnej politiky prezitentka.
 

 

Pán Schutz, a kto tu na stránkach SME hovoril o "zbytočnej panike", keď Taliansko začalo zavádzať prvé opatrenia? Tak si pred každou ďalšou kritikou oprášte svoje predchádzajúce múdrosti a netvárte sa, že ste expert na všetko. Ľudia nemajú takú krátku pamäť, ako dúfate.
 

..

A este ako by si vobec garantoval ,ze aj ti co mas doma su vsetci zdravi? Stale ti moze neico ujst ,bavime sa tu cca o 5 mil obyvateloch. Ved to je blud. Ale nechapem ci to ma z vlastnej hlavy ,alebo m,u niekto radi. Clovek by predpokladal ,ze ked toto vypusti do eteru ,aspon o tom diskutovali na to krizovom stabe a maju padne argumenty.
 

 

Ono by to odchyt nakazených fungoval, ak by malý hranol zohnal teplomery na každú predajňu, úrad, zdravotné stredisko, atď...Občan s teplotou by bol hneď evidivaný a zaradený do karantény a odvezený na odber.
 

len vracia úder

vláda to celkom dobre zvládala aj z pohľadu ekonomických a sociálnych optatrení, na čo sa chcú priživiť odbory a začali a vydierať prepúšťaním a načahovať rukyzačali aj veľkí chlapci Klub 500 (Soták), Világi, Kmotrík...
Igor naznačuje, že je dostatočný blázon na to niečo vyviesť ak to nebude mať v rukách a potom zaplačú aj oni.
Taký morbidný pokrík.
 

 

Neuveriteľné, tento človek dokáže proti sebe poštvať aj ľudí čo mu fandia. Niekedy mi to jeho správanie navodzuje až dojem, ako keby chcel, aby sa Fico a ten jeho spolok kriminálnikov vrátil, teraz, keď konečne máme možnosť vyšetriť ich ako organizovanú skupinu na čele so Šéfom.
 

pred volbami

som mal ten pocit, ze matovic je ficov trojsky kon....teraz robi to iste...
 

jemu sa radit neda, spasitel

vie vsetko najlepsie, taha
uz na 50-tku a v tomto veku
osobnotna zmena je nemozna
a co by vlastne robil pocas blackoutu
dostaval by konecne dom pauline
tento obycajny milionarik
 

 

Okamžite spustiť karanténu - izoláciu a vyhlásiť výnimočný stav Bratislavského kraja tam je veľké epicentrum nákazy
 

Aby si sa necudoval...

Zacnite testovat džamore na vychodze...a to bude srandy...aby sa potom neodizolovala Bratislava od východa...
 

 

Expertná komisia predsa funguje dokonale - dodáva pochabému fanatikovi na premiérskej stoličke toľko vítanú kredibilitu (odbornosť) vo veciach, o ktorých dotyčný nikdy nemal a zjavne stále ani nemá žiadnu páru.

A zároveň ... slúži ako dokonalá univerzálna výhovorka akéhokoľvek šialeného nápadu z dielne Igorka z Trnavy. Aby to mohlo fungovať, tak stačí dotyčných "poradcov/expertov" odfiltrovať od mediálnych vystúpení a vyjadrení, resp. ich v maximálnej miere využívať ako jednu entitu (viď dnes pri odpovedi na negatívne ohlasy Sulíka ... za mnou sú odborníci, t.j. aj ja som už odborník ... a Sulík a mnohí ďalší sú h....).
 

 

Predsa - keby toto bol výsledok úvahy vládnych expertov, tak by tí experti stáli za ním, nie? A obhajovali lockdown v novinách? Prečo sú ticho? Lebo tak sa snažia vyjadriť svoju podporu? Lebo sa ich nikto nepýta? Stavím sa, že majú telefóny rozpálené do červena, ako sa im novinári snažia dovolať.
 

 

Vidím, že som narazil na logicky uvažujúceho jedinca, čo mi robí radosť (žiaľ, nie je to až taká samozrejmosť).

Nad tým som sa, pochopiteľne, zamýšľal aj ja. Jeden z argumentov je hneď v mojej prvotnej reakcií - nie príliš silný, ale stále argument - Matovič, ako býva zvykom, nikoho konkrétneho nemenoval, čím nevyvolá priamu reakciu na konkrétneho človeka, ktorý s tým prišiel (samozrejme, údajne ... myslím, že málokto pochybuje, že hlavným strojcom "blackoutu" je IM osobne). Takto to majú sťažené novinári a samozrejme aj samotní odborníci (nech už si pod tým predstavíme kdekoho).

Druhý argument spočíva v tom, že experti sú už súčasťou h(yd)ry. Už to nie sú len ľudia, ktorí by len mali vysoké renomé verejnosti a médiami boli oslovení, aby sa k súčasnej kríze vyjadrili (bez bázne a hany, s najlepším vedomím a svedomím ... viď tých rozhovorov a kvalitných (napr. s pánom Krčmérym) bolo v éteri na začiatku krízy, ale pred "pôsobením" v komisií, dosť a dosť). Diplomaticky povedané, aj u tých najhorlivejších je oneskorenie reakcie oproti štandardu (vystupujúc ako nezávislá entita) viac než očakávané a pochopiteľné.

Tretí argument súvisí s nemilou situáciou. V podstate je reč najmä pánovi Krčmérym (úprimne, keď sa IM slovne skrýva za nesúrodé označenie, ja si ako prvé predstavím jeho meno ... keď by som si mal predstaviť jedno konkrétne a tipujem, že by som nebol jediný). Nemilá situácia a inteligentný človek ... keby nechcel pomôcť, vôbec by podobné miesto neprijímal. Keď chce pomôcť, tak jednorazovo prehryzne aj podobnú dýku do chrbta. Samozrejme, keď sa podobné eskapády od IM budú opakovať, nepochybujem, že sa VK časom ozve.

Mistríkova úloha je od začiatku zrejmá - podobne ako ho Sulík veľmi vhodne predhodil v predvolebnom ošiali ohľadom spájania domnelej (moc pravicových strán v tom mixe totiž nebolo) pravice s tým, že by na seba pokojne zobral post lídra a príp. budúceho premiéra, tak v tomto režime Mistrík pokračuje aj teraz - Sulík tam má svoju pravú ruku, ktorá ma kontrolovať IM (a ideálne ho čiastočne usmerňovať hneď v zárodku, čo sa zjavne príliš nedarí).

Visolajského si pred pár dňami chceli úplne omotať okolo prstu, tam sa ale skvele vykrútil a jeho nezávislosť (voči IM a Oľano ako takej) zostáva na solídnej úrovni.

Smatanu (z tých medializovaných tvári ohľadom koronavírusu) nepovažujem za experta, dokonca ani nie na to, čo "akože robí". Na dlhšie vysvetlenie sa možno nájde priestor pri nejakej ďalšej príležitosti.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre