SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Každý môže jedného dňa potrebovať ombudsmanku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ideologicky vyfarbená ombudsmanka
Prípady, ktoré riešila podľa správy ombudsmanka, sú tématicky pomerne vyvážené. Sťažnosť môže poslať ktokoľvek na čokoľvek. Indikatívnejšia je časť o jej vlastných aktivitách - stretnutiach, besedách, udeľovaní ocenení atď. Tam je vidno inklináciu k problematike Rómov, LGBTI a boja za klímu. Neváha napr. ísť na Pride, LGBTI je aj hlavná téma stretnutia s francúzskym veľvyslancom. To sú silné signály a nemožno sa čudovať reakciám.
malkontent
<< < 1 2 3

Ombudsmanka ma za poradcu štbačika

Kresaka, ktorý vie dobre intrigovat,či?
 

áno, toho Kresáka ktorý

obhajoval vládu so Smerom, a ten rozkradol štát kvôli čomu boli permanentne porušované práva občanov a to ombudsmanka nevidela.
 
Hodnoť

Silný a rešpektovaný ochranca ľudských..

... práv je spoločenský záujem - to je presné.
Takého Slovensko však ešte nemalo a tak neočakávajme, že ombudsmanka Patakyová bude mať rešpekt...
( Nielen u politikov, ale ani u občanov! )
 
Hodnoť

Čierna koalícia

Churchill vo svojom legendárnom prejave vo Fultone v roku 1946 hovoril o spúšťaní železnej opony naprieč Európou. Teraz sa naprieč jednotlivých krajín - najmä nášho regiónu - spúšťa iná, ale rovnako nebezpečná opona: opona radikálneho nacionálneho konzervativizmu, ktorý v Poľskú stelesňuje strana PiS, v Maďarsku Fidesz a na Slovensku koalično-opozičná aliancia reprezentovaná časťou poslaneckého klubu Oľano, SMERodinna, Smer a ĽSNS. V spoločnosti síce všetci tí kuffovci, vašečkovci, aliancie za rodinu, oroschovci a im podobní katolibanci reprezentujú možno tak 15-20% populácie, no sú veľmi dobre zorganizovaní a po odznení koronakrizy nám klope na dvere Kulturkampf, ktorý hrozí preklopenim pomeru síl v neprospech liberalizmu i umierneného konzervativizmu. SNS sme síce vyhnali dverami a neonackovia neposilnili, no liberálno-demokraticky tábor vyšiel z ostatných volieb výrazne oslabený. Môže za to i zbytočná radikalizácia na opačnej strane, ktorá stála PS-Spolu miesto v parlamente. Poliacikovu ponožkovú revoltu
ani Trubanovu aroganciu nemusím, ani som ich nechcel voliť, no trend smerujúci k dominancii agresívnych nacionálno-konzervatívnych síl ma vyslovene desí a nedalo by mi to spávať, ani keby sa celé vedenie Smeru a.s. ocitlo v base. To druhé sotva nastane, kým s orbanizáciou by som si nebol taky istý. Bude ešte veselo...
 

Často si ma vytáčal a asi aj budeš

ale tu si zaťal do živého. Nič sa nedeje náhodne, na to sme už dosť starí, veci sa dali do pohybu. Ešte ktosi zaplače, ktosi sa bude tváriť prekvapene, že toto sme predsa nechceli.
Ja sa ti len tak mimochodom teším na rok 21, kedy bude sčítanie ľudu.
Ty kokso, vraj na Slovensku žilo v roku 2011 72 % veriacich.
Nuž, ak by to tak bolo, tak by kostoly praskali vo švíkoch, čo som teda hodne dlho nevidel a s koronou to nemá nič spoločné.
A že by títo žili podľa desatora, tak o tom úprimne pochybujem, to by tu inak vyzeralo.
Aj keď, veriacich je tu fakt hromada.
https://m.smedata.sk/api-media...
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME Komentáre