SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smrť, pre ktorú Zelenskij zdvihol telefón, aby prosil Putina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Bože to čo sú za reakcie na túto tragédiu. Píše tu fakt spústu jednoduchých obyčajných...hanba
vladimír podkonický
Lenze tu tragediu vyuziva aj PP pre prezentovanie svojich nazorov, a pritom one je zurnalistka. V celom clanku o tej tragedii pise len niekolko viet, vsetko ostatne je len o kritike Ruska. Podobne pripady, bohuzial sa stavali aj u nas, no nepamätam si zeby tu tragediu niekto spajal s politikou. Navyse ona este ten rezim aj obvinuje aj z toho ze to dieta zabili.
taibi
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

 

Neviem ot o, že by u nás niekedy syn politického väzňa spadol do žumpy, na ktorej dieťa nemohlo ani teoreticky otvoriť poklop.
 

 

Takže z toho logicky vyplýva, že ťažký poklop zodvihol Putinov agent a vhodil tam decko na väčšiu slávu Ruska. Tak si to myslel.

BTW, už zopár žúmp som videl, ale nikde nemali 8 kilové poklopy. Všade sa zamykali.
 

 

No ale to si zatiaľ nevidel aké sú žumpy na Kryme, inak dal som ti dobrý nápad na letnú dovolenku.
 

 

Na Krym je zakázané cestovať. Azda by sa mi to prepieklo, keby som urobil selfie pri predmetnej žumpe s transparentom Ich bin Musa.
 

 

Dnes bolo asi až príliš teplo. :-)
 

 

Sila je hlavne to, že tragédiu využíva pani PP na protiruské ťaženie. Neviem ako mohlo Zeleňa napadnúť zatiahnuť do toho ešte aj Putina.

Technická poznámka. Nahajka patrí to tradičnej výbavy kozákov. Ak je pravda, že turistický pár bili nahajkou, ktorá mala na konci kúsky kovu, takú nahajku by sme mali označovať turobnahajka. Lebo klasická nahajka neobsahuje kov.

Keby obsahoval, Pusinky, ktoré od kozákov dostali výprask v Soči, by vyzerali ináš. Asi ako Ježiš Kristus, ktorého bičovali rimania.
 
Hodnoť

Hnus to Rusko od vraždy cára cez gulagy

Vyhladenie 20 miliónov vlastných.
Politické vraždy ,chlastacky a štátny terorizmus až po zabetonovanie moci kremelskymi jastrabmi.

Neuveriteľné čo sa tam deje.
ktosi vravel do Ruska ani zomrieť.

Je to tak masovú emigráciu vykorisťovanych občanov západu burzujmi ako nás učili som nezaznamenal a to Rusko akože vyhralo 2 vojnu a tak si kladiem otázku KTO VLASTNE VYHRAL druhú vojnu?

Ako sa majú ľudia pod ruským a západným jarmom porovnajme a odpovedzme si sami.
 

 

Nebyť novembra 1989 toto sme tu mohli ešte mať. Mali sme obrovské šťastie že sa komisii Michaela Kocába podarilo dosiahnuť odchod okupantov. Neboli by sme v EÚ a pravdepodobne by sme stagnovali kdesi ako Bielorusko.
 

 

Presné.
 

 

Treba mať ale na pamäti, že aj na Slovensku máme celú zbierku obdivovateľov politiky pána Putina a jeho svorky a to aj v politike. Príkladom môžu slúžiť kotlebovci, dankovci a spol. Pravdepodobne by radi niečo podobné nastolili aj na Slovensku.
 

 

Už vidím Mazureka, ako prechádza vlaky s nahajkou s kovovými hrotmi a robí poriadky.
 

 

Nič nie je čiernobiele, ani Rusko, USA, Putin, Biden, sever, juh, východ, západ.
Putin vie, čo robí, lebo keby to nerobil, Rusko si rozoberú na drobné oligarchovia a zástupcovia rôznych cudzích záujmov, ako sa to sčasti dialo za Jeľcina, ktorý nebol veľmi silný. Toto sú proste národy, ktoré keď nedržíš pevnou rukou (a tým nehovorím, že schvaľujem všetko), tak sa ti to tam rozpadne a nastane eldorádo pre spomínané záujmové skupiny. Viď Irak, Líbya, Sýria aj roky po prevrate u nás na Slovensku a v Česku.
Treba pamätať, že Putin je prezident (premiér) vyše 20 rokov a z toho 15 rokov vychádzal vcelku dobre so západom i USA. Zdalo sa, že časy studenej vojny sú dávno zabudnuté. Až prišla zima/jar 2014 a udalosti na Ukrajine. Len pre pripomenutie, bol zvrhnutý legitímne zvolený prezident, na tribúnach sa striedali predstavitelia cudzích štátov, vrátane USA a smerovali ľudí proti ich dovtedajšej vláde.
Tí istí, ktorí by vo vlastnej krajine nedovolili politicky proti vláde vystúpiť ani nohe, stačí spomenúť len vraj zásahy do kampane cez fb. Alebo protesty žltých viest vo FR.
Ale Ukrajinu asi západné štáty nevnímali ako suverénnu krajinu, tak prišli podporiť štátny prevrat.
Mohol by som tu tiež písať ako Američania preukázateľne vyzbrojovali organizácie označované za teroristické na Strednom východe a že v zásade sa tam angažujú lebo to nie je celkom nezištné. Ale to by sme tu boli celé hodiny.
https://gabbard.house.gov/news...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

na upresnenie vytriezvenie

z politiky Západu voči Rusku neprišlo v roku 2014, ale v deň otvorenia olympiády v Pekingu v roku 2008. Dobrodružstvo v Gruzínsku pochovalo akúkoľvek ideu na rovnocenné vzťahy. Konflikt na Ukrajine už nezastihol Rusko nepripravené a tak môžu Ukrajinci oplakávať Krym spolu so separatistickými regiónmi.
 

 

Máš pravdu, že na konflikt v Gruzínsku som zabudol. Ale myslím si aj tak, že keby sa Ukrajina nezačala otáčať smerom k EU a najmä NATO, tak k anexii nikdy nedôjde. Len hrozilo, že napriek dohodám po ukončení studenej vojny sa USA dostane na základne na Ukrajine, najmä Kryme, takpovediac tesne pred dvere Rusov, ak nie už do chodby.
Keď si to porovnáme s prítomnosťou Ruska na americkom kontinente, sú to dve neporovnateľné veci a prístupy.
 

Trepeš, či klameš?

Ukrajina sa nikdy (pred anexiou Krymu) neotáčala smerom k NATO, podpora NATO sa na Ukrajine pred anexiou pohybovala na úrovni 20%. Ukrajina na Kryme nemala žiadne základne, to Rusko má na Kryme obrovskú základňu už od čias ZSSR. Ukrajina nikdy ani neprejavila snahu tú základňu z Krymu vystrandiť
 

 

Neklamem. google máš, skús ho použiť a viem, že toto sa tu riešilo práve v čase anexie Krymu, že Rusi sa báli, po zákonoch ktoré prijalo nové ukrajinské vedenie, že prídu o Sevastopoľ a Ukrajina tam pustí Američanov. Tu, niektoré linky (náhoda?) už nefunkčné:
https://www.google.sk/search?s...

Alebo jednoduchšie. Toto začalo už za Janukovyča, tak ako by to asi dopadlo za novej vlády, ktorá bola silne protiruská a prozápadná?
https://svet.sme.sk/c/6232939/...

Ukrajina tam nemala základne? :) Prečítaj si článok vyššie. Sevastopoľ bol pod správou Ukrajiny.
 

a ešte jedna vec

podpora vstupu Ukrajiny do EU bola vysoká (a možno aj je naďalej), ale EÚ sa vyjadrila jasne, bez jasného ťahu na obmedzenie enormnej korupcie na Ukrajine to nepôjde
 

Mýliš sa Putinovi zachutila moc a západ

ho zahltil petrodolarmi keď barel ropy kupoval po 150 dolarov za barel.

Na Ukrajine bol legálne zvrhnutý zlodej a oligarcha Janukovic ktoreho svinsky režim z Ruska prepašoval.


Janukovic bol legálne zvrhnutý systémom revolúcie kde moc pochádza z ľudu
Nic mimoriadne ako u nás tak vo svete od Veľkej Francúzskej revolúcie.


Zabudol si na režim Karpatskeho génia Cauceska a Poľského Jaruzelskeho?
 

 

Nehovorím, že Janukovyč bol super prezident. Ale keď sa pozrieme, kto ho nahradil? Opäť oligarcha a priateľ kde koho, s ktorým boli Ukrajinci tak spokojní, že si v ďalších voľbách radšej zvolili komika...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre