SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Matovičov horúci debut (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

No milý Peter,

niektoré vaše články mi pripomínajú hudbu Franka Zappu. Treba byť na to vyspaný, najedený a sústredený. Lenže potom radšej Little Axe. Ako keby ste súperili s umelou inteligenciou písania komentárov. Ináč, furt ste jednička v SR.
 

Dakujem.

Neviem, čím som si tú jednotku zaslúžil, ale dobre mi padne.
 

 

Nepochopil som, či pre Matoviča je naozaj toto to najjednoduchšie rozhodovanie.
 

an ja

som nepochopil...
 

Mne

dnes doplo, čo mi to pripomína. Nie, Zappu veru nie, možno trošičku žltého žraloka.
Tá štruktúra textu veľmi pripomína spôsob, akým gúgoľov tlmočník prekladá z angličtiny do slovenčiny.
 

No teda, chudák Zappa.

Schutz píše tak, ako sa správali Sex Pistols.
Alebo - aby sme ostali pri umení - on je taký Rebel bez príčiny.

.
 

Toto sú texty do šuplíka,

pre tých, ktorí sa po 1000 rokoch hibernácie zobudia a potom možno pochopia.
 

Ja mám radšej Žbirku a texty Elánu

ako listovať v slovníkoch cudzích slov a učebníc zo štylistiky. Skúšal som, no aj tak sú mi na prd.
 
Hodnoť

mame

same fajn moznosti :) mimochodom en passant
 
Hodnoť

1. Svedok Matovičov:

"Akokoľvek sa Igor rozhodne, urobí dobre."

2. Antinarcis a antipsychopat:
"Akokoľvek sa šašo z Trnavy rozhodne, spraví chybu.

Môj názor je niekde uprostred.
 

 

Môj názor je, že požiadavky spravodlivosti sa domáhame nielen od súdnej moci, ale aj od výkonnej politickej moci, aby privilégia vládnej moci neboli hrobom spravodlivosti a neplatilo právo silnejšieho.V tom by nám mali pomáhať a meniť svet k lepšiemu aj konzervatívni kresťania, ktorí sú sú súčasťou vládnej moci, blahobyt moci nemôže byť predsa dôležitejší ako spravodlivosť.
 
Hodnoť

Ja mám radšej texty Žbirku a texty Elánu

ktoré majú obsah a myšlienky. Schutzove texty sú naliatím kýbľa písmenok a čitateľ, poraď si.
 
Hodnoť

prosím

vedel by mi niekto zhrnúť do 2-3 viet tento komentár. Lebo fakt nechápem čo tým chcel autor odovzdať čitateľovi. Vopred ďakujem.
 

Ja som to pochopil tak...

...že medituje nad tým, aký prístup zvolí Matovičova vláda k ďalšiemu pokusu o plazivú integráciu.Najmä preto, že teraz ide o peniaze. A položil si aj otázku, že ako politici predajú túto vec svojim voličom, keď sa na nej dohodnú.

Priamo k veci by som dodal len toľko, že je nesmierne solidárne od EU, že chce takúto krízu využiť na posilnenie svojich právomocí. Niektorí sa možno budete pamätať, ako som v diskusiách pod neplateným nickom písal vlani o tom, ako EU zneužije prípadnú hospodársku krízu/recesiu na pokus o zvýšenie svojich právomocí.
Riešenie tohoto problému je úplne legitímne. Ale problematika fiškálnej integrácie je tak závažný problém, že ak ho niekto urýchľuje pod zámienkou takejto krízy a s použitím vydierania pozastavenia fondov, nemám voči takejto inštitúcii dôveru.
 

vďaka

no, malé štáty boli vždy závislé od tých silnejších. Výnimkou je snáď len Luxembursko a Švajčiarsko a to sa dá brať ako potvrdenie pravidla. Nikdy sme neboli slobodní a samostatní. Raz pod Habsburgami, inokedy nás za gule držalo ZSSR .... aj tie najkrajšie časy kedy sa spievalo o slobode bol iba klam. Slovensko bez EÚ neprežije ani 1 rok.. aak sa o to pokúsi tak ho zadĺži niekto iný. Radšej budem ale dlhovať Nemecku ako Putinovmu Rusku.
 

Tiež som za fiškálnu integráciu

Vadí mi ale tento plazivý Junckerovský postup varenia žaby či krájania salámy.
Plus ešte niečo dodávam nižšie k aliasovi44.
 

 

Mne sa pacil Miklosov komentar v diskusii nedavno, ze EU by mala zaviest aj pravidlo, ako z menovej unie vystupit.

A teda kazdy stat by mal na vyber, ci dohodnute rozpoctove pravidla bude dodrziavat alebo nebude. Nik by nikoho k nicomu nenutil. Ak by si ludia zvolili vladu, co reformy robit nechce, tak by sa proste automaticky vzdali eura.

Miklosovi tymto tlieskam a dufam, ze sa podari nieco podobne dohodnut pri prilezitosti vydavania spolocnych dlhopisov.
 

Ak môžem dodať....

Fiškálna integrácia bez funkčných nástrojov na udržanie fiškálnej disciplíny je pre fiškálne zodpovedné (s prižmúrením oka zodpovednejšie krajiny) cesta do pekla. A môže to byť cesta do pekla pre celú eurozónu či EU. V opačnom prípade bude Euro trvať len dovtedy, kým Manfred bude ochotný platiť Giovanniho dlhy, ako obrazne hovorí jeden český konzervatívnejší ekonóm.
Samozrejme, nástroje fiškálnej disciplíny by mali byť zavedené a platiť aj pre EU samotnú, nielen pre členské krajiny.

Osobne by som išiel ďalej ako Mikloš - nielen mechanizmus vystúpenia, ale aj mechanizmus vylúčenia. Pre prípad, že by niektorá krajina chcela využívať výhody Eura bez dodržiavania zodpovednosti.
 

niesom ani ekonóm ani politik

ale určite musí existovať nejaký nástroj ako prinútiť štáty k zodpovednosti alebo vymáhať dlhy.... v minulosti predalo Rusko Aljašku američanom. Možno to je trošku scifi, ale Nemecko by sa určite potešilo novému štátu spolkovej republiky ... Sicílsky slobodný štát... alebo Nemecká spolková republika Capri.
 

Pravidla

Nuz, neviem ci kazdou vladou menit - vstup do unie, vystup z unie, vstup do unie ... asi to tak nejde, ze kazda vlada, kt. dostane mandat 51% volicov (ked voli max. 60%) a budeme ako na hojdacke, to asi nejde, Na vstup a vystup by museli byt akra dobre pravidla (nemozem 8 rokov byt unii, 8 rokov nebyt v unii atd.)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre