SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Načim všetkých vymeniť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Sarkazmus je v niektorých prípadoch účinnou metódou, bohužiaľ sú aj také, pri ktorých je jeho účinnosť len niekde na úrovni streľby z poplašníka.
 
Hodnoť

 

Autorka lekárka tvrdí, že lekár minister nevie o dialýzach (a inom podobnom) a tieto sú (okrem iného podobného) ohrozené? Takýto text pustí a pustia do celoštátneho denníka?
 

 

No vieš , keď vhodný nezmysel nezahlasi politik , musí mu ho do úst vložiť publicista, aby mal o čom pisat...


Motivácia smerom k vyliečeniu vyliecitelnych je správny smer . Aj moja skúsenosť však je , že lekári radšej bodujú a prijímajú rôzne benefity od framcaeutov. Autorka je vlastne tiez lekárka ;)
 

 

Nikomu nič netreba vkladať do úst, je to citácia z PVV, k čomu sa vláda zaväzuje v oblasti platobných mechanizmov v zdravotníctve. Znie to naozaj na prvé počutie dobre, kto by to nechcel, že?
Akurát, že to vyzerá, akoby to formuloval niekto, kto nevie, koľko je v medicíne vyliečiteľných a koľko liečiteľných ochorení. A preto je to hodné sarkazmu. Mimochodom, nie všetci lekári žijú z bodovania, niektorí len z platu zamestnávateľa. Určite treba riešiť, aby sa len nebodovalo, ale pacienta sme aj naozaj liečili (alebo niekedy aspoň dodiagnostikovali!), ak sa aj nedá nadobro vyliečiť. Lenže to by sme sa museli pozrieť aj na druhú časť liečby a to je motivácia pacienta k spoluúčasti pacienta na liečebnom procese. (A to nás čaká pri zákone o poisťovniach.) A nezabúdať na tretiu časť - ako mu je umožnené liečebný režim dodržiavať (t.j. napr. dostupnosť zdravých potravín nielen liekov), keď máme dlhodobo problém aj s tým, aby pacient zostal chvíľku doma s virózou a neohrozoval iných a tiež seba komplkáciami. Na toto som osobitne zvedavá, či sa aspoň toto zmení po korone. Ale asi ťažko pri tej nezamestnanosti. Ľudia zas budú chtiac-nechtiac ohrozovať svoje zdravie a padať na huby, len aby uživili rodinu.
 

 

OK ;)
 

 

"Akurát, že to vyzerá, akoby to formuloval niekto, kto nevie, koľko je v medicíne vyliečiteľných a koľko liečiteľných ochorení."

Vy by ste mali vedieť, že na PVV v časti týkajúcej sa zdravotníctva sa podieľali lekári vrátane ministra zdravotníctva a že oni určite vedia, že máme aj nevyliečiteľné ochorenia. Určite nikto z nich nebude rušiť dialýzy a pod. Premotivovane tu neoprávnene zhadzujete kolegov.
 

 

PVV je hlavne politický dokument a ja naozaj netuším, kto je autorom výslednej formulácie napr. spomínanej vety, preto som ju ani nepripísala priamo ministrovi. Každopádne sa na nej "bavia" kolegovia ako z dialýzy, tak aj z iných odborov. Ale možno sme len zlí a hlúpi poddaní, kt. nechápu, že dobre bude.:-) A nie nemyslíme si, že sa zrušia dialýzy a iné. Ale dôveru to nevyvoláva. Rovnako ako keď minister podpíše zákon, o kt. obsahu následne tvrdí, že ho celý nepoznal a preto sa následne novelizuje alebo ak.do médií tvrdí, že núdzový stav nás v práci nijako neobmedzuje.
 

 

Autorku načim obviniť zo šírenia poplašnej správy, lebo si dovolila sarkazmus k populistickej fráze z PVV.
 

Autorku nenado

obviňať. Autorka komentuje svajo a mi jejo. :-) Autorke nenužno komentovať politiku, ale jej nužno variť očeň xorošij boršč dľa sposobu Ilju Lazersona pre svaju semju. Što ženščina neznaet o boršče ana nebudet znať ani o politike. Klasická rodina musí byť. :-)
A Ja uže atvečal - na...na... na... na zdarovje. :-D
 
Hodnoť

výborný text

presne takáto forma najlepšie odhalí prázdno vo vzletných myšlienkach, terajších určovateľov našich żivotov,
stále platí, že teraz nám vládnu títo pobláznení
 

Výborný jak výborný :-)

Osobne mám radšej týchto polobláznov, ktorí vedia, že sú poloblázni, ako učených a spravodlivých, ktorí VEDIA, že sú učení a spravodliví.
Lebo najmä vďaka týmto "polobláznom" Slovensko zvládlo 1. vlnu Corony lepšie, ako najvyspelejšie krajiny sveta a to je fakt. Alebo nie???

Mens omnibus una.
Muži jednej mysle.
Je jedno, či si kresťan, mohamedán, alebo ateista - muži jednej mysle vždy dokázali mnoho.
Egypťania dokázali postaviť pyramídy a chrámy. Mojžiš a jeho nasledovníci dokázali vyviesť izraelitov z otroctva a dobyť Kanán. Alexander Macedónsky dobyť neskutočné územia a helenizovať ich,. Rímania urobiť Rímsku ríšu, Kristus a jeho apoštoli založiť nové náboženstvo. Moslimovia rozšíriť vieru a vybudovať kalifáty a sultanát. Kolumbus objaviť Ameriku. Bádateľia a vedci objaviť prírodné zákony. Priemyslelníci spustiť priemyselnú revolúciu, Spojenci poraziť Hitlera. V ČSSR 89. zbaviť sa komunizmu.
A v roku 2020 poraziť Fica a Smer a ešte ich rozštiepiť na 2 frakcie.
Ono fakt len poloblázni sa púšťajú do veci, ktoré sú takmer nemožné a realizujú ich svojským spôsobom. :-)

Inak robím 32 rokov v 1 firme. Kedysi ju riadili komunisti, potom zvolený riaditeľ, potom privatizér eštébak, potom finančník, potom nadnárodnou firmou nominovaní prezidenti rôznych profesií zameraní. Predposledný bol finančník a ten posledný manager z automobilky a šéfuje hutníckemu kombinátu na výrobu plechov. A nik to otvorene nekritizuje - šomranie je maximum. :-) Konflikty sa riešia - v záujme veci. Prečo? Lebo je to osvedčené a občasný brainstorming, len prospieva.

Takže asi takú relevanciu má zamyslenie p. doktorky.

Inak si starý nick, ale nejak som Ťa v diskusii nepostrehol. :-) Si o 2 roky dlhšie než ja. Ten môj starší nick nie je kompatibilný z týmto prihlásením, ale je ešte "živý"
 

PS:

Takže zapíš si do poznámok Duch svätý - Mens omnibus una, alebo ľudia spojení 1 myšlienkou.
Nie to nie je Picassová holubica a ani živé holuby, čo púšťali na 1. mája komunisti. :-)
 

PS:2

Ten "duch" nemusí byť, len svätý, ale môže byť, aj zlý. Napr. v Smere platilo:
Sociální demokrat - cez den lhal a v noci krad. Tam sú zdužení tiež, len majú iné heslo a ciele. :-)
 

 

Dovolím si nesúhlasiť s tvrdením, že vďaka týmto "polobláznom" zvládlo Slovensko prvú vlnu Korony lepšie ako iní. Slováci to zvládli preto, lebo vedia, že ak si sami nepomôžu, nik im nepomôže. Všetci aspoň tušíme, že dostať sa chorý do slovenskej nemocnice nemusí byť výhra. Tak im prosím, nepripisujte zásluhy, ktoré nemajú. Jediné, čo sa im skutočne skvele darilo, bolo vystrašiť ľudí až na smrť a starých zahnať do izolácie, z ktorej sa niektorí nevedia doteraz psychicky dostať.
 

:-)

Moja mama má 80 rokov a nebola z toho tak vystrašená. :-) Choď sa vyspovedať, ak Ťa kvária hriechy a máš strach umrieť. Alebo uprav si vzťahy a zomrieš spokojná, že si všetko poriešila :-) Lebo nevieš dňa ani hodinu.:-)
A Šrougal a Jakeš sa boja umrieť ***** :-P Sakra už som takmer morbídny. Asi sa nad sebou zasa zmyslím :-/
 

 

Tvoja mama je skvelá! Moji susedia 75+ sa nás všetkých v bytovke boja dodnes. Vystupovali nedávno z výťahu, na ktorý som čakala a pani suseda dobre, že tri metre neodskočila odo mňa. Prišlo mi to veľmi ľúto, tak som sa jej slušne opýtala, že či sa ma bojí, že ju nakazím, aj keď sme už viac ako tri mesiace "zavretí". Priznala sa, že áno.
Vzťahy mám v poriadku priebežne, práca ma baví, štátu na ťarchu nie som, tak hádam ešte mám tu dole trošku času a miesta.
A vieš, ako to často býva pri takýchto odporúčaniach - "podľa seba súdim Teba"
Krásny deň Ti želám :-)
 

Dalika sorry :-)

Ja som to v rámci rétorického tréningu odprezentoval tak, ako si tu zdôvodňuje fakty väčšina tu pôsobiacich "novinárov" Bojovať s Tebou nemienim, ale podpichnúť som Ťa musel - jednoducho mi to nedalo :-) Drž sa Dalika ;-) Prajem pekný deň!
 

 

Krízový štáb nemá zásluhy na zvládnutí situácie? Akurát na tom, že vaši susedia od vás odskakujú na 3 m? A kto robil na zvýšení testovania z 300 na 8 tisíc v špičke? Kto riešil osady, karanténne ubytovania, ochranné pomôcky, pľúcne ventilácie (v čase, keď ich zháňal celý svet)...? Fakty a objektívnosť by vám pristali.
 

 

Vážený, dovoľujete si tvrdiť, že nám tu vládne krízový štáb? To hádam nie? Ja nepriznávam zásluhy "polobláznom,ktorí nám tu vládnu", ak si poriadne prečítate príspevok, na ktorý som reagovala.
 

 

Jednoznačne súhlasím
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre