SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O odvode je stále ticho (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tu sa útočí na vládu už len za to, že informácia o počte testovaných nie je o 9:00 ale o 10:00. Čo by urobilo odpustenie bankového odvodu hneď v prvých dňoch vládnutia, keď strácame 70 miliónov denne?
 
Hodnoť

A o čom

je tento článok ? Nevidím nijaké novinky....
 
Hodnoť

 

Neviem ci autor dostal za ulohu napisat odu na banky ale nevyslo to. Bankovy sektor je prehnity odhora dole. Nesprava sa vobec racionalne, on sposobuje hospodarsky cyklus a krizu a nasa centralna banka im to umoznuje a kazdu ich chybu zaplatime my dvojnasobne.
 
Hodnoť

Bankové poplatky

Len taký malý podnet k diskusii. Bankové poplatky( za všetko ). Predstavte si, že váš priateľ si od vás požičia peniaze, že vraj chce s nimi investovať. Druhý deň príde a povie, že mu mám priplatiť lebo mal nejaké dodatočné výdavky. Potom príde, že potrebuje ďalšie peniaze lebo musí podmazať dajakú osobu a tak ďalej. A potom príde a jednoducho bez obalu povie, že mu mám prispievať pravidelne na jeho podnikanie s mojimi peniazmi. Veď to je úplne zvrátené. Keď uložím peniaze do banky, tá predsa pracuje s mojimi peniazmi a dohodnutý úrok mi vyplatí potom čo si zarobí vlastnou aktivitou na úrok, ktorý získa od iných a nie vo forme ďalších bankových poplatkov. Mimochodom, keď môj priateľ z Kanady videl môj výpis z banky, nechápavo krútil hlavou pri otázke. Čo sú to bankové poplatky ?
 

K+

presne
 
Hodnoť

Centrálna banka

na čele s Kažimírom, ktorý predchádzajúcej vláde ochotne sekundoval pri udržaní bankového odvodu pri živote... tá centrálna banka, ktorá teraz kričí, že bankový odvod je nesystémový a ohrozuje stabilitu bankového sektoru?
Pán guvernér zrazu precitol? Zrazu objavil nesystémovosť odvodu? Kde ste boli pán Kažimír keď vaši SMERáci držali tento nezmysel pri živote aby mali peniaze na odpustky pre národ, ktorému dávali všetko "zadarmo"?
Teraz by ste mali sedieť v kúte a mlčať. Vďaka vám nás tento výmysel bude okrádať ešte dlhé roky aj keď bude zrušený.
Aj keby ste ho zrušili hneď, žiadna banka nevráti ľuďom peniaze o ktoré ich na zvýšených poplatkoch za ten čas obrala. A žiadna banka nepríde s tým, že znižuje poplatky na predchádzajúcu úroveň...pretože bankový odvod už neexistuje.
Banky peniaze zo zrušeného odvodu spotrebujú samé - použijú ich na svoje sanovanie krízových strát.
Toto je výsledok vašej práce pán guvernér... nezávislosť a nepolitickosť z vás priam kričí. A vraj to bol najlepší minister financií na svete a druhý v okrese!
 
Hodnoť

nikto nechce hypotekárnu krízu

v prípade pokračovania prehĺbenia krízy budú musieť všetci niečo obetovať. Tí najchudobnejší však iba toľko, aby prežili ale tí najbohatší v tomto prípade banky, budú musieť obetovať ešte viac. Ak príde k platobnej neschopnosti klientov tak hrozí vlna hypotekárnej krízy a vlne osobných bankrotov. Ak skutočne k tomu príde budú musieť hlavne banky, najbohatší držitelia kapitálu veľmi veľa. Obetovať zisk v podobe úrokov a bankových poplatkov a možno budú musieť aj odpustiť časť dlhu.
 
Hodnoť

ja by som tu charitu čakal...

Ak rozbijeme bankový trh na malé sporiteľne ktoré budú podnikať v takmer ideálnom konkurenčnom prostredí, potom ako platca daní nebudem od nich čakať charitu ani v zlých časoch. Ale môže dnes nejaká banka skrachovať? Nie (kapitalizmus bez inštitútu krachu - čo to je!?) ...a tak sa sanuje z našich daní. Takže ja by som, ako protihodnotu, tú charitu čakal.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre