SME
Streda, 27. máj, 2020 | Meniny má IvetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Orosch zľahčuje ohrozovanie životov a zdravia veriacich (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Orosch robi to co mu dovoluje
Vatikanska zmluva, ktora je nad Ustavou SR! Corona virus nam preveruje aj "uzitocnost" takejto zmluvy, ktora je nad ustavou a bola ratifikovana Narodnou Radou bez suhlasu Ustavneho sudu, ktory mal odklepnut, ze je v sulade s Ustavou SR. Namiesto toho bola len odsuhlasena ustavnopravnym vyborom pri NR, vsakze? Corona virus preveruje aj zmluvy ako je tato, ktora uz tym, ze je len pre jednu nabozensku komunitu je v rozpore s Usatvou SR a je diskriminacna voci inym subjectom, napr. dalsimi registrovanymi nabozenskymi subjectami, kotre maju obsahovo rovnaku zmluvu, ale su to len vladne zmluvy, ktore podliehaju vlade a su pod Ustavou SR. Orosch vystupuje na zvrchovanom a suverennom uzemi SR tak ako mu to prikazuje Vatikanska zmluva, ktora je nadriadena Ustave SR. Zavretie kostolov, inspekcie na hodinach nabozenstva v statnych skolach, atd. sa moze udiat len na zaklade suhlasu predstavitelov nabozenskeho statu na zvrchovanom a suverennom uzemi SR, cize najprv musi ist ziadost na RKC a ta musi udelit suhlas, nie nejaky predseda vlady, ale Vatikan rozhoduje. Mozno sa to bude citat tazko pre niektorych, nie je to ziaden utok na RKC, ale takuto zmluvu podpisali skoro pred 20tymi rokmi nasi politici a odovzdali nas narod do ruk Vatikanu a jeho predatorovi RKC. Zmluva je vysoko jednostranne pisana pre RKC, nevyvazena a samozrejme diskriminacna, lebo zvyhodnuje cast obcanov (jednu komunitu) voci druhym. RKC v zmluva nema ziadnu povinnost, okrem jedinej, ze nas vzsetkych vychova v katolickom duchu a jej moralky. Nie su tam ziadne clanky, kedy sa zmluva vypina, alebo obmedzuje, napriklad ked je nudzovy alebo vynimocny stav, inak povedane, je pisana na vecne casy a nikdy inak, tak ako sme mali Moskovsku zmluvu vsakze, na vecne casy znamena 40 rokov (takze ked pocitam, mame to uz polovicu za sebou, vsakze?) Pan Matovic si "dovolil" zatvorit kostoly priamo bez predosleho suhlasu RKC, zabudol, ze toto si mohol dovolit len pre ostatne registrovane nabozenstva, lebo tie maju vladnu zmluvu a preto musia respektovat zakony na zvrchovanom a suverennom uzemi SR. Nuz uvidime ako sa bude uplatnovat vatikanska zmluva v tomto tazkom case, kedy sa ozve RKC, ze prisla o ciste nezdanene prijmy z omsi, sobasov, krsteni, atd. atd. hoci rokmi tvrdi, ze su to len drobne ciastky, vsakze?
indigo21
<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

 

Vatikanska zmluva nie je nad ustavou netrep.
 

Hey Petokur

Vatikanska zmluva je medzinarodnou zmluvou, vsakze?
 

 

Medzinarodna zmluva nie je nad ustavou
 

hey Petokur

tu si precitaj:
https://www.law.muni.cz/sborni...

Ustava SR:


Čl. 7
(5) Medzinárodné zmluvy o udských právach a základných slobodách, medzinárodné zmluvy, na ktorých vykonanie nie je potrebný zákon, a medzinárodné zmluvy, ktoré priamo zakladajú práva alebo povinnosti
fyzických osôb alebo právnických osôb a ktoré boli ratifikované a vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom, majú prednos pred zákonmi.


Naviac, podotykam, ze medzinarodna zmluva musi prejist Ustavnym Sudom pred jej podanim do Narodnej Rady. Toto sa neudialo u Vatikanskej zmluvy.


Btw. Istanbulska zmluva je rovnaka ako Vatikanska, vsakze? No a preco teda bola odmietnuta, ked je podla teba podriadena Ustave a zakonom SR?
 

 

"majú prednost pred zákonmi." Nie pred ustavnymi zákonmi alebo ústavou. Napišeš tolko pismenok o ničom,
 

 

Vatikánska zmluva je nadriadená slovenským zákonom, avšak nie Ústave SR. Bola vypracovaná z podnetu Mečiara, ktorý si ňou chcel zabezpečiť pokoj od kléru pri svojom vyčíňaní. Je to ďalší zo zločinov Mečiara proti občanom SR, bez ohľadu na to, že zmluvu podpísal až Dzurinda. Nevyvážená Základná zmluva s Vatikánom aj s jej čiastkovými následnými zmluvami je hanbou štátu, ktorý sa v článku 1 Ústavy hrdí tým, že je zvrchovaný.a neviaže sa na žiadnu ideológiu a náboženstvo.
 

Naša vláda sa

môže v pohode vykašlať na Vatikánsku zmluvu. Stalin sa pri podobnej príležitosti opýtal "A koľko má pápež tankov." Ani na Europských súdoch by asi neuspeli.
Odluka cirkvi a štátu by bol asi dobrý krok.
 

 

Takú vládu si ešte občania nezvolili a ani si ju tak skoro nezvolia. Ešte jedna - dve generácie...
 
Hodnoť

...

I'm not making this up ale počul som kňaza off record hovoriť aká je korona dobrá vec pretože by v osadách mohla vyzabijat cigánov ktori ozobracuju štát branim soc dávok. A ze merkelova ktorá sem navozila migrantov by na tu koronu mala 10x ska..ť. Toto si nevymyslam a určite to medzi nimi nie je nejaký ojedinelý jav. Aj to co sa v článku cituje je v podstate o tom ze tento biskup v podstate cituje kuffu a rôzne alternatívne média.
 

 

Este raz zopakujte, ze si to nevymyslate a mozno vam tu niekto uveri. Prave ste sa rozbehli sposobom alternativnych medii...bez dokazov podavate "fakty".
 
Hodnoť

Preco nie omše?

Na relativne malo priestore sa zhromazdí relativne vela ludi patriacich do rizikovej skupiny.

Ak by otvorili kino bolo by to o 70% bezpečnejšie ako omša.
 

 

A co omsa s 10-timi ludmi na otvorenom priestore (teda vonku)?
 

 

To by bolo OK ale je to scifi
 

 

Kto hovori ze je to OK? Akonahle je to "verejna bohosluzba" tak to nie je ok...
Pozri, vela kostolov ma dvor alebo iny priestor kde sa moze konat omsa + blizi sa leto. Podla mna toto by mohla byt cesta ako postupne zmiernit zakaz omsi. A aj ked sa to vela ludom nepaci, tato diskusia sa blizi. Zavisi samozrejme aj na tom ako sa bude vyvijat celkova situacia ohladom koronavirusu...
 

 

Mame zaciatok aprila. Este skoro riesit leto
 
Hodnoť

:)

Keď som si všimol, že autor je "člen Progresívneho Slovenska", už som niečo tušil, ale povedal som si, že nebudem predpojatý a pozrel som si ten Oroschov príhovor. Takže po poriadku:
"Prekáža biskupovi, že v čase epidémie sa v kostole zíde štyridsať veriacich? Ale kdeže." - toto Orosch ani nenaznačil, práve naopak, povedal, že v kostole majú byť veriaci len za dodržania prísnych hygienických podmienok;
A nerozumie, prečo by mali byť zrušené bohoslužby, ak sú otvorené továrne a obchody. Pokuty pre nedisciplinovaných cirkevníkov považuje za nezmysel. - k prvému len naznačil, že aquaparky, krčmy a pod. sa mali zavrieť naraz s kostolmi, keď už; nie, že tomu, nerozumie. Druhú vetu nepovedal, to si autor vymyslel.

Asi toľko.
 

Ja by som

kostoly nechal otvorené, nech sa nakazia a skôr podochnú. V nemocnici sa preukážu cirkevným preukazom a pánboh zaplať.
 
Hodnoť

Jezný do karantény

Do karantény by mali zavrieť Vás, pán Jezný. A peklo je vo Vašej hlave. Vraj teológ a takto surovo útočí na biskupa. Nehovorím, že keď je niečo nesprávne, netreba to kritizovať. Ale treba voliť aj vhodný jazyk. Súhlasím so zákazom slúženia bohoslužieb. Na druhej strane sa ľudia naozaj stretávajú aj v obchodoch a továrňach (ja sám robím v logistickom centre, kde sa naraz stretnú v práci stovky ľudí). Takže druhý raz najprv rozmýšľajte a potom niečo napíšte. OK?
 

1557748

Pokial ide o pána arcibiskupu, patrí do karantény, ale na psychiatrii. Podľa toho, čo natáral v minulosti napr. smrteľný hriech je podľa neho voľba p. prezidentky?!?! Ty tiež budeš zrejme
problém.
 

prvýkrát v živote

sa mi ako ateistovi páči debata o cirkevných veciach. Krásne.... pekné..... hryzú sa ako
psi. Myslím Jezného a jeho hodnotenie cirkevnej vrchnosti. Keď to na rovinu napísal, čo to za bordel musí byť v "lone katolíckej cirkvi"? Hotová Sodoma a Gomora. A potom sa čudujeme, že Pánbožko cez vírus robí poriadky.......Ej bisťu, "niečo je zhnité v tom ........"
 

<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre