SME
Streda, 23. september, 2020 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensko sa transformuje na prvú bezdôsledkovú demokraciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Hm...

Hm, na dosah ruky pri posteli mám knižočku od Karla Kryla Zeme lhostejnost. Pripadá mi, že on už vtedy videl dnešok....
 

 

Texty KK vobec nestratili na aktualnosti,skor naopak, akurat si myslim,ze je stale menej ludi, ktorym nieco jeho meno vravi.

Myslim,ze v dnesnej dobe by velmi trpel, btw.
 

Dovolím si nesúhlasiť s použitim

slovného spojenia " bezdôsledková demokracia". Stačí si uvědomit a spočítat, aké DÔSLEDKY tu po sebe zanechala smerácka DEMOKRACIA, aj keď možno s poctivo vyštudovanými kádrami. Už nechcem, aby sa to zopakovalo, preto musia ísť aj diplomky bokom. HLAS podobný Smeru už zbiera podpisy a chcú naspäť svoje korytá, predsa sa budú deliť veľké peniaze a oligarchovia nechcú o ne prísť. Stačí si pozrieť, ako idú novinári v oligarchistickej tlači / SME, všetky PLUS ka, Pravda, atď...... . takmer všetky, po Matovicovi a OLANO ako KOCNER po Kuciakovi. Zarážajúca je tá zmena po voľbách, akoby na povel. Bude to ešte veľmi ťažký boj, viz kauza okolo bývalého vyšetrovateľa GORILY / ide o zrejmé zneužitie tajnej služby/ za Peleho vlády. Alebo odstúpenie vyšetrovateľov v kauze DOBYTKÁR, alebo problémy okolo výpovede Jankovskej a dozorujucou prokurátorom, atd. Zatiaľ nepoznáme pozadie týchto udalostí, ale ide o veľa a asi aj veľké peniaze. Sme predsa na SK. A vraj, že žiadne dôsledky. Sú tak veľké a rozšírené - až si ich už ani nevsimame. Takí sme lahostajní, alebo.........?
l
 

Hm...

Hm, 1485244, prajem dobré ráno a pekný deň. Zaujala ma naznačená otázka v závere. Dobrá otázka. Moj názor je taký, že v post socialistických krajinách nefunguje spoločnosť.

Prevažná väčšina ľudí je v dvojitej pasci. Na jednej strane imperatív, aby sa každý staral sám o seba. Toto podporujú nielen niektoré politické strany, no i cirkev.

No a na druhej strane pasce je závisť. Zlodejov neodsúdime, chcem ukradnúť ešte viac ako oni.

Spoločné záujmy sú nežiadúce, patria na smetisko dejín spolu s komunizmom.

Toto vytvorilo ideálne podmienky pre rozkradnutie všetkého spoločného majetku.

Podľa mňa bola šanca v roku 1989. No rétori novej normalizácie volali po štandartnej politike. A tak kradne každý, koľko vládze....
 

Ako sa to dá spojiť,

keď na druhej strane všetci tvrdia, že chcú žiť v slušnej a fungujúcej spoločnosti? Co tu zanecháme našim deťom? Dlhy? Majetky? Aký morálny odkaz? Bude to funkčné?.....? Aká perspektíva? Reagujem na tvoj posledný odstavec. Kto to uvládze?
 

Hm...

Hm, pozdravujem a prajem pekný deň, 1485244. To o slušnej a dobre fungujúcej spoločnosti mi nepripadá ako úprimné želanie, pekne zo znie ale ale.
Na jednej strane to chcú všetci, no vôbec to nemáme. Takže niečo je inak. Máme tu skôr džungľu ako raj.

A riešenie? Synergia. Tou šancou som myslel nepolitickú politiku VPN, OF....
 

 

Ak takto rozmysla aj matovic odstupi a najde za seba lepsiu nahradu, ak rozmysla ze on je jediny vyvoleny, tak je podobny ficovi a nie lepsi ako teply pepe.. smer sa moze vratit iba ako to bude chciet igor..
 

 

V kresťanskej náuke sa vyskytuje podobenstvo o návrate strateného syna. Stratený syn Milan Šimečka (1930-1990, pôvodne teoretik marxizmu-leninizmu) neskôr aktívny prenasledovaný disident sa navrátil v roku 1968. Aj stratený syn Matovič sa navrátil, keď vstúpil do politiky, spustil VOJNU proti Smerákom a ostatnú bitku aj vyhral. A ktorýže z tých dvoch navrátivších sa synov bol pred navrátením väčší hajzlík? Ten, ktorý pôsobil 20 rokov ako hlavný teoretik marxizmu-leninizmu v KSČ, alebo ten, ktorý vytvoril pred 22 rokmi diplomovku ako kompilát dvoch externých zdrojov? Čitateľ si odpovie sám.
 

Igor Matovič vs Milan Šimečka

v pôvodnom príspevku som zabudol na upútavací nadpis, tak ešte raz:

V kresťanskej náuke sa vyskytuje podobenstvo o návrate strateného syna. Stratený syn Milan Šimečka (1930-1990, pôvodne teoretik marxizmu-leninizmu) neskôr aktívny prenasledovaný disident sa navrátil v roku 1968. Aj stratený syn Matovič sa navrátil, keď vstúpil do politiky, spustil VOJNU proti Smerákom a ostatnú bitku aj vyhral. A ktorýže z tých dvoch navrátivších sa synov bol pred navrátením väčší hajzlík? Ten, ktorý pôsobil 20 rokov ako hlavný teoretik marxizmu-leninizmu v KSČ, alebo ten, ktorý vytvoril pred 22 rokmi diplomovku ako kompilát dvoch externých zdrojov? Čitateľ si odpovie sám.
 
Hodnoť

Tak skúsme odznova

Vykašlime sa na diplomovky a veci podružné. Povedzme si, že začíname odznova . Máme tu prípad pána Holého a jeho analýzu. V rámci novej politickej kultúry pán Holý zverejní prácu a obháji si prachy, čo zarobil. Alebo pán Kollár ako šéf zavelí a keď pán Holý nesplní, navrhne jeho odvolanie a basta. Alebo ak páni Holý a Kollár hádžu bobek na novú politickú kultúru, navrhne premiér takéhoto člena vlády na odvolanie, lebo nemá jeho dôveru.
Aj lúzri, aj múdrosráči, aj novinári a kecalovia mňa nevynímajúc zatlieskajú a budú fandiť.
Akurát, že nič sa nedeje.
 
Hodnoť

 

Som rad, že už ste zase tu.
 

 

Pripájam sa.
 

 

Už to vyzeralo že bude mať absenciu z diplomovkovej témy - a nie.
Medzi nami, nič moc a nič nové.
Všetko bolo povedané
 

Ako vidis,

vsetko nie ;)
 

 

ľutujem, fakt nič, nula
 

Už len terminus technikus

"bezdôsledková demokracia" je nóvum.
Naznačuje akýsi oximoron, lebo plagiátorstvo by v demokracii nemalo byť bez dôsledkov, čo Matelko nepochopilo
 

v našom VŠ školstve to riadne smrdí

prof. Vanderka, dekan FTVŠ, súdom uznaný plagiátor beznásledkovo funguje vo vrcholnej akademickej funkcii. Senátu FTVŠ to neprekáža, UK to neprekáža.
v akademickej obci sa nazbieralo množstvo špiny. kedy sa konečne pozrieme pravde do očí?
kedy sa niekto zameria na tie zvláštne doktoráty, docentúry a profesúry?
česť tým, ktorí si tituly a hodnosti zaslúžia, ale kto ich odlíši od akademickej mafie, ktorá sa bez škrupúľ naháňa len za titulmi?
 

Matelko, Borisko, Grúling

sami plagiátori, nebudú predsa trvať na riešení plagiátorstva nejakého Vanderku etc.
Preto treba pozametať schodisko zhora nadol - začať s politikmi v ústavných funkciách - a potom sa to rozbehne aj na iných úrovniach
 

nerozbehne sa nič

práve naopak.
poriadok nech si v prvom rade urobila školy.
robiť akademickú kariéru, ovenčiť sa titulmi, brať profesorské posty a platy by v prvom rade nemali tí, ktorí učia mladých.
 

sami od seba sa VŠ neočistia

nota bene ak vládni papaláši majú v tomto smere za ušami
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre