SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nie že by chýbali Matovičove tlačovky z apríla. Ale čo robí štát s koronavírusom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Keď pán Fila niečo nevie, napíše komentár, že vláda neinformuje - namiesto toho, aby sa opýtal a následne oboznámil predplatiteľov. Z takéhoto vyplakávania ešte nikto nezmúdrel.
 

 

Veľmi správny postreh.
 

 

Takze novinari maju suplovat stat nadalej, tak, ako pocas vlady smeru?
 

 

Nie , ale ak chcú niečo vedieť, majú sa obrátiť na príslušné inštitúcie so žiadosťou o informácie potom písať. Autor článku, bez novinárskej práce nie prvý raz podsúva nejaký problém a snaží sa vytvárať atmosféru paniky, obáv a pod. Žiaľ tieto noviny to robia už pravidelne a len čakám, že kedy sa priznajú, že pracujú pre SMER 2
 

 

Pri tak vaznej veci davno mal fungovat informacny institut ako pre verejne organy, ako pre zamestnavatelov, tak aj pre siroku verejnost. Najprv si to matvic zobral na vlastnu hlavu a stracal kopec casu na z 90% bezobsaznych obsiahlych, nepravidelnych tlacovkach a teraz pre zmenu nic. S rym nie len novinari maju problem, ale aj obce, mesta, zamestnanci spadajuci pod zdravotnictvo, min vnutra, siroka verejnost Matovic ide jednoducho z jedneho extremu do druheho.
 

 

Boli podané napr. TV a rozhlasových správach epidemiologičkou zo štábu viackrát relevantné informácie: Komunitné šírenie sa nekoná, ohniská sú pod kontrolou, teraz v pondelok bude situácia znovu kompletne posúdená a v prípade potreby prijaté opatrenia. Možno niekto len nie je v obraze a potom obviňuje hlava-nehlava.
 

 

A čo má povedať pani epidemiologička - že to nemajú pod kontrolou? Na druhý deň by sa mohla hlásiť na úrade práce. Tebe sa zdá, že to majú popd kontrolou? Samozrejme, zodpovednosť nesú v prvom rade nezpdpovední občania, ale štát je tu aj preto, aby robil v tejto situácii aktuálne opatrenia. V prvom rade obmedziť také podujatia, kde sa nedajú v žiadnom prípade reálne dodržať hygienické nariadenia, alebo sú nekontrolovateľné.
 

 

Tak tak... Zase len vyplakava. Vychádza z predpokladu, ze ak ho niekto denne neinformuje, nic sa nedeje. Stavim sa, ze po najblizsej tlacovke sa bude sťažovať, zebola moc dlha.... a on chudacik nema cas, lebo musi pisat zmysluplne komentáre...
 
Hodnoť

No neviem

Aka je sucasna ochota podavat informacie. Zda sa ze sa to v nasom slovensku zasa prehuplo z extremu do extremu. Hovorilo sa vsetko aj co sa nemuselo a teraz zasa opacne. Ten nas stat je ako male dieta. Nevyrovnanost je znakom dospievania. Mimichodom neviem ani aka je v sucastnosti miera korupcie. Nemusi to byt len financna. Neviem ako nazvat informacnu korupciu tu teda myslim. A aka je miera niest zodpovednost a robit dobre rozhodnutia. Este ze tu mame konkurencne prostredie. Zatial.
 

 

... a ty a tebe podobní placete furt... ci informácie mate alebo nie. Nikdy nie je dobre... Ani nebude
 

1703378

Ešte, že máme vinníkov: univerzálny vimnník je Matovič, keď sa to na neho nedá napasovať, tak štát. A potom je tu rozumovo menej náročná masa, občania tohto štátu. stačí si prečítať v nejakej diskusii, čo ľšetko ten Matovič nerobí s tou novou koronou. Potom príde predseda Klubu 500, horehronský oligarcha Soták a domáha sa peňzí, aby dajako prežil Vo VUML sa síce učil, teda mal sa učiť, že v tom hnusnom kapitealizme bývajú rôzne krízy. A že trena šetriť a nie budovať golfové rezorty, aby vládni kamaráti mali kde prísť. Chce miesto cc 00 e vyše 1000 pre svojich robotníkov. Peniaze ktoré zarobili sú v tom ihrisku, alebo v opravenom zámku v Slovenskej Ľupči, kde oligarcha sídli. Naozaj pekne opravený aj upravený. no, že neostao pre ľudí, ale to samá starať štát. Pôvodne myslel socialistický.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Všetko sa robí len na "kolene", chýba

systém, plánovitosť a odbornosť.

Nech mi je odpustené, ale mohol by si naštudovať aj zástupca šéfredaktorky zákony týkajúce sa pandémie a ktoré z inštitúcií sú zodpovedné za prípravu pandemických plánov a s tým súvisiacim zabezpečením liečiv, zdravotníckych pomôcok a techniky. Z toho by mu muselo vyjsť jedno, že ministerstvo vnútra nemá žiadnu kompetenciu vo vzťahu k pandémii spracovať akýkoľvek plán prípravy na druhú "vlnu" koronavírusu (činnosť ústredného krízového štábu po zrušení krízovej situácie je zmrazená). V takejto situácii tieto úlohy sú zo zákonov určené ministerstvu zdravotníctva, čiže jeho štatutárovi ministrovi Krajčímu a zároveň pandemický plán má pripraviť pandemická komisia, ktorá je organizačnou zložkou ministerstva zdravotníctve a tento by mal schváliť minister Krajčí (zaznamenal som pokus schváliť pandemický plán proti koronavírusu vo vláde, neúspešný). Určite s touto komisiou by mala na ministerstve spolupracovať aj iná jej zložka a to úrad verejného zdravotníctva vedená hlavným hygienikom. Nepripravenosť našich štátnych úradov na prípadnú novú vlnu pandémie len dokazuje nekoncepčnosť, neodbornosť a chaotickosť v riadení a príprave odborných plánov a to na úrovni ministerstva zdravotníctva ale aj vlády SR.
 

tak

ved mozeme byt radi, ze aspon niektore ministerstvo ten plan pripravuje, ci? ;) osvieteny pan minister zdravotnictva ma zjavne ine starosti
 

azda

ofúknutý pan minister zdravotnictva -:)))
 

 

Najprv som si myslel,že to je vyjadrenie nejakého predstaviteľa strany Smer a hľa,to pán Šátek.Najprv všetkým vadili tlačovky,a teraz vám zrazu chýbajú.Chceli ste ekonomiku,a teraz vadia noví nakazení,Čo tu vlastne na SK chcete?Ved každý deň máme informácie o počte nakazených,epidemiológovia s platom predavačov hasia ohniská a stále je tu niekto nespokojný.Tu nejede o vírus,teraz je v móde kopať do Matoviča,tak ako bolo v móde kopať do Maďara,či neskôr do Američana...
 

To je SK syndrom

Vsetko zle... vladu mame par mesiacov keiza v celom svete Slovensko zdevastovane od Meciara a pisalkovia asi veria v carovne prutiky. Dajte legirimnej vlade a parlamentu cas. Ano Matovic je cudak ale keby tu nebolo darebakov pred nim nebolo by ani jeho. Tak to ma u nas byt. Nateraz
 

Asi máš rad idoly

Ale IM je premiér a má riadiť. Nemá mat trápne statusy na FB nemá viest dlhé tlačovky s oneskorením. Má riadiť. A informovať o základných veciach. Nie o všetkom. Nemá strašiť ani vyhrážať sa. Nemá trepať nepremyslene veci.
Ja sa pýtam. Kde má ministra zdravotníctva? Existuje vôbec?
 

 

Postav sa ráno pred MZ SR a uvidíš ho FICOID.
 

 

Neviem či som ti to už pisal. Okrem toho že som ficoid som aj prívrženec protislovenských prostitútiek som platený Sorosom som za registrovane partnerstva a adopciu dvoma manželmi dvomi manželkami, som nebezpečný podporovateľ vrážd nenarodených a ešte som aj kaviarensky povalac. No a uplna Sodoma Gomora že som z Bratislavy. Neviem či som na niečo zabudol.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre