SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kto by už dnes chcel výložky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zuzka sa začína podobať na Schutza.

Zbytočne afektovaný text so zbytočnými slovnými kudrlinkami. Príklad: "....natoľko ako frčky nekryté menou zásluh..." Toto sa dá povedať jednoducho na sedliaka a zrozumiteľne takto: "natoľko ako frčky nekryté zásluhami)". Bodka, hotovo. Žiadne kecy. A takých príkladov je v článku aspoň 10. ..
 

 

Praveze som bol pred chvilou u pana Schutza. On sa na seba uz prestava podobat. Mozno odovzdal stafetovy kolik :)
 

Bez Šutzina tu bude

nuda, Prečo vždy tento národ nevie, kto je elita? Skapte a dajte sa pochovať v Rusku.
 

 

Veľmi kultivovaný príspevok.
 

 

Veľmi vecná pripomienka. Menej slovného afektovania by bolo účelnejšie i preto, že ponúkanej informácii by rozumeli i menej rozmýšľajúci ľudia. Ale ja by som to ešte zjednodušil, napr. takto: " frčky získané bez zásluh."
 
Hodnoť

Pozdvihnúť obočie nad

ministrovým úletom? Veď bol núdzový stav - prečo by nemohol povolať zo záloh špecialistu provianťáka?
 

 

A ako som sa dopočul pred minútou, holá holá, Krompachy a Žehra volá...
 

 

Tam bude mat moznost odovzdat tolko lasky cloveku, ako clovek cloveku. Ja to tak neviem pekne povedat, ako original.
 

 

Lebo keby povolal Danka , aby sa staral o zásobovanie Rómov proviantom , Zuzka by hneď písala čosi o kolektívnom trestaní marginalizovanej skupiny
 
Hodnoť

Zase

pani pisateľka ukázala, že ničomu nerozumie.
 

ach zuzka, zuzka

ako to ide s Vami aj s vami(SME) dolu kopcom...
 
Hodnoť

 

Prepasovat do clanku o Dankovi OLANO - to je vykon hodny Erika Tomasa...
 
Hodnoť

 

Povolávanie záloh by nikto príčetný nedokázal vysvetliť, nakoľko armáda má kopec ľudí ktorý momentálne nemajú veľmi čo robiť. Napríklad také armádne dychovky. Veď aj to sú vojaci, ktorý svoj nárok na výsluhový dôchodok obhajujú tým že keby sa niečo stalo, tak by ako vojaci museli ísť do poľa.
 

to je síce pravda

ale ako sme u počúvali 12 rokov u horších káuz - všetko bolo v medziach zákona.
 

mňa to nenapadlo

ale to je normálne pri tých starostiach čo obyčajný človek denne rieši. Ale že to nenapadlo ministra obrany?či minsitra vnútra?.. využiť tieto hudobné telesá zmysluplne a poslať ich zahrať repatriantom, na hranice alebo pred DSSky ?
 
Hodnoť

Čiastočne súhlasím s vyššie povedaným.

Zuzkine texty znejú stále viac schutzovsky - čo osobne na jednej strane vítam. Viem oceniť, keď jazyk má šmrc nezvyčajný pre reč bežných smrteľníkov. Prečo by článok nemohol byť aj niečím viac než len podaním informácie.
No súhlasím aj v tom, že (rovnako ako u Schutza) niekedy pôvodný vznešený zámer pridať textu na hodnote jazykovými hrami akoby jazykovým hrám aj celkom podľahol a pôvodné poslanie informovať sa stratilo v pózach, ktorým je miestami stále ťažšie rozumieť a tráviť vatu. Všetkého veľa škodí.
 

 

Uz si aj ty ako Zuzana Schutz. Musel som si to precitat dvakrat. Ale asi nie som cielova skupina, myslim ze som obycajny smrtelnik. Ale istotu budem mat az ked zomriem.
 

 

No, ale potom by bola na mieste otázka, či noviny sú miestom na predvádzanie jazykovej ekvilibristiky, alebo na zrozumiteľné informácie pre širokú verejnosť. Osobne zastávam názor, že účinnosť informácie spočíva v jednoduchosti jej podania a prejavom profesionality novinára je schopnosť jednoducho vyjadrovať podstatu ponúkanej informácie.
 

Preto

mávajú periodiká zvyčajne armádu redaktorov sprostredkujúcich ploché a jasné informácie, a potom tu a tam vybraného autora, ktorému pre jeho špecifický štýl a kvalitu textov priradia vlastný stĺpček.
Nie je dôvod chcieť po všetkých, aby chrlili len nevyhnutné a stručné dáta ako roboty.
 

 

Nie súhlasím v tom, ale súhlasím s tým.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre