SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A ľudia sa ďalej topia, deti nechodia do škôl (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pani Števulová. To máte ťažké. Chápem vás. Na druhej strane, by si samotní migranti mali vážiť, že môžu byť v Európe. Ale keď sa správajú ako v Stuttgarte, tak to ľudí nepresvedčíte. Vo Švédsku vybuchujú bombičky a autá ako na silvetra. V Berlíne majú zobár arabských gangov, ktoré majú pod kontrolou Berlín, Vo Francúzsku tiež nevedia čo od radosti(naposledy Dijon-arabské vs. čečenské gangy) atd. Je toho požehnane. K tomu "bežná" kriminalita. Týmto proste ľudí nepresvedčíte. A hlavne. V Afrike je cez miliarda ľudí. Kde sa celé to sťahovanie zastaví? Určite máte prehľad o raste populácie v Afrike, aj o jej vekovom zložení. Najväčší boom migrácie ešte len príde. Viete, niekto múdry raz napísal: Tým, že nasťahujete k sebe polovičku Kalkaty, Kalkate nepomôžete. Len sa stanete sami Kalkatou.
 

 

Ešte doplním. Ja keď chcem vedieť, čo sa deje v Nemecku, pozriem politikversagen.de. Sú tam aj regionálne správy, ktorým mainstream často nevenuje pozornosť. Zrejme v zmysle ako nás poučila aj pani Balogová, že nie sú čierna kronika.
 

?

Ten niekto mudry bol Peter Scholl-Latour. A toho naozaj nemozno podozrievat z nacizmu.

Podstatou problemu je prave populacna explozia v rozvojovom svete. Ked v patdesiatych rokoch prisiel Norman Borlaugh so zelenou revoluciou, vsetci tlieskali, ze toto je koniec vsetkych hladomorov aAfrika sa bude zivit sama.
Vydrzalo to... kolko? 20 rokov? A sme tam, kde sme boli.
Cinanom sa podarilo tento proces nacas stopnut politikou jedneho dietata. Aj ked si tym privodili zavazne demograficke nerovnovahy, bez tejto politiky by tam dodnes ludia zomierali hladom, komunizmus nekomunizmus.

Neviem, ake je riesenie. Ale urcite nespociva v demografickej zmene Europy. Iste, par deti z Grecka problem nie je. Otazka je, ci to skonci pri par detoch. A ako povedal Scholl-Latour: wer half Kalkutta aufnimmt...
 
Hodnoť

 

Nech radsej pani autorka ide na tie grecke ostrovy a pomaha utecencom tam. Urcite to bude daleko prospesnejsie ako brat par ludi na Slovensko. Greci potrebuju dobrovolnikov, takze pani autorka s podobne zmyslajucimi ma sancu realne pomoct. A ak tam nechcete ist osobne, tak zaslite peniaze - z toho co zarobite. Ja takto roky prispievam na humanitarnu pomoc do Albanska a aj ked to nebude nejaka horentna suma - par tisic eur, aj kvapka moze pomoct. Preto namiesto pisania clankov a vyziev co ma SR robit, treba osobne nieco urobit a moznosti dnes su.
 
Hodnoť

Tak pomáhajte, čo vám bráni?

Nechápem. A čo vám bráni pomáhať? Ak sú to peniaze, tak dnes sa mnoho vecí podarilo zafinancovať pomocou crowdfundingu. Na internete je mnoho platforiem, pomocou ktorých môžete realizovať zbierku.

Nebude o ono tak, že vy by ste chceli, aby pomáhali tí, čo pomáhať nechcú, resp. jednoducho majú iné priority? A vy sa nechcete piplať s dobrovoľnou zbierkou, ale chcete prostriedky získať násilím, t.j. vynútenými príspevkami od "všetkých". Lebo to nie je pomoc, to sa volá "rent seeking", po slovensky výpalníctvo. A to je neslušné a to rozhodne podporovať netreba.
 
Hodnoť

 

"....O hodinu sa pozriem, ako to dopadlo. Nikto zatiaľ na výzvu nereagoval. O pár hodín pozriem znovu, stále sa nič nedeje. Čln ignorovali 15 hodín. Toto sa opakuje takmer každý deň." Agentúrna správa: 20 ľudí ma na lodi koronavírus. Takže, ako by asi dopadla obchodná loď, ktorá by ich zobrala? Minimálne 2 týždne karanténa, strata príjmy, zákazky teraz a možno aj v budúcnosti. Kto by jej dôveroval, že spoľahlivo dodá náklad?
 

 

Odhliadnúc od toho, že už sa niektoré lode stali objektom vydierania a násilia migrantov, pretože chceli len do stovky km Európy, nie zachrániť a späť blízko do Afriky.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Keby nebolo Europy čo by tí ľudia robili. Mame, prosperitu lebo ako to Drišľak spieva - mi gadžove robime jak tote otroci.
 

ktovie ci drislak zazil tempo

z cinskych fabrik? bude musiwt asi pretextovat
 
Hodnoť

Topia sa dobrovoľne....

Títo ľudia si môžu vybaviť pasy, potom do pasov získať také, či onaké víza, napr. turistické, pracovné, či študijné. Keď majú cestovné doklady vybavené, tak si kúpia letenku a bezpečne a legálne priletia tam, kam sa potrebovali dostať.
Že nemajú prachy? Majú, len ich miesto kupovania letenky dávajú prevádzačom a pašerákom ľudí, čiže podporujú organizovaný zločin.

Niektorí môžu namietať, že sú to utečenci a nakoľko v panike utekali z miesta nebezpečného na miesto bezpečné, tak v tom chvate si zabudli pasy doma, či ich pred útekom vôbec nevlastnili. Im sem dávam link na tzv. Ženevské dohovory o právnom postavení utečencov:

https://www.slov-lex.sk/pravne...

Slovenská republika k týmto dohovorom pristúpila a v roku 1996 zapracovala do svojho právneho systému pod číslom 319/1996 Z.z.

Tieto dohovory, ku ktorým sa hlási naprostá väčšina štátov sveta, jasne definujú, že kto, prečo, kedy a ako sa stáva utečencom, aké má povinnosti, áno, je to neuveriteľné, ale má aj povinnosti, aké má práva, a kedy prestáva byť utečencom.
V týchto dohovoroch konkrétne bod č.28 prikazuje pre utečenca už bezpečným prvým štátom na trase úteku, aby utečencovi dali cestovný pas, ak svoj stratil, alebo ho nikdy nemal. Potom utečenec už sa pohybuje, je povinný pohybovať sa, po svete výhradne týmto pasom, cestovať a prekračovať štátne hranice zákonne, iba cez oficiálne prechody a chráni ho ten štát, ktorý mu pas vydal.

Prečo to teda utečenci nevyužívajú? Lebo už potom nie sú utečencami. Na tento pas vydaný trebárs v Tunise môžu získať turistické vízum do EU, ale ak týmto pasom bezpečne a zákonne docestujú trebárs rovno do Nemecka, tak tam sú turisti a nie utečenci!
Takže utečenci o pasy nácestných bezpečných, ale pre utečencov málo lukratívnych, štátov nestoja a radšej cestujú ilegálne a tak sa sami zo štatútu utečenca prekvalifikujú do štatútu nelegálneho migranta. Radšej riskujú utopenie sa v mori, len aby mohli dokvitnúť do Talianska s tvrdením, že presne až po talianske výsostné vody ich prenasledoval nejaký cvok s kalašnikovom, teda sú utečencami...

Števulová a jej podobní moc vyskakovať nemôžu. Stále totiž platí smernica EU, vydaná v roku 2002 pod číslom 90. Link na Smernicu Rady 2002/90ES z 28. novembra:

https://eur-lex.europa.eu/lega...

Táto stále platná smernica prikazuje členským štátom EU trestne stíhať každého, kto podnecuje, organizuje nelegálnu migráciu, pomáha nelegálne prekračovať štátne hranice, či pomáha nelegálnym migrantom v nelegálnom pobyte na území členských štátov EU. Trest má dostať aj jednotlivec, aj NGO organizácie. Napr. Orbán na základe tejto smernice ide proti slniečkarskym mimovládkam, ktoré pomáhajú nelegálnym migrantom.
Známa, už iba bývalá EU poslankyňa Judith Sargentini v lete roku 2018 mala snahu uhrať výnimku z trestov pre mimovládky, ale nepochodila.

Teda Števulová môže iba takto opatrne agitovať, aby otočila verejnú mienku v prospech nelegálnej migrácie.
Inak ja v nej vidím kaviarenskú aktivistku. Z grantov si uhraje peknú výplatu, pekný život, iste úraduje od 8:00 do 16:00 a potom ide domov, či do kaviarne. Z bezpečnej EU asi päty nevytiahne, pochybujem, že by sa odhodlala na misiu do Afriky, kde je ebola.
Hrdinami sú tí aktivisti, ktorí aj spolu s rodinou nášho poslanca NR SR našli smrť v lietadle MAX v Etiópii, ale nie Števulová...

Napokon sa nám sama predstavila. Sedí pred počítačom v bezpečnej Bratislave a sem-tam znudene klikne myšou, či už sa tí pätnásti utopili, alebo nie a potom napíše o tom blog, či komentár, následne spokojne odíde do kaviarne....
 


Najčítanejšie na SME Komentáre