SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Toto je slovenská rada starších po tridsiatich rokoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Faloš sa stala cťou, hlúposť múdrosťou a zbojstvo šikovnosťou..."
To je tá rozprávka bez dobrého konca...
A potom kadejakí sa pohoršujú, keď sa to pomenuje.
A zvolia si opäť.
A opäť.
A zase znova.
Pokus a omyl, omyl, omyl, omyl.....
Strašne je to depresívne. A ešte keď posledný mohykán z étosom pravdy a dobromyseľnosti odchádza definitívne (nielen tak naoko), a tí bez étosu idú opravovať kazítkami....
 

 

Táto rozprávka nebude mať nikdy dobrý koniec.
 

 

Pri idealizovani historie by som hamoval. Aj vtedy to bola casto rozpravka o cti, mudrosti a sikovnosti. Ak by to tak nebolo, nemali by sme relativne v kratkom slede 1., 2.svetovu vojnu a nastup totality. Do hlbokej historie ani nemusim zajst.
 

 

a keby bol ranny stredovek, Cernak by staval hrad na Urpine, Meciar by ovladol Trenciansky hrad a Fico Topolcany. Daniari by chodili vyberat desiatok (to bola dan!)so sablickami po boku a s bicikom.
 

Celkom

Výstižné prirovnanie. Koľko to priznal, 14 vrážd, to ešte nemusí byť všetko, ale stáe sa vyšetrovanie potáca od rozsudku k dohode a dohode bez rozsudku. Už to asi nikto nevyšetrí dokonale, kým sám neporozpráva svoje vladárske zážitky, “Vlada napichovača.”
 

UŽ NEMÁME KOHO VOLIŤ ?

Jo netradičná rozprávka na slovenský odraz.
Starých grázlov vystriedali noví grázli a mafián fico je spokojný dostáva od nových grázlov kopec munície.
A rada starších, múdrych na Slovensku ?
A kto ?
No viete predseda parlamentu aj predseda podvodnými titulmi sa zaradili medzi grázlov, ale grázlami sú aj poslanci súhlasiaci s takýmito podvodmi.
A čo my občania ?
No začneme počítať o koľko nás títo noví grázli okradnú o naše spoločné eurá.
 

Posledny mohykan ?

Rozpravka bez konca ? Co bolo a co nas caka - vsetko je mrtve. Koniec.
 
Hodnoť

Ako náhodou

Je to neskutočne milé sledovať určité indivíduá, ako sa pechoria ako dáke pávy a nechápu, že ostatní vidia moriakov. A v zahraničí im nedajú rešpekt, ktorý im ich gebuľka dožičí? Nič to, hybajme späť na rodnú hrudu. Žinčica, oštiepok a trdelník nabijú opätovne energiou na pecherenie sa.
 
Hodnoť

Money doesn't smell

Autor zabudol ešte dodať, že Kuciak bol vlastne smerák, voľby boli zmanipulované a v našej krajine na rozdiel od predošlých troch volebných období nevládne ľud ale soros. Kto vlastne platí týchto autorizovvaných trollov?
 
Hodnoť

 

Keď toto je koniec sveta, čo bolo to predtým, milý autor. Kde ste boli?
 

Nedá mi,

len to najmenej duchaplné. A kde si bol človeče, Ty ?!
 

 

Ja nepíšem takéto komentáre. A bol som na námestí.
 

Máme tam

presne takých ľudí, akých sme si zvolili. Tak ako aj v minulosti. Lepších si asi preto nezaslúžime. Ficov Smer sa tiež na začiatku učil od MEČIARA celé jedno volebné obdobie....... a teraz machrujú, pritom toho za dlhých 10 rokov dokázali veľmi malo(okrem kradnutie a korumpozvania). Je to ťažké v takto nastavenom štáte s niečím pohnúť. Je to všetko po Ficovi i Pelem masívne prehnité. To chce dať ešte novej vláde nejaký čas.
 

At seventh heaven

Ak by som bol jeho advokát, tvrdil by som, že konzultoval o všetkom ale hlavne o ústavných právach na súmračnej.
 
Hodnoť

Autor si poplietol význam slov

Nie je to Rada starších,no rada Sprostých,veď ani nemajú sivé vlasy a brady!
Indiáni takých mali,no na Slovensku je to inak,nie tak!
 
Hodnoť

Veľký Ujar

Článok ma inšpiroval. Navrhujem zrušiť parlament a namiesto neho zriadiť "Veľký Ujar". Máme zastupiteľskú demokraciu a volíme strany a nie osoby. Doporučujem preto, aby vo Veľkom Ujari sedelo sedem ujov delegovaných siedmymi stranami, ktoré získali vo voľbách najviac hlasov. Za každú takúto stranu jeden uj. Pri hlasovaní by každý uj v prvom kole hlasoval s váhou počtu hlasov, ktoré získala jeho strana. Ak by prvé kolo náhodou skončilo nerozhodne. V druhom kole by uji hlasovali s váhou jedna.
Čo tým získame. Ušetríme namiesto 150 zvolených zástupcov strán, budeme platiť len náklady 7 ujov. Uj sa pravdepodobne nepomýli pri hlasovaní. Keďže miesto v Ujare patrí strane, keď uj zradí alebo opustí stranu, stratí aj miesto v Ujare (žiadni nezaradení ujovia). Prípravu návrhov a ujov na ich prezentáciu a hlasovanie si zabezpečia strany vo svojej réžii a na svoje náklady.
 

Dá sa súhlasiť Iba malú pripomienku. Navrhujes ale práve Maly Ujar (7 ujov). Veľký Ujar 150. Napokon, ani jedna strana nie je stranou demokratickou, ale práve všetky sú ujove. Takze demokracia nemôže byt zastupiteľská, ale ujova. Určite 7 ujov by malo plne stačít. Chce to ešte dopracovať detaily. Bude to ale potrebovať referendum.
 
Hodnoť

 

Udajne je jedna z nasich narodnych charakteristik skromnost. Evidentne sa to tyka aj cnostnych vlastnosti.
 
Hodnoť

 

O.K. Veľmi správny výklad reálneho stavu v tejto podarenej mafiánskej/veksláckej republičke.
 
Hodnoť

vcelku súhlas ale

ako už písal jeden z diskutujúcich trochu si tie kánony idealizujeme... Nakoniec aj cirkev sa tvári spravodlivo, všeobímajúco, eticky atď. a koľko faloše, kriváctva, podvodov a zrady na vlastných veriacich stihla za 2tis. rokov vykonať..? Keď sa rozdeľovala ČSFR boli hlasy, ktoré tvrdili, že na to nemáme aby sme si mohli samostatne vládnuť - dnes to tak vyzerá, že mali pravdu. Prvé roky to išlo zotrvačnosťou, ale už Mečiarova vláda (a banda) naznačila na čo vlastne máme, tak podobne ako keď komunisti prevzali v 1948 moc a vydržali zotrvačnosťou 40 rokov (aj to len kvôli celosvetovej hosp. konjuktúre po 2.SV, ale už od r. 1980 to išlo rapídne s ich hospodárením a riadením štátu dole). Od Fica to už ide len a len dole a táto posledná banda v parlamente len ukazuje, že na to vlastne Slováci nemajú aby si vedeli vybudovať ako tak spravodlivý a prosperujúci štát...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre