SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smrť, pre ktorú Zelenskij zdvihol telefón, aby prosil Putina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Jedno dieťa , tragédia.
Neprajem to nikomu, aby to zažil. Nechcem, ani, aby to niekto zneužil na politické ciele. Nechcem, ani, aby z toho profitovala Petra Procházková! Žiaľ jedno dieťa je tragédia, viac detí je hrozná tragédia, no tisíce detí, čo zomrú následkom útokov anonymných dronov, sankcí na dovoz potravín a liekov, len aby niekomu nekleslo tenpo rastu jeho bohatstva, to je už iba štatistika. Že páni novinári!
johny7
Naozaj nám treba al džazíru? Nestačí nám vedieť, že krymskí tatári kolaborovali s nemeckými fašistami, lebo si mysleli že Hitlerovi budú na niečo dobrí?
Kolt a Meirová 228
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Si ty ale kus tohoto

samotní Ukrajinci Nemcov pri ich "príchode" vítali. Keby Nemci neboli takí krutí, tak mali podporu lokálneho obyvateľstva a možno by všetko dopadlo úplne inak. Toto mám priamo od Ukrajincov, netajili sa tým ani za čias socializmu!
Tak prečo Stalin nepresídlil celú Ukrajinu?
Alebo teraz začneš trepať sprostosti, že Donbas je vlastne OK, lebo je to "len" odplata za postoj Ukrajincov na začiatku 2WW?
 

 

Ako keby sme my nekolaborovali:)))))
Alebo Maďari, Rumuni, Fíni, Estlónci, Ukrajinci, Chorváti ....
 

 

S nim kolaborovali aj rusi.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

nemáš rád novinárov?

Prečo, že za článok dostanú mzdu? Nemáš rád ľudí, čo pracujú? Nemáš, a zatrpklí komunisti zvlášť. Dokázali nemožné, sebe pridať a ľuďom čo makajú dokonale ubrať, vraj zákonne. Tragédia sa nemá zneužívať na boj proti novinárom. Chlapec v zatvorenej žumpe a otec v zatvorenej kolónii. To je oslobodenie Krymu.
 
Hodnoť

vivat jednotne rusko

to ze posliape ine narody mu nevadi...
 

Zrovna Tatárov

by som ako príklad utlacovaných národov velmi nespomínal. Osobitne nie na Slovensku.
 

??

a to uz preco
 

Tatárske vpády

ktoré (podobne ako neskôr turecké) znamenali decimaciu obyvateľstva, likvidáciu hospodarstva a aj zavedenie orientálnych zvyklosti.
 

Slovanské vpády

do keltských území znamenali decimáciu keltského obyvateľstva, likvidáciu hospodárstva a aj zavedenie slovanských zvyklostí. No a čo, mám sa hanbiť za to, že som Slovák? Bolo to predsa pred mnohými rokmi... Snáď sme sa niekam za ten čas posunuli... Na rozdiel od Ruska, to sa nikam od roku 1917 neposunulo
 

Tatarske vpady

sa datuju do 1241 a maju ich na svedomi Mongoli pod vedenim Dzingischanovych potomkov Ogodeja a Batu chana. Pod pojomom Tatari sa volne oznacovali vsetky turkicke narody strednej Azie od vychodnej Sibire az po Cierne more a deltu Dunaja - a to konkretne desiatky etnickych skupin ktore s vredajsimi Mongolmi maju spolocne tak mozno sikme oci. To ako keby za Ruske cistky chcel niekto vinit Chorvatov alebo Luzickych Srbov
 

 

Tiež by ma zaujímalo prečo.
 

 

No ale ak si uvedomíš, čo postvárali naši predkovia v Byzancii a pri obliehaní Konštantínopolu, tak sa Ti musí žalúdok obracať a pre výčitky svedomia by si nemal ani spať.
 

 

Čo v Byzancii... Ale čo stvárali naši predkovia pred 5000 rokmi, keď vyplienili susednú osadu. To si do smrti neodpustím....
 

Propaganda

U nás drancovali v skutočnosti
Mongoli.
 

 

No, cirkus okolo Krymu začal, keď tatári vyrážali na Rus, odchytávali mužíkov a predávali ich do otroctva. Mali obrábať zem a chytať ryby. Potom by cárica Katarína neposlal na nich vojsko.
 

Chuderka

Ona len stráżila mužikom gule, vôbec jej nešlo o prístup k Čiernemu moru.
 

ak poznáš dejiny

Ruska od Moskovskej Rusi až po súčasnosť, tak vieš že to majú v DNA (nerobiť, len sa usadiť tam, kde to funguje). P.S.- vyštudovala som ruský j.+ historiu v 1968-72 aj so stážou viac ako semester vo Volgigrade (ešte nebola normaliz.rozbehnutá, tak posielali študovať bez červ.knižky, dôležitý bol súhlas druhej katedry a priemer asi 1,5, u kandid. partaje to vraj posunuli najskôr na 2,5 a potom zrušili).Takže sa im akosi nepodarilo nás "presvedčiť" o výdobytkoch social.na mieste- priveľa sme rozumeli a vedeli sa pýtať a spájať si súvslosti. Nacia môj otec ako šéf voij.invest.správy a podpluk.ešte pred 1968 ich dostal na starosž pri "správe " voj.objektov na okruhu BB-Sliač, Lešť, Oremlaz a tuším to končilo kresi v Trenčíne. Stačilo potom si pospájať videné, pozrieť obmedzene dostupnú lit., skúsenosť- a človek bol doma, aj ak ho to priveľmi nezaujímao- ako mňa
 
Hodnoť

 

Bože to čo sú za reakcie na túto tragédiu. Píše tu fakt spústu jednoduchých obyčajných...hanba
 

 

Lenze tu tragediu vyuziva aj PP pre prezentovanie svojich nazorov, a pritom one je zurnalistka. V celom clanku o tej tragedii pise len niekolko viet, vsetko ostatne je len o kritike Ruska.
Podobne pripady, bohuzial sa stavali aj u nas, no nepamätam si zeby tu tragediu niekto spajal s politikou. Navyse ona este ten rezim aj obvinuje aj z toho ze to dieta zabili.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre