SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spoločný dlh nestačí, treba aj európske dane (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kto na koho dopláca

My starší si ešte pamätáme na dobu spoločného štátu Čechov a Slovákov. Ja som bol veľkým priaznivcom toho útvaru a bol som skutočne smutný, keď sme sa rozdelili. Ale postupne som pochopil, že chvála Pánu Bohu, že sa tak stalo.

No a teraz by sme sa mali vrátiť späť k obľúbenej hre "Kto na koho dopláca". Už teraz si jednotlivé štáty vyčítajú kadečo v tomto duchu. Ešte užšie spojenie by túto hru eskalovalo. O tom nepochybujte. Ani o tom, že to bude katastrofa. My (Slováci a Česi) sme to už zažili. Škoda, že skúsenosť je neprenosná, pretože by sme mohli / mali varovať euro-spoluobčanov.
 

 

Ale, tato hra je tu stale len v mensom a stale tu bude. Co myslite ze si myslia vychodniari o Bratislavcanoch a Bratislavcania o vychodniaroch? Okrem toho, budeme potrebovat nejake uzsie spojenie aby sme vytrvali. Rusko sa pripravuje na vojnu a Americania sa rutia do rozkladu.
 
Hodnoť

akcieschopnosť EÚ

Podľa mňa bez zabezpečenia vlastného zdroja príjmov (aj ako symbolický prejav entity) sa projekt EÚ začne rozpadať. Myslím, že ideálne sú na to dane typu digitálna (facebook, google...), to sa aj USA bude ťažšie sabotovať a sankcionovaťť, ako keď to budú prijímať štáty EÚ jednotlivo.
 

 

európske dane už existujú, len zdá sa, že diskutujúci brojaci proti zavedeniu európskych daní ako sodome gomore, to ani nezaregistrovali
 

Suhlas,

je to dobre riesenie.
 
Hodnoť

toto nie je o tom kto na koho dopláca!

tento problém je vyrazne o budúcnosti a fungovaní niekoľkých globálnych *statov*

je naivne si myslieť ze sme schopný fungovať týmto spôsobom ďalších 50 rokov :(. Vždy si treba uvedomiť silu tých co sa stavaju najsilnejším a ako menie pomery vo svetovom merítku. My a Česi sme v tomto pomerne nikto a tak môžeme pri rozpade EU aj skončiť!
Nie je to narodnosti, ta ostáva. je to predovšetkým o tom kto ma moc rozhodovať alebo eliminovať tlaky z vonku ( pokusy o zväčšovanie vplyvu) vid . USA, Rusko, Čína, a tak ďalej. Vyjadrenia typu my doplácajú na CZ je nezmysel lebo v tomto pomere sme oba štáty nik. Tu sa len hrajkaju na dôležitých takí ako Orban, Fico, Babís a podobne. To sú tí ktorí neurobia pre národ viac ako pre seba a už vôbec jic nedokážu viac ako EU.
 

 

Historia dokazuje, ze aj najvacsie a najsilnejsie *staty* padli. A isto raz padnu aj tie sucasne.
 

 

O tom nie je pochyby, ale smer kam sa uberá celé ludstvo je momentálne na vytváraní protiváhy k tým ktorý si myslia že to ustoja ako veľký :) Je to degradáciou vnímania hodnôť a vplyvu moci.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre