SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Máme pred nosom opäť siluetku sveta, ktorý sme poznali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Nechápem. Som tu skôr ako Anderov syn z Košíc? Nestalo sa mu niečo? 🤣
 
Hodnoť

Stručne povedané

IZP vystrelil z brokovnice. Modelovanie pandémie si vyžaduje ohromnú intelektuálnu silu a disciplínu. Modelujúca osoba sa musí zbaviť ilúzie, že jej odhad bude dôveryhodnejší, ak bude znamenať viac mŕtvych. Preto poukazujem na intelektuálnu silu, lebo veľa z nás sa jej vzdáva na prospech pocitu osobnej prestíže. Je jasné, že Slovensko bude relatívne šetrne zasiahnuté, no nie preto, lebo sme odolnejší, ale najmä preto, lebo sme usadenejší. Nechcem byť falošným prorokom, no naše zápecníctvo nám v tomto prípade ohromne nahráva.
 

Nielen zaoecnictvo, ale aj

strach a dedicna poslusnost pred vrchnosťou. Mame to v genoch a to poddanstvo sa nam tentokrat hodilio:-)
 

Skepticky realista?

Skôr dezorientovaný pesimista!
 
Hodnoť

 

Ani tak neide o zápecníctvo, ale jednoducho o štruktúru obcí. Slovensko je v EU tretie v počte miest- iba 22% obyvateľov žije v mestách (a to neporovnateľne menších, než sú bežné vo vyspelejších krajinách kontinentu) No a v malých mestách a dedinkách sa to ozaj dá lepšie ustrážiť . Chybu urobili, že nezačali riešiť hygienickými opatreniami hneď starobince a osady. Aj tie počty ochorení sú zväčša odtiaľ. Niekde okolo roku 1990 sa stalo, že na svete už v mestách žije viac ľudí, než na dedinách, ale my sme ešte ďaleko od toho.
 

 

Osady sa hygienicky nedajú riešiť.vobec ( ani v pripade keby tam každému osadníkov postavili vlastný kontajner s teplou vodou ) a v DD je realizovateľnosť tiež silné obmedzena
 
Hodnoť

otázne je

či za to nevďačíme práve IZP a tomu, že zatiahli rolety, vtedy ked to pre 10-30% populácie bol jediný spôsob... nezabúdajme na biznis náboženstva..celý je založený na strachu, a u nás sa mu skvele darí...takže ja by som Igora pochválil az to nastrašenie, dobre slovákov pozná
 

 

Biznis ako taký je z veľkej časti založený na strachu (z bankrotu, zo straty zamestnania, zo straty osobnej slobody), ale náboženstvo je založené na blahozvesti (evanjelium) a pápež už dokonca vypustil skúšobný balónik a jemnúčko spochybnil existenciu pekla, takže práve náboženstvo má celkom dobre nakročené k fungovaniu bez strachu.
 

?

No, ja neviem. Mozno by papez mal ist konzultovat so sefkou.Ta nam konkretne vo Fatime cez troch nezletilcov poslala pokyn "Modlite sa, vela sa modlite a prinasajte obety, lebo vela hriesnikov prichadza do pekla, pretoze sa za nich nikto neobetuje a nemodli".
Som si precital na bazilike na Starych Horach.
Samozrejme, ja nespochybnujem, ze papez ma lepsie teologicke vzdelanie ako Panna Maria (so vzdelavanim dievcat to asi v Palestine na zaciatku letopoctu nevyzeralo prilis ruzovo). Ale zas ta ma blizsie k zdroju informacii.
Takze neviem, komu verit...
 

:)

Trochu poriadku do hierarchie. Pápež napriek úcte k PM má iného šéfa. A keďže všetky nájdené opisy NZ (a že ich je) píšu o apokalypse to isté, pochybujem, že František vážne koketuje s myšlienkou zmeniť význam šéfových odkazov.
Hoci niekedy to fakt vyzerá, že by chcel RKC posunúť k socialistickje utópii. Nuž, juhoameričan.
 

?

No, ja neviem. Nie zeby som sa chcel miesat do sefovych zalezitosti, to by som si nedovolil. Ale nemal by si tam hore spravit trochu poriadok? Aby jeho podriadeni ludi nezavadzali. Vies kolke tisice ludi si ten plagat ci ako to nazvat na mure kostola precitaju? A kolki z nich sa zamysila nad tym, aka je tam hore hierarchia?

Takze, ak som ta spravne pochopil, nemodlime sa a neprinasajme obety, hriesnici do pekla nepridu lebo neexistuje. Tak je?
Good news pre nas ateistov.
 

už z podstaty veci

je každé náboženstvo odpoveďou na strach... aj keby niektoré nestrašili peklom ešte navyše, tak samotná nevedomosť o posmrtnom stave je vyvolávačom strachu... nebo a peklo sa odohráva iba v nás samotných, nikdy nie predtym ani potom, vzdy iba práve teraz..nie kazdé nabozenstvo nevedomosť a strach finančne vyuzíva....niektoré učia ludí pracovať s tym uz počas života....zaujímaví su indiáni kt. ten strach rozseknú ešte v detskom veku, ked si mladí prejdú rôznymi rituálmi...
 

Nuž,

história ti dosť protirečí, teda ak hovoríme o kresťanstve. V ňom je téma strachu len bočná vetva, hlavná je láska a pravda.
Proti strachu a neistote kresťanstvo stavia nádej a vieru.
Zvyšok sú skôr také formulačné cvičenia.
 

 

Šantilka. Za zatiahnuté rolety vhneď na začiatku vďačíme Pelemu, ktorý mal toľko rozumu, že vedel v akom stave je naše zdravotnícvo. Smeráci vedeli, že ho zhumpľovali a ak má ako tak zvládnuť koronu, tak musia tie opatrenia prijať hneď. Taliani to v začiatku nezavreli. Nechceli mať z krajiny nemocnicu. Teraz majú márnicu.
 
Hodnoť

Píííter,

stihomam v tunely je prirodzene väčší, najmä ak poznáš rušňovodiča vlaku, v ktorom sedíš.
 
Hodnoť

 

Autor si zas vymýšľa vlastne hypotézy, tak malé prekvapenie , riziko vaznych a.smrtelnych komplikácií stúpa dramaticky vo veku 60 plus aj pri zdravých senioroch , naopak miera rizika pri polymorbnych mladých ľuďoch zďaleka nedosahuje mieru rizika zdravých seniorov, prosím dvakrát guglit s raz tresnut

Prosím nezabudnúť kritikov urážať

Medzi nami , ja by som na seniorov kaslal , nič neobmedzovat , mám len jedinú podmienku , zrušiť mobilizaciu zdravotníkov , lebo to si tiež ani bolsevik nedovolil. Ďakujem
 

 

Malo byť pod iným vyplodom autora
 

Hm,

aký milý a empatický vnuk či syn.
taký progresívny prístup k vzťahu generácií.

K tej mobilizácii zdravotníkov
https://zpravy.aktualne.cz/zah...
 

 

Obávam sa že si nepochopil zmysel príspevku ...
 

Nech

sa páči, ideš. Rád sa dozviem koľko významov má "ja by som na seniorov kaslal , nič neobmedzovat".
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre