SME
Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Anexia nemá v 21. storočí miesto (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ak to predstavitelia EÚ myslia vážne, už tu malo byť z ich strany deklarované, čo urobia ak Izrael anektuje sporné územie. Inak je to stále v rovine bla, bla, bla a bu-bu-bu.
 
Hodnoť

 

Chlapci z EP a parlamentov clenskych statov EU - vas nazor Izrael, ani zbytok sveta vobec nezaujima. Ked niekto nema vojensku a politicku silu ako svoje nazory si vynutit, je to iba prazdne tliachanie.
 

Toto si myslel

aj Adolf Hitler a dnes si to ešte myslí Vladimír Putin ale aj keď nemáme zbrane môžeme veci pomenovať pravým menom. Okupácia je okupácia. Lúzer je lúzer. Netanjahu vyskakuje, lebo príležitosť na zlodejstvo mu núka ďalší lúzer, veľký ozbrojený brat Donald. Ak to ale spraví, karma pôjde ešte nižšie a raz im to niekto spočíta.
 

Pomenovať

môžete. Ibaže to nikoho nebude zaujímať.
 

Najlepsie by bolo

necerpat informacie z lavicovych platkov, ale zajst na mesiac do Izraela a na uzemia pod palestinskou spravou a potom prezentovat svoje nazory.
 

este existuje

ekonomicka sila
 
Hodnoť

 

Je v tom čosi pravdy, ale ťažko sa robia dohody s niekym, kto za jediné kompromisné riešenie považuje zničenie Izraela.
 
Hodnoť

Aký vtip.

Mne sa zdá, že nie všetci poslanci EU rozumejú, respektíve čítali medzinárodné právo. Anexia je, keď jeden š t á t zaberie územie druhému š t á t u silou, bez dohody. Akému štátu zaberá Izrael územie? Ide iba o porušenie vzájomných dohôd / aj z Osla/ o riešení sporných území dohodou,.jednaním. / na ktoré palestínci odmietajú chodiť./
 

doplnok

Myslel som nezákonná anexia.
 
Hodnoť

Pámi poslanci nám žartujú?

Veta: "...tento postoj: získanie území silou nemá v roku 2020 miesto a musí mať primerané dôsledky." je myslená vážne? Toto je veta ktorú hovorí ten istý parlament, ktorý nadšene schválil Kosovo? A ktorý (isteže, chvalabohu nie nadšene, ale predsa) akceptuje Krym a východnú Ukrajinu?
Ide len o štekajúceho a bezmocného psa. Ak mohol Clinton a Putin (a najnovšie i Erdogan), dvojnásobne má právo Izrael, ktorý určite nikdy nebol agresor a vždy sa len bránil. Ak ku svojej obrane potrebujú ďalšie územia, ja som za už i kvôli tomu, že teroristi, ktorí zabíjajú nevinných, nesmú mať právo nikdy. Tento výsledok ich činnosti má v sebe i morálne poslanie.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre