SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smrť, pre ktorú Zelenskij zdvihol telefón, aby prosil Putina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Jedno dieťa , tragédia.
Neprajem to nikomu, aby to zažil. Nechcem, ani, aby to niekto zneužil na politické ciele. Nechcem, ani, aby z toho profitovala Petra Procházková! Žiaľ jedno dieťa je tragédia, viac detí je hrozná tragédia, no tisíce detí, čo zomrú následkom útokov anonymných dronov, sankcí na dovoz potravín a liekov, len aby niekomu nekleslo tenpo rastu jeho bohatstva, to je už iba štatistika. Že páni novinári!
johny7
Inak Putin vyhlásil po našom vstupe do NATO, že všetkých Slovákov treba nahádzať do Oravskej priehrady. Hnus. Presné znenie si tiež nepamätám a hľadať sa mi nechce..
220833
To naozaj povedal, alebo iba niekto od pani Procházkovej? Mimochodom, Gorbačovovi bolo sľúbené, že NATO sa rozširovať nebude. Takže ako sme sa tam ocitli?
Kolt a Meirová 228
a buržuji povedali, lebo ti to na nich pasuje, áno?
Sasky
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

 

Tak vás to veľmi baví začínať urážkou "klameš"? To je ako by si pri priamej reči napľul oponentovi do tváre. Len nepoznám nič v rámci kódexu, čím nahradiť úder päsťou na tlamu, ktorý by vám patril.
 

 

aké poetické.
 

 

stale siris ten nezmysel? Gorbimu nemohli nic slubovat, o takychto veciach nerozhoduje jeden clovek co by to mohol slubit za celu organizaciu... a medzi statmi sa o takomto "navrhu" nediskutovalo...
 

 

Už je to až nezmysel? Mali by ste počúvať aj druhú stranu.

Putin v rozhovoroch pre Olivera Stonea sa o tom zmienil. Gorbačov mal ústnu dohodu, že NATO sa rozširovať nebude.

Potom čo rozpustil Varšavskú zmluvy, vysmiali sa mu a všetky členské štáty Varšavskej zmluvy rad radom nabrali do NATO.

Putin k tomu poznamenal, že také zmluvy sa majú uzatvárať písomne, nie ústne, že kva kva kvak, a rukou naznačoval kvákanie kačice.
 

ešte raz

s kým mal Gorbačov tú ústnu dohodu?
 

Na ten príspevok pasuje

povestný klasický výrok Kopeckého " Kr...o nebeskááá
 

Nevies,alebo vies a klames.

bolo slubene ze sa nerozsiri o byvale sovietske republiky. Slovensko a ani ceskoslovensko nikdy sovietska republika nebola. A aj keby,co ma co nejaky rusky zidobolsevik rozhodovat o smerovani suverennych narodov? Aj keby cely svet vstupil do nato,a co?
 

 

Tak dobre. Potom si prečo strkáme nos do Krymu, ktorý patril Rusku od čias Kataríny veľkej, bol daný do správy Ukrajine v rámci sojuzu a navyše začlenenie do Ruskej federácie potvrdil referendu.
 

Nuž preto

že Krym patrí Ukrajine, čo Rusko potvrdilo svojím podpisom na medzinárodných zmluvách. Navyše medzinárodné právo neuznáva referendá organizované okupantom na okupovanom cudzom území, aj keď si okupačné vojská dajú dole výložky z uniforiem :) Trápny pokus
 

 

Keby Krym patril Ukrajina, prečo by o tom museli pojednávať nejaké medzinárodné zmluvy?
 

Douč sa dejepis

Učebnica Dejiny diplomacie- tuším boli 4 dielne, ešte zo socíku (my smemali doma len dva diely- určite obsahovaly aj zmluvy od Chruščova. Ináč v klas.dejep. učebniciach a asi aj v záveroch zjazdov KSSZ , ale bo nejakého Predsedníáctva za Chruščova (nebola som chvalabohu straník, a naviac ma táto časť dejín "zaujímala" len v rámci štúdia dejepisu. Ale viem určite- že to nebolo rozhodnutie čisto politické- ale ekonomické. Krym a jeho prístavy, prír.bohatstvo nefungovali- lebo boli nedostupné z RSFSR, ale dostupné z Ukrajiny. Historicky bol Krym asi tak ruským, ako si ty černoch- patril odjakživa Tatarom, ktorých sa napriek vysťahovaiu do aie nepodarilo vykynožiť ani Stalinovi- a to je už čo povedať. Tak sa nehoväď komentmi od veci.
 

 

klame ako vždy.
 

 

Mávaš aj rozumnejšie výsledky. Takže Rusi o nás bez nás ?
 

 

Čo je Gorbačova do toho, či sa NATO bude alebo nebude rozširovať? Kadekomu bolo sľúbené kadečo, od roku 1990 do roku 2004 prešlo 15 rokov, mnohé sľuby vydržali oveľa kratšie ;-)
 

kto to

Gorbačovovi sľúbiľ?
 

 

Daj do googla "500,000 dead iraqi children" a nestrapňuj sa.
 

nie smrtjedneho dietata

ale stovky rozbitych rodin pre vyfabulovane procesy nielen na Kryme ale aj na celom svernom Kaukaze. O Krymskych Tataroch a o tom ako sa im zije pod nadvladou batusku Putina si mozes pozriet dokument na Al jazeere - https://www.aljazeera.com/prog...
 

 

Naozaj nám treba al džazíru? Nestačí nám vedieť, že krymskí tatári kolaborovali s nemeckými fašistami, lebo si mysleli že Hitlerovi budú na niečo dobrí?
 

asi jsi zapoměl,

že i slováci kolaborovali s Hitlerem. A barbarský ruský národ nám tady taky netřeba.
 

staraj sa o slovenských kolaborantov,

z ktorých sa po 45. skokovo stali komunisti.

deportovaní Krymskí Tatári boli v ZSSR v r. 1967 rehabilitovaní, mnohí neprežili. navrátilci doma neboli vítaní a väčšinou sa dočkali druhých deportácií.

V prvých rokoch exilu zahynulo 40 percent deportovaných, mnoho mŕtvych si vyžiadali samotné transporty. Na miesto pôvodného obyvateľstva boli presídlené státisíce ľudí z Ruska, Ukrajiny alebo Bieloruska a na krymských Tatárov sa pozeralo ako na druhoradých občanov a niekedy aj zločincov.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre