SME
Piatok, 3. júl, 2020 | Meniny má MiloslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputová chápe, že demokracia nie je tyrania väčšiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

tento komentár podpisujem
 

 

...podobne aj ja, pekný komentár s ktorým len a len súhlasím
 

No, v pokojných časoch

je veľmi jednoduché byť demokratom, keď udalosti plynú takpovediac samospádom. Horšie je to v prípadoch, keď treba čeliť hrozbe. Vtedy aj rôzni demokrati vyhodnocujú riziká vyplývajúce z hrozieb rôzne. Nerozumiem, prečo to autorka používa silné slová "tyrania väčšiny".
 

 

Pretože to je najpresnejší opis demokracie.
 

 

Áno, demokracia je súhlasom väčšiny, teda, bola by, keby bola...
 

tyrania vacsiny hrozi demogracii

furt, pretoze vacsina, ktora
je pri moci ma tendenciu
rozhodovat aj proti mensinam
je to bezny ucebnicovy vyraz
skus si nieco nacitat
 

 

Súhlas. Dobre napísané. Len ma stále viac znepokojuje, že oproti minulosti sa tu zapájajú do diskusií taký aktéri, ktorí sa sem premiestnili pravdepodobne z Pravdy a Hlavných správ. Ani ja nie som úplne stotožnený s majetkovým podielom Penty v tomto denníku, ale napriek tomu si myslím, že správy a komentáre tohto denníka sú ešte stále v pohode. Neustále útoky na komentáre redaktorov vrátane šéfredaktorky ma však znepokojujú. Vyzerá to na cielený útok populistov, fašistov a boľševikov s cieľom rozvrátiť spoločnosť. Niekedy mám pocit, že by bolo lepšie uverejňovať články bez možnosti diskusie, lebo väčšinou je to o osočovaní a primitívnych komentároch.
 
Hodnoť

 

A čo hovoríte na aktivity ultra liberálnych maniakov pani zlatá?
 

 

Vymenujte ich nech sme v obraze
 

 

Rozdiel medzi liberálom a konzervatívcom je ten, že liberál si doma robí čo chce a je mu jedno čo si robí konzervatívec. Ten naproti tomu chce, aby všetci robili to čo on jediné pokladá za správne. Nedokáže zniesť predstavu, že niekto nepotrebuje chodiť do kostola, možno sa mu nepáčia ženy ale muži, alebo len to že má na veci iný názor.

Každý by sa mal starať o seba a svoj život a nie sa starať do života iných ľudí. Ako to s obľubou robia veriaci.
 

Neznalosť

Budzogan zrejme nemá potuchy čo je liberál ani čo je konzervatívec.
Podotýkam že bez bez prívlastku "ultra" alebo "radikál" !
 

 

No neviem, liberáli má k ničomu nenútia. Konzervatívci chcú aby som žil tak ako si predstavujú oni. Nie je to tak? Napr. Aby som chodil do kostola, aby som nenakupovali v nedeľu, aby žena musela vychovávať deti ktoré nechce, aby som nemohol vyprášiť kamaráta do zadku, atď.
 

 

AHa takže, ak tebe nevadí, že sused týra svoje deti aj ženu, tak si vlastne liberál, lebo ti je jedno, čo robí druhý. Taká bola toja definícia. A vlastne naopak, liberál môže niekoho týrať(lebo ako si povedal, robí si čo chce)? Tieto argumenty sú fakt divné. Všetky zákony s ado istej miery starajú do života. Nikto si nemôže robiť "čo chce". Niekomu vadí, že má niekto na reťazi psa. Je to konzervatívec? Podľa teba áno, lebo" chce, aby všetci robili to čo on jediné pokladá za správne". Aspoň vidíš, aké sú tvoje vety nedokončené a vlastne nesprávne.
 

Vymýšľaš si

vykonštruované argumenty. Som si istý, že budzogánil implicitne predpokladal, že liberál všade aj doma robí čokoľvek, čo nie je protizákonné. Tvoj príspevok skôr svedčí o posadnutosti konzervatívnou ideou.
 

 

"protizakonne" je velmi gumovy termin a ten o nicom nevypoveda.

Musi sa liberal spravat podla zakazu nedelneho predaja? Ked sa prestahuje do ekvivalentu Nemecka 30-tych rokov, tak mu nebude vadit zabijanie Zidov?
V jednom pripade dovoluju zakony malo a v druhom az vela. Ale to nehovori vobec nic o nazoroch.
 

Môžbyť.

A by sme sa teda držali tejto definície je napríklad prezidentkina politická alma mater PS stranou tvrdých konzervatívnych sekerníkov, proti ktorým je Kuffa hipík s jointom v jednej a s dúhovou vlajkou v druhej ruke a môžeme len ďakovať bohu, že sa nedostali k moci.
 

 

Sloboda tvojej päste končí na špičke môjho nosa a moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého. Súhlasíš?
 

Nesúhlasím.

Príliš nepresné a všeobecné.
 

Mein Herr

Strana tvrdých sekerníkov a kuffovci len pripnúť krídla. Ubezpečujem ťa, ako hovorí Werich, " z blbosti sa nedá vystúpiť žiadnym dekrétom! Ani nevieš, čo trepeš.! Nepadol s v mladosti na hlavuj resp. nekopol ťa do nej kôň?!
 

Ani nie...

ale chápem, že by si takýchto ľudí rád videl okolo seba čo najviac, aby si sa so svojím postihnutím necítil osamelý.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre