SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Matiné bez Orbána v EP (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

'Posledné preferencie – Fidesz 46 percent. Amen tma.'

Veru. Toto je koren problemu. Ze madarsky narod namiesto demokratickeho politika coraz viac uprednostnuje diktatora. To je pre EU prakticky neriesitelna situacia. Ak jednotlive staty zacnu rezignovat na demokraciu ako najoptimalnejsie model vladnutia, co sa s tym da robit ? Orban je dost inteligentny na to, aby si svoju moc posilnoval postupne, a zaroven nespravil nic tak explicitne antidemokratickeho, aby ho mohli z EU napr. vylucit.

Madarsko zasa raz salamovou metodou smeruje k nedemokratickemu rezimu.
 

Jeden dement 46% nespravi,

ked mozem parafrazovat slovenske prislovie. U Orbana typujem, ze dement nie je, aspon v zmysle svojich krokov. Otaznejsie je to s jeho nastavenim a zamermi, ale je znama vec, ze medzi politikmi a manazermi je zvysene percento sociopatov.
A terajsia EU ukazuje neschopnost chranit sa pred takym virusom. Pochybujem, ze by dokazala zabranit nastupu Hitlera k moci, ak by sa po storoci opakovalo aj toto - ako sa to v mnohych veciach deje (spanielka, nastup diktatur v okolitych krajinach, ...).
 

Riešením je

spojiť právny štát a eurofondy do súvisiaceho príbehu.
 
Hodnoť

Okrem iného, príčinou nenávisti

súdruhov k Orbánovi, je s veľkou pravdepodobnosťou, jeho odmietnutie požičať si peniaze od MMF, keď Maďarsko pod vládou súdruhov skrachovalo.
A to sa naozaj môže podobať na "všetko Soros", veď úspech bohatí neodpúšťajú.
Podobne Dzurinda bol dobrý, pokiaľ nepovedal, že Slovensku vládne nikým nevolená skupinka. A bolo zle.
 

 

Ďalšou príčinou nenávisti socialistických súdruhov v EP (sústavne priživovanou klikou súdruha Gyurcsányiho, ktorý "úspešne" priviedol hospodárstvo krajiny do krachu a zo seba stvoril milionára) je postoj Orbána k nelegálnej migrácii, keď v roku 2015 vyhlásil, že nie je v záujme krajiny, aby ju prevalcovali státisíce neidentifikovateľných cudzincov a migrácia musí mať pravidlá. Jeho výrok "Hungary first" je ešte aj dnes pre promigrantských EU politikov ako pre býka červená, keď sa opovážil povedať, že on je v prvom rade zodpovedný svojím voličom a až potom bruselským politikom. Toto mu neodpustia nikdy a kto chce psa byť, palicu si nájde. A tých 46% hovorí za všetko, lebo kým sa o dnešnú opozíciu Gyurcsányi čo i len obtrie, nemajú u voličov šancu.
 

 

Ospravedlňujem sa - psa biť- preklep v rýchlosti.
 
Hodnoť

Absurdna pomoc z Bruselu

Die ersten EU-Hilfen im Rahmen der Coronakrise erreichen offenbar die Falschen. Ausgerechnet Ungarns autoritärer Regierungschef Viktor Orbán darf sich über eine Finanzspritze von 5,6 Milliarden Euro freuen – dabei ist sein Land von der Krise kaum betroffen. Das schwer gebeutelte Italien erhält hingegen nur 2,3 Milliarden. Auch Spanien schneidet mit 4,1 Milliarden schlechter ab als Ungarn.
 

 

Warum fur die EU-Hilfe verantwortlichen Politiker gerade so entschieden haben, diese Frage hat Brusel zu beantworten. Selbstverständlich sollten die weiteren EU-Hilfen in der ersten Reihe in die am meisten leidenden Länder fliessen, damit muss jeder einverstanden sein. Zugleich muss man auch sagen, dass die zwei oben genannten Staaten wegen vieler schlechten Entscheidungen so fatal von der Krise betroffen wurden und dass Orbáns autoritäre Verhalten (er hatte keine Angst, von Anfang an harte Massnahmen im Land einzufuhren) hat Ungarn vom Schicksal z.B. Italiens bewahrt.
 
Hodnoť

 

Je pre niekoho dôležité, alebo aspoň zaujímavé zaoberať sa Maďarskom alebo maďarským spackaným vládnutím? Svoj osud si vybrali sami a dobrovoľne. Ak budú musieť ísť z EU preč tak OK, ale viac ako pár riadkov v novinách si to nezaslúži.
 

 

Pre nás madarov na slovensku je to doležité ,je to náš anyaország a sme na to hrdy že má takého vodcu svetového formátu ktory má s velmocmi sveta priam bratské styky.A bruselsky ***** zabudli sa madarom ospravedlnit za utoky z pred mesiaca ked tvrdily že mad. parlament nefunguje a aj sorosová agentka Jurová sa prerekla ked na to vyhlásila že podrobne preskumala mad. zákony s pand. a nič tam ne našla čo by bolo protizákonné.
A to ani komunisti neopovážily , ked nedovolily mad. ministrovi zučastnit sa tejto trapnej divad. šou.,a odpovedat sa na urážajuce otázky.Tito darmo žráci ozaj nemaju čo robit všade utoči pand, a oni nie aby pomáhali ešte utočia na tie národy ktory idu vzorom pre ostatné EU národy.Velká hanba timto bolševikom ,napokon aj dalšia holandská poslankiňa sa prerekla ked vyhlásila že madarsko musime potrestat aj keby všetko malo v poriadku.
 

 

:-), ok. Ak chcú maďari žiť v "sultanáte" a európske pravidlá a demokracia sa im hnusia, Briti už ukázali že nemusia trpieť a že sa to dá riešiť.
Viszontlátásra.
 

 

Tu ne ide len o madarov a poliakov ,ktory vo svojich dejinách vždy boli citlivy na svoju slobodu a nezávislost ale už aj nemci sa zobudzaju vid. nem ustavny sud.Som sto percente isty že v HU je vätšia sloboda a pluroita médii ako na slov-ku.Tolko opzičnych médii ani česko zo slovenskom spolu nemaju kolko je v HU a ludia su velmi dobre infomovany a podla toho sa rozhodnu , ved v 21 str. ináč to ani neide.
Uvidime dokedy budu sev. štáty juh EU podporovat ale,ked takto budu pokračovat tak EU hnie sám od seba a ked aj taliani odidu tak s uniou je koniec.
 

 

Ak by sa Maďarsko rohodlo opustiť EÚ, tak OK, nie je to najlepšia správa, ale rozpad celej únie to určite nespôsobí. Poľsko je už iná káva - predsa len význam Poľska je pre EÚ zásadnejší. To by už EÚ pocítila. O Taliansku ani nevraviac. Takže inými slovami - maďari nemusia v EÚ bojovať za iné národy (nikto im o to ani o to nestojí). Môžu si to zariadiť podľa seba mimo európskych štruktúr a venovať sa celé dni pestovaniu plurality médií a vychutnávať si získanú slobodu. :-) A nemusia sa trápiť, že by tým spôsobili niekomu v Európe nejakú traumu. Určite nie.
 

 

S tou slobodou médií v HUN nemôžeš myslieť vážne. Takéto bludy môže písať len fanatický Orbánovec, čo z tvojich príspevkov jasne vyplýva.
 

 

Ty rozumieš po madarsky , ked áno tak vieš že mám pravdu ,ked nie tak do toho nemudruj.Radšej som fanatik Orbána ako byt liberálnym bolševikom.
 

 

Skúsim to skrátiť. Viem po maďarsky a zároveň si myslím, že nemáš pravdu. Podpora Orbána je síce veľká, ale zďaleka nie taká, ako sa prezentuje. Veľmi mu pomáha zmiešaný volebný systém /väčšinový kombinovaný s pomerným/ a zároveň roztrieštenosť opozície. Zároveň za prispenia takmer všetkých médií, ktoré sú pod jeho kontrolou sa masíruje verejná mienka od rána do večera a od večera do rána v jeho prospech väčšinou témami migrácie, národného povedomia, kresťanských tradícií a výnimočnosti maďarského národa. Mnoho mladých a vzdelaných Maďarov radšej odišlo do sveta, tí ktorí sú doma a nesúhlasia z jeho politikou radšej mlčia a neangažujú sa v ničom, lebo im hrozí strata práce či už v štátnom sektore alebo v podnikateľských subjektoch spriaznených s vládou. Podnikatelia, ktorí nie sú "naši"tiež radšej ticho mlčia, lebo im hrozia rôzne účelové kontroly zo štátnych inštitúcií, ktoré môžu byť pre nich likvidačné. Takáto autoritárska politika nemá s demokraciou nič spoločné, ale za to čoraz viac sa podobá na štýl vládnutia v Rusku alebo Turecku. No a skúsim ísť ešte ďalej, aby si pochopil tvoju aj moju situáciu. Na Slovensku chvála bohu prišla zmena a odstavila sa zlodejská a mafiánska banda. Lenže voľby zároveň dopadli tak, že sa k moci dostali aj skupiny ľudí, ktorí preferujú silné konzervatívne postoje, ktoré povedú čím ďalej tým viac aj nacionalistickým témam, aby sa začalo poukazovať na iný názor a menšiny. K tomuto sa radi pridajú aj fašisti a niektorí Smeráci. Keď sa v Maďarsku a na Slovensku vyčerpajú všetky témy na udržanie voličov, lebo ekonomická kríza prinesie veľa nespokojných ľudí a názorov, tak sa znovu vytiahne téma Maďarov na Slovensku a oheň bude na streche. A odnesieme si to my, čo žijeme na zmiešanom území. Bodaj by som nemal pravdu, ale história z 30 rokov sa môže zopakovať, lebo psychopatov na oboch stranách Dunaja nájdeme dosť. Liberálna demokracia, proti ktorej Orbán bojuje mu pomohla k odstráneniu komunizmu, pomohla mu v jeho politickej kariére a k moci, vyštudoval za pomoci Sorosových liberálnych peňazí a teraz buduje nejaký hybrid autokracie a riadenej demokracie pre svoje ego. Bude ešte "veselo".
 

uf.

Som vekmi rad, ze doba, ked malo (Cesko)Slovensko bratske styky s jednou svetovou velmocou su uz minulost.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre