SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Európa musí vyjsť z tejto krízy vyjsť silnejšia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

odporne socialisticke zvasty
 
Hodnoť

Opravte

si nadpis, prosím
 
Hodnoť

to sú ale...

drísty... Ale tak, byrokratická vrchnosť vždy potrebuje zdôvodniť svoju existenciu. A dôležitosť.
 

Zavanul mi z toho duch dôb minulých...

"Úspešný výsledok darcovskej konferencie, na ktorej sa vyzbieralo 7,4 miliardy eur a ktorá viedla k vytvoreniu rámca spolupráce svetových zdravotníckych organizácií na vývine vakcín, liečby a diagnostiky, svedčí o tom, ako rýchlo sa svet dokáže postaviť za spoločnú vec. Musíme dbať, aby sa toto odhodlanie zachovalo a svet zostal jednotný v boji proti koronavírusu. Európa v tom môže zohrávať rozhodujúcu úlohu."

Keby sa euroobčania starali o veci verejné, za takéto prázdne drísty by svojich EU predstaviteľov hnali korbáčom. V USA, Nemecku či viacerých krajinách už idú viaceré vakcíny do druhej etapy klinického testovania. Ak sa mi EU snaží podsunúť jej líderstvo (vyttvorenie rámca, zjednotenie sílna riešení problému), je to na smiech. Ak sa neprebudíme, EU na toto zakape. Formálne síce bude existovať, ale členské krajiny ju budú rešpektovať len vtedy, ak im to bude výhodné. Dopadne ako OSN a svoje komplexy si bude vybíjať v náhradných aktivitách. Zelenou dohodou vlastne takéto aktivity začínajú.
 
Hodnoť

 

Ešte nebolo v Európskej únii takého malheuru, aby najvyšší predstavitelia nedokázali povedať, že z neho vyjde silnejšia.
 
Hodnoť

Po

takych vyhlaseniach by mala ekonomika EU stupnut aspon o 10%. :-)
 
Hodnoť

Choďte

už do r..i aj s vašou vymyslenou pandémiou.
 
Hodnoť

 

EU nie je len zbytocna, je uz aj nebezpecna.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre