SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pod vplyvom Viktora (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Aj keď po poznámke Orbána, že slovenská u nich tam dole inkasuje na hlavu štvornásobok podpory, čo maďarská tu hore, o víťazovi nebolo pochýb."

Autor článku nemá kvalitný preklad., alebo zámerne zavádza. Orbán hovoril o tom, že rozpočtová podpora tamojšej slovenskej komunity od 2010 vzrástla na štvornásobok (teda vôbec nie je tam porovnanie s maďarskou komunitou na Slovensku ).
 

 

parafrázujúc úvodné slová komentátora "Je ošemetné vyvodzovať rýchle závery, ale aj tak ich vyvodím"...
 

MATOVIČ ZLEŤ NA ZEM. HALÓ.

Ale Schutz má pravdu, že Matovič je úplný protipól orbána.
Orbán je stelesnením vládnej korupcie na úrovní stredovekých vládcov a rozdávaním hradov svojim vazalom.
Ujo Matovič vaši voliči vás volili hlavne protikorupcii a počiatka.
Orbán nie je dobrý vzor, inak polovica vašich voličov prehodnotí svoj hlas v nasledujúcich voľbách.
 

a ešte

my sme si udržali maďarskú národnostnú menšinu v státisícoch,
zatiaľ čo tá slovenská po Trianone v Maďarsku do dnešných dní klesla o dva rády a sú to len tisíce
 
Hodnoť

Nuž

nasobky ... pointa je v tom, ze slovenske skoly v Madarsku postupom casu, pomaly budu na kolenach ... ak uz nie su ... Matovic by mal zacat konecne robit svoju pracu aj v pomoci nasim mensinam.. :)
 

 

Slovenské školy v Madarsku navštevujú deti slovenských Madarov!
 

ok

...pracovat a niečo dokázat môžeš, len v ,,rodinnej,, atmosfére...uvidíme....
 
Hodnoť

No ale zase na rozdiel od

Ficovej prvej vlády keď sa roztočila špirála nenávisti v súvislosti s Hedvigou Malinovou, pokračovaním blokovaním maďarského prezidenta na hraničnom moste, je toto takpovediac nebe a dudy.
 

 

Prečo lib. bolševikom vadi ked susedia chcu vedla seba žit v mieri a hospodársky spolupracovat .
 

Nevadiko by, ak by bol Orbán

a Matovič komunista.
Médiá by boli šťastné..
 

svet

nie je cierno-biely: medzi konzervativnym populizmom ala Orban a komunizmom je kopec normalnych zivotaschopnych alternativ.
 
Hodnoť

 

Interesantny pohlad do mysle Orbana poskytol jeho prejav spred par dni.

http://abouthungary.hu/speeche...

Je to bizarna zmes odkazov na historiu, nabozenstvo, aktualny rozpad svetoveho poriadku, nekriticka sebalutost nad osudom Madarov, narazky na KE ci BA ako Kassa a Pozsony, i nadeji, ze sa Madari este budu prizerat rozpadu tych (FRA, UK, USA), ktori ich donutili k Trianonu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Na prvý pohľad snaha prezentovať

navonok ústretovosť voči maďarskej menšine ako voči vraj utláčanej skupine občanov sa javí ako konštruktívny a ústretový krok. Už to, že sa pozvanie a stretnutie odohralo pri storočnici Trianonskej konferencie, sa nemohlo dobre a konštruktívne skončiť. Čo sa ukázalo ihneď po odovzdaní memoranda maďarských politikov, pre ktorých bol a je dodnes rozpad R-U Monarchie požehnaný víťaznými mocnosťami po skončení prvej SV, tragickou a nespravodlivou udalosťou. Blahosklonný prejav nášho premiéra k vtedajším udalostiam (čoby zástupcu víťaznej koalície?), počas štátnej návštevy, dosť prudko kontrastovalo so strohou premiérovou reakciou na autorov maďarského memoranda. Diplomatické
kľučkovanie tvorcov memoranda na tému, že v dokumente nie je nikde ani slovo o vytvorení autonómneho územia, pripomína Ľsnsácke vysvetľovanie významu humanitárneho daru označeného absolútne nevinnými čísielkami 1488. Poznáme svojich Pappenheimských, keď jedni pred súdom sú schopní tvrdiť, že neovládajú obsluhu bežných ITP a druhí, pamätáme sa keď pri zasadnutí FZ v Prahe žiadali maďarského tlmočníka z a do maďarčiny. Lebo veď demokracia, lebo veď Ústava ČSFR. Tvrdím, že nie je mojim úmyslom bubnovať a stavať barikády, ale nemali by sme zabúdať ani na nedávne súvislosti, aj keď patria už síce do blízkej, ale nedávnej histórie. A ten pán, ktorému vykladal svoje karty a skladal poklony, sa chová tak, ako keby jeho ďalším dealom bolo rozloženie V4 a EÚ, čo by mohlo pomôcť oživeniu jeho (ich autonomistických plánov). Náš pán premiér ako by to nevedel, alebo nechcel vedieť/vidieť. Dobré dohody robia dobrých priateľov a tomu musí predchádzať aj dobrá, otvorená politika, nie politikovanie s postrannými úmyslami.
 
Hodnoť

Štvorylka

po 100 rokoch móda z Pešti začala jednému z malomesta voňať! Pekne napísané, pán Schutz!
 
Hodnoť

 

Pod vplyvom alkoholu... tak by som nazval clanok o vás pan Schutz.
 
Hodnoť

 

Dezorientovany Matovic by mal zostat doma, aby neurobil vela skody. Sice ked aj urobi tak to hodi na niekoho ineho. Zo starym lisiakom Orbanom sa nehodno zahravat, to je ako ked sa novy skolacik stretne prvy den v skole s maturantom co sikanuje celu skolu.
 
Hodnoť

Nepochopenie súvislosti

Pán Schutz ďakujem. Zdá sa že tu niekto nechápe súvislosti.. ak susedska krajina sa sťažuje na neprávosť Trianonu a vztyčuje v hlavnom meste obelisky s maďarskými názvami miest a obcí Slovenska a potom má prejav o znovu ovládnutí územia o pár generácií, treba byť na pozore a nie sa strkať do anusu.. pán premiér a zdá sa, že mnoho ďalších nechápe súvislosti a už vôbec nemajú predstavu o histórii...
 

Prepáčte,

al kedy majú študovať históriu, keď denne okrem 8 hodín vierouky musia eľšte vládnuť? Nechcete od nich príliš mnoho? Za jeden malý plat?
 

 

Že vierouka. Facebook!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre