SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Násilníci nesmú dostať šancu (píše Fedor Gál) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ale nasilnici nie su iba 'bielymi heterosexualnymi vlastencami', ale aj medzi migrancami, aj medzi moslimami a aj medzi laviciarskymi radikalmi.
Kym si laviciari neuvedomia, ze hrozbou pre demokraciu nie su iba nacisti, nacionalisti ci krestanski fundamentalisti, ale aj lavicovi radikali, moslimski fundamentalisti, ci radikali z radov migrantov, v diskusii o tom ako branit liberalnu demokraciu sa nikde neposunieme.
Pravica bude stale prstom na lavicu, migrantov, radikalnych moslimov a lavica bude stale ukazovat na pravicu, fasistov, ci radikalnych krestanov. A zatial co demokrati sa budu hadat, extremisti ci uz z jednej, alebo druhej strany budu rast na sile.
 

 

vsak toto. ale zrejme si to to budovatelia "novej lepsiej spolocnosti" neuvedomuju/nechcu uvedomit, len ideologicky tlacia svoje.
 

Si nezbadal ?

"Hlúposť ešte nikdy nemala taký široký priestor na slobode."
Ja dodám, na internete ju zdieľajú a šíria mnohí.

Tak pokračuj.
 
Hodnoť

Svet síce nie je čierno-biely, ale...

Nadviazal by som na tému "Bol som tesne pred voľbami na Slovensku a spontánne občianske vzopätie mi vzalo dych".

Pri spomínaných zhromaždeniach na námestí som si však spomenul na rok 1968. Pri vypisovaní hesiel na steny zadržali vtedy eštébáci v civile aj istého mladého stredoškoláka, áno, bolo to i vtedy spontánne občianske vzopätie veľmi podobnému práve aktuálnemu, súčasnému. I vtedy sme vedeli, že na veci sa nič nezmení, ale my nesmieme mlčať, musíme prejaviť svoj názor i cit.

Bezduchí násilníci i vtedy čakali kdesi v úzadí na svoj čas, vedeli sme o tom, ale aj o tom, ako ich čas raz uplynie a odíde s nimi do zabudnutia, kde si na nich už nikto nikdy v dobrom nespomenie.

Dnes pri pohľade na tých súčasných však nemám akosi intenzívnejší pocit o zjavnosti a súčasne infekčnosti ich hlúposti. Tá brečka ostala rovnako triviálna, primitívna, nechutná, ale vo voľbách neporazená, v tom s Gálom nesúhlasím, síce v zmanipulovaných voľbách, ale neporazená.

Tu predsa nešlo o žiadnu šancu, dosiahli svojho iba silou zotrvačnosti, pretože ak tu bola po viac generácii v mene akéhosi pokroku siata väčšinou iba deformácia, prekrútené dejiny a princípy logické, etické i kultúrne, tak z tejto siatby dilaktiky nemôže vzísť nič iného iba to, čo tu máme dnes, gaunerstvo, brutalita a podvod.

Neprehráva iba moja generácia, i vtom s autorom nemôžem súhlasiť. Ako hovorí klasik, tento boj nemožno vyhrať, ale bojovať sa musí.
 
Hodnoť

Feďo,poznám Ťa

V Gottwaldove si ukončil Chemickú priemyslovku.Spolužiakom Ti bol Ľubo Baláž z Kopčian. Na internáte si býval na chodbe oproti s mojím bratom(vlani sa utopil na Rhodose).Potom si makal v Slovnafte,ako roboš,čo Ťa nebavilo išiel si na SAV. Neviem ako si získal za Bolševika Dr,Sc. Čo mama pomohla??
Si od mňa starší o 13 dní, Ty si rodený v Terezíne ja na Moravskom Slovácku..
Ty si zo Slovakiji ušiel,ja som tu našiel druhú mamu! Tak sa do nás netrep!OK!!
 

 

Nemam taketo osobne skusenosti s p. Galom, ale je pravda ze v klucovych momentoch robil rozhodnutia, ktore si myslim ze boli pre Slovensko nevyhodne, spomenme napr. podporu Meciara, alebo po revolucii zablokovanie ludi ako napr. Budaj. Takze suhlasim s tvojim sentimentom, ze proste preco nas nenecha tak.
 

Až na to, že Fedor Gál

Muftyho nepodporoval. Na rozdiel od Kňažka a Budaja.
 

 

A aky mas nazor na tento clanok a vyjadrenia Knazka? https://slovensko.hnonline.sk/...
 

 

Gál Odstavil Budaja a hlasoval za Mečiara.
Že sa vyjadruje k SK môže byť o obohajúce ,podobné ako Breiner z New Yorku.
Druhá vec je úloha VPN ako elitného klubu, kde si všetci protagonisti po dosadení Mečiara budovali svoje kariéry. Beriem ich ako spolok zbabelcov, čo si senilne píšu , kde sa kto vy ci kal a ako ďaleko.
Typický napr. Kňažko, hrdina VPN, hrdina Mečiara a hrdina hlásna trúba oligarchov.(hrdina občan sused Bašternáka)
 

Nesplietaj.

Ujo je sklamaný, že sa Slovenská Národná Straka nedostala do parlamentu ?
 

 

Že VPN sklamala a boli väčšie očakávania, neznamená že je akceptovateľná SNS, ktorá vznikla, aby jej členovia získavali výhody a kradli. Svet nemá len dve farbičky a ten začiatok bol pradávno.Napriek spoluúčasti Gála na podivných rozhodnutiach, bol tak či tak morálnou autoritou a musel zo Slovenska doslova ujsť.
 

 

A čo ste tým chceli povedať? Ozaj nerozumiem. Fajn že ste na SK našli druhú mamu. No a čo? Co je zlé na tom, že p. Gál odišiel zo Sk, kde naňho vám podobní pľuvali na ulici. Veď je smradľavý Žid. Tak čo? Co je zlé na tom, keď človek odíde ho čakám za lepším životom, tam kde chce žiť. To len za komančov sa nesmelo, strieľalo sa za to. To boli časy, však? Máte tú červenú knižku ešte odloženú? Ak áno, aj keď náhodou nie, tak sa vytešujte spomienkami na mlieko za 2Kčs a dajte pokoj tomuto chlapovi, ktorý na rozdiel od mnohých sa snažil niečo robiť a robí, aby moje deti, vnuci a pravnuci mohli žiť ako hrdí, slobodní ľudia. Na rozdiel od vás... Kecať tu dokáže každý.
 

 

>ktorý na rozdiel od mnohých sa snažil niečo robiť

Snazil, ale ako sme pisali vyssie, jeho usudok bol casto mimoriadne zly... napr. loboval a hlasoval za Meciara, aby bol premier, odstavil na dlhe roky slusnych ludi ako napr. Budaj.
 
Hodnoť

ďakujem

dobré čítanie ...
 

suhlas

.
 
Hodnoť

 

Pán Gál!
Mám Vás veľmi rád.Najmä ak si necháte svoje názory pre seba
 


Najčítanejšie na SME Komentáre